Rituál (1973)

Policajt přijede na ostrov, a všichni se nějak podivně chovají. V hospodě zpívají perverzní písně, učitelka učí děti, malé děcka, o penisu, a že je to symbol, všichni jsou prostě divní, trochu hippies, mají svůj pohanský styl.. Filmem se pořád linou písně v doprovodu akustické kytary. Ale dost mě zajímalo, kde ta holka je, nebo co s ní je. A i přes rozuzlení závěrečné, mě film ani tak nebral. Byl jsem nalákán, že je tam hodně nahatých holek, a ono ani nic moc, jako jsou tam, ale zas tak hodně ne. Občas tu někdo píše, že se mu líbí něčí komentář, jak tak čtu tak Marigold tento film pěkně vystih.

Narušitel (1989)

Kurva tohle než se rozjede, no toto. A ani potom mě to nějak nechytlo. Ani za tu piču jsem se do toho nemohl dostat, ten film nemá atmosféru. Vyvražďovačka nicméně pěkná, a prostředí obchodu napomáhá i pěkným záběrům, kameraman si pohrál, a strká tu svoji kameru z dobrých úhlů i pozic. To by byla jedna z věcí kterou bych vyzdvihl, a pak ještě, ani nevím, hudba v klidu, vraždy originální. Kolem filmu se objevují zvučná jména, a to asi i přidá na jeho oblibě a zalíbení, za mě prostě průměr.

Lucy (2014)

Konečně, konečně jsem se k tomuhle filmu dostal. Za prvé, nemusím spekulace podobného typu, co by kdyby, člověk využívá 10% mozku..apod. Lidé kteří žijí přítomným okamžikem budou vědět o čem mluvím. Hodně lidí to srovnávalo s Limitless, Limitless však byla sračka hlavně v tom, že hlavní hrdina po požití pilulky jen začal shromažďovat peníze, hm. Jenže Besson, jakoby možná sám zažil nějaký vnitřní pocit jednoty, protože formu nabytí větší mozkové kapacity pojal jinak, skutečněji, soudím hlavně podle toho, že si napsal i scénář, tudíž čerpal ze svojí hlavy. Za druhé už jen k filmu, už teď vidím že ten koment je nějak zbytečně dlouhý..Konzumentní diváci chtějí po filmu "hlavně ať se tam něco děje", to slýchávám pořád, tady se děje ale film má hlavně obsah. Je brán s humorem, víme co Luc dokáže natočit, ale zde možná chtěl hodit zpověď, třeba taky ne. To největší plus je Scarlett Johansson, která jede na 120%. Herecká dokonalost, a kdo si fará na hereckých výkonech, musí plesat. Besson zkrátka využil svých 10% velmi dobře. -"My zemřeme!"-"My nikdy skutečně nezemřeme"- ....

Návrat živé smrti 3 (1993)

Neviděl jsem předchozí díly, nevím jestli to má nějakou návaznost a nemůžu porovnávat, nicméně na tom nesejde, tenhle film funguje i jako soběstačný snímek. Suprové béčko a kdyby to bylo natočené v 80sátkách, skvěle by tam zapadlo. Začátek než se rozjedeme chvíli trvá ale jakmile dostane Melinda chuť na masíčko, pak to jede. A Melinda Clarke, s vybledlou pletí a červenými vlasy je perfektní. Nad průměr nepůjdu ale pro fandy tohohle žánru mám vzkaz, zklamáni nebudete, ale neočekávejte žádnou slávu.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Já si tuhle pohádku pamatuju jinak, ale víte jak to chodí, ten to poví tomu, ten zase dalšímu, no a na konci je to už jiná pohádka. Tahle verze sedí na dnešní dobu. Za pár desítek let z toho bude porno, a Jeníček bude stříkat hořící mravence čarodějnicím do ksichtu. Holt doba se mění..Čarodějnice se perou jako by absolvovaly armádní výcvik, Jenda s Mařenou mají arzenál zbraní, má to pár dobrých nápadů, pěknou akcičku s trolem, krev stříká, Gemma Arterton v latexu hláškuje. Některé filmy mají účel pouze pro podívanou, tenhle se sice snaží být okatě prima a cool, ale svoje splňuje. Režisér nešňupal perníček, spíše to vypadá že si potáhnul ze špenátu smotaného v papírku. Aspoň že se tam pořád něco děje a není to zbytečně dlouhé.

