The Ward (2010)

Není to tak čajové jako Carpenterovo Village of the Damned, místy to má docela atmosféru a několik záběrů je docela fajn. Ale jinak bohužel to není žádná výhra. Scénář plný vaty a děr, celkově nudné a vykrádající jiné filmy. Návrat bývalého mistra hororu se nekonal a už asi nikdy nepřijde. ty tři jsou hodně na hranici se dvěma.

Noční let (2005)

Strašně moc bych chtěl dát čtyři hvězdy. Prvních cca 50 minut je skvělých, zvláště od té doby, co se nastoupí do letadla a dokonalý Cillian Murphy začne hrozit jako o život. Vše je tam, kde má být, psychologie a atmosféra fungují. Ale po přistání Craven přehodí výhybku a film se začne ubírat směrem, který se mi nelíbí, a Murphyho postava se začne chovat jako retard. Jak říkám na začátku, být poslední třetina jen o trochu normálnější a méně klišoidní, neváhal bych s hodnocením vyletět nad mraky.

Ong-Bak 2 (2005)

Je strašně vidět, že to bylo narychlo sestříhané z mnohem delšího materiálu. Díky tomu je někde vidět, že někde chybí scéna, přechody jsou násilné a děj je strašlivě nesouvislý. A to bolí ducha stejně jako tělo bolí kopanec od Tonyho Jaa. Ale akční scény jsou božské. To co Tony dává v jednom záběru, na to jich ostatní potřebují aspoň pět. A takhle brutálně si do lidí nedovolí kopat už vůbec nikdo. Takže docela fajn. Ještě se kouknu na uncut verzi a upravím si názor, ale vzhledem k tomu, že i ta co jsem viděl má neakční pasáže dost nudné, do prodlužené verze moc nadějí na větší zábavu nevkládám.

Okrsek 13: Ultimátum (2009)

Alessandrin není Morel. No nevadí, řemeslník je to slušný. Dvojice David Belle, Cyril Raffaelli jsou skvělí jako v jedničce a akce je hodně super (i když střih by mohl být lepší) a až do finále jsem s touhle ultrabéčkovou jízdou neměl moc problém. Ale to debilní finále mě naštvalo a degradovalo film skoro o stupeň. Slabší tři.

V zajetí démonů (2013)

Tím pravým démonem je Wan. V subžánru vymítačských hororů se toho moc vymyslet nedá (minimálně základním styčným bodům se prostě nevyhnete) a tady se o to ani nikdo nesnaží. Jediný ozvláštňující prvek je vztahová linie manželů vymítačů. The Conjuring je ale tak dobře zrežírované, že je všechno jedno. Vynikající atmosféra a funkční lekačky, hrátky s kamerou (průlet celým domem na začátku, nahlížení přes okraj postele), se zvukem, s hloubkou ostrosti (ruce ve skříni). Jediná opravdu větší výtka patří scénám s panenkou. Působilo to na mě, jako by scénáristé dělali třetí příběhovou linii, ale na konci se na to vybodli. Jinak tohle je prostě poctivý oldschoolový horor a zatím nejlepší horor roku. Jestli se po Insidious 2 hororový král opravdu vykašle na horory, tak asi skočím z okna (no to asi ne, ale víte jak to myslím)

Osamělý jezdec (2013)

Piráti ze západu. Opět hrozně natahovaný blockbuster s nevyrovnaným tempem. Jednoduchá historka, která by měla zabrat tak maximálně hodinu padesát, je natažena na neuvěřitelných 150 minut, takže se toho nestane zas tolik, kolik by se mělo v tak dlouhém filmu stát. Což je škoda, protože Johnny Depp, i když vykrádá svého Jacka Sparrowa je bezva, Armie Hammer je dobrý, Wilkinson a Fichtner jsou super, Zimmerův soundtrack je cool a závěrečná akce je opravdu vynikající. Vysříhat tak čtyřicet minut a šel bych na čtyři hvězdy.

Po zániku Země (2013)

Jestli se chce Shyamalan vrátit, možná by to neměl zkoušet přes stamilionový spektákl. Po takovém megaomylu jakým byl Airbender, by se o comeback mohl spíš pokoušet skrz něco jako točil dřív, něco menšího. Třeba něco podobného jako Devil. To byl malý, příjemný a poměrně nápaditý horor. Místo toho zkusil 130 milionové sci-fi. No nevadí (...i když). Tak jo na rovinu, nad smysluplností After Earth by se dalo přinejmenším diskutovat a na klišé to také není zrovna nejchudší. Narozdíl od Airbendera to aspoň trochu má hlavu a patu, sbližování otce a syna docela funguje a to Kitaiovo překonávání strachu jsem docela bral (i přesto, že působí trochu divně a instantně). Malý Smith mi přišel v pohodě, velkému Smithovi jsem to militantní hovado baštil a režie není nejhorší, narozdíl od triků, ty jsou podprůměr. AE není žádný výkvět, ale já se docela bavil, tak tam vpálím tři.

Kontraband (2012)

Jediný aspekt, co mi brání tam narvat tu čtvrtou hvězdu, je slabé vyprofilování vedlejších postav. Jinak je to parádní adrenalin a skvělá řemeslná práce bez jediného hluchého místa. Scénář pečlivě vygradovaný a překvapivý, ale naštěstí nepřekombinovaný, výborná režie, bezva soundtrack a Mark Wahlberg je frajer až za kopec. To všechno v kabátě chladném a syrovém. Ta čtvrtá utekla fakt o chlup. Ale pocit, že všechny postavy jen dělají Wahlbergovi podržtašky není úplně super.

Město nemrtvých (2013) odpad!

Vlastně si to ten odpad možná nezaslouží (možná je to i o chlup lepší než Diamond Dogs), ale já už jsem prostě unavenej. Už mě nebaví koukat na takovéto obludné výpotky. Nebaví mě koukat na scénáristický paskvil vykrádající Walking Dead, Residdent Evil: Apokalypsa a další, navíc takhle strašně zřežírovaný. Už mi vadí sledovat takhle hrozné akční scény, takhle odpudivý vizuál, špatnou kameru, špatný střih. Já to prostě vzdávám. Tady dělám hranici a tu nepřekročím.

Motel smrti (2007)

Béčko jako hrom. Přesto stylové, alespoň tedy zezačátku. Zhruba do půlky je to hodně dobré: Divný motel (z toho příjemný Psycho feel), bouchání na dveře, divné VHSky, no prostě super podhoubí. Pak se vyloží karty a je jasné, že tohle bude ošoupané až na kost. Film ovládne předvídatelnost a klišé. Naštěstí díky kratké stopáži, dravé Antalově režii (fakt se nedivím, že mu Rodriguez dal Predátory) a fajn hercům zůstane nuda spolehlivě za dveřmi. Takže i přes dost pitomé finále je Vacancy velmi solidní snímek, který spolehlivě zabavý. Slušné tři hvězdy.