• Krátkometrážní

Tváří v tvář (1997)

Za nápad a za to, že Nicolas Cage byl konečně zlý :-)

Horečka sobotní noci (1977)

Ono se sice tomuto filmu každý vysmívá, ale na tu dobu velmi moderní a necenzurovaný film. Dnes se discu každý směje, ale to se budou i naše děti smát té dnešní ... Travolta předvádí svou pohybovou dokonalost i herecký um. Nejlepší je ovšem soundtrack !

Výstřel (1981)

Film vás chytne začátkem a koncem. Film je hlavně zajímavý prostředím a to práce zvukaře u filmu. Kamera a splitscreen během filmu velmi dobré. Co tomuto filmu dodáva stupeň navíc je hudba ! JInak Travolta skvělý.

1984 (1984)

Za výkon Richarda Burtona !

Iluzionista (2006)

Hodnotit tento film byl pro mne oříšek. Začátek byl prostě umělý jako margarín značky Rama. Vše je takové umělé, mdlé, ale triky kouzelníka vás drží u obrazovky. Je to romantika zasazená do Prahy (alias Vídně), která je pěkně upravená do té doby. Konec je ovšem velkým překvapením. Během filmu naštěstí nikoho nenapadlo tam nacpat např. Trojana či jinou známou tvář z českých herců. Paul Giamatti převyšoval v hraní i Nortona. Hvězdička dolů za angličtinu v Rakousku-Uhersku, to se opravdu nehodilo !

MR 73 (2008)

Stylově pomale plynoucí detektivka, která má zbytečně dlouhou stopáž. Film má dobrou kameru, hudbu i reálné charaktery. Největší problém je na konci s přehnanými světelnými filtry. Jinak se s hlavním hrdinou na konci plně stotožňuji !

S Pydlou v zádech (1985) (divadelní záznam)

Perfektní práce s diváky. Josef Dvořák ten text nemele, ale opravdu si každý kousek užívá, improvizuje a tu roli si užívá každým slovem. Je tam tolik ironie, dvojsmyslů, lehké erotiky. Divím se, že něco takového v té době povolily - je tam i hodně narážek na režim :-) J. Dvořák ke konci už chrlí tolik vtipů, že se vám odpad ucpe a mozek nestíhá výtečná komedie. Jana Paulová je opravdu sexy a krásně zpívá.

Mrtvá hlídka (2002)

Atmosféra zákopů dodává filmu beznaděj. Bláto, mrtvoly, hnijící zbytky kamarádů, to vše