Vetřelec ³ (1992)

Fincher nenechal Vetřelce na pokoji a nechal ho pokračovat v jeho degustaci lidských těl, do kterých si sere své mladé. Filmem ho znovu oživil, filmem ho zabil. Nechal vyholit Weaverové hlavu, mě nasadil brouka do hlavy jak ho zhodnotit, a Weaverové nasadil vetřelce rovnou do bachora. Nechutná to věc. Taky hodil Vetřelcovi jinou vizáž, to mi nevadilo. Fincher ve svých filmech zanechává svůj rukopis, a to rukopis atmosféry, je tady znát, ale není to ono. První půle velice vydařená, hlavně pitva, a scéna v tunelu s vrtulkou. Ale dál už mě to tolik nebralo. I když jsme se ale s Alienem stali kámoši, a máme se rádi, nasolím mu jen tři. Nejlepší na tom je prostředí a "barvy " filmu, jak se občas říká "ten look".

Vetřelci (1986)

James Cameron na sebe vzal úlohu, natočit pokračování filmu, věhlasné jedničky Vetřelce. A popral se s tím na výbornou, po svojem, co mu taky zbývalo. Vetřelci jsou všude, jsou všude, množí se až to připomíná romský incest. A Ripleyová jde znovu do akce. tentokrát však na plné koule. Tak jak nebyl plamenomet využit v prvním díle, tady si přibere kámoše zbraně a granáty, a dělají tam takový vítr až sliz teče až k vám, milí diváci u obrazovek. Byl jsem spokojenější než u jedničky. A finální bitka ala strážci vesmíru, kterou James natočil pěkně s nadhledem byla skvělá. Už nevím co jsem chtěl dále napsat.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Začátek dobrý, Craig je frajírek a granáty rozdávat umí, ale taky zbaběle třeba kope i do koulí. To by si chlapi neměli dělat. Moc to bolí. Buďto si to měl Favreau odlehčit a udělat to s nadhledem a nasázet tam vtípky, nebo to zhutnit na pořádnou akci, zůstat takhle na mělčině a ponořit jen kotníček byla nejhorší volba. Byla to suchá sprška totok. Alespoň ksichtík Olivie nám dopřáli. Harrison by udělal líp, kdyby místo tohohle šel natočit reklamu pro Ford. Jako pozadí k pořádné žranici však postačí.

Vetřelec (1979)

Je to kvalitní film, o tom není debat. Že bych se snad bál nebo jen cítil alespoň malou tíživost, to ne. A to se považuju za vnímavého diváka, a atmosféru filmů nasávám jak zběsilý. Tady jsem spíše pozoroval kvalitní práci, dobře zvládnutý námět, a taky Sigourney Weaver, která exceluje. Vetřelec se povedl, Ridley, tedy jestli si ho vypředstavoval on, si ho vypředstavoval pěkně, a na plátně vypadá bombově. Alien! Je to kvalitní sci-fi, když si vezmete vznik filmu, tak musíte žasnout ještě více. Já bych dal však ochutnat Alienovi hned, a ukázal mu zač je toho Perverz, to oni ne, a ten svůj plamenomet si škudlili pro sebe, to mě štvalo, proč ho sebou teda nosili?? Před koncem se to ještě pěkně rozjede.

Hoří, má panenko (1967)

To je frajer ten pan Forman. Zdánlivě jednoduché, hasičský bál, 71 minut. Tohle je ovšem dokonalost sama. Scénář vypilován do dokonalosti, tak krásné slovíčkaření, a tolik humoru. Působí to dost autenticky. Zlidovělý film. U toho se prostě každý musí řezat smíchy. Pan Ondříček nebyl na natáčení připravený, a improvizoval, a smekám i před ním, ta kamera je opravdu skvělá, a zachycuje okamžiky, které jen krásně podtrhují atmosféru celé téhle inteligentní komické taškařice(existuje tohle slovo vůbec??). Ve filmu je tolik neherců, jenže Miloš je kočíruje na výbornou. Tomuhle říkám režie. Je to zkrátka skvost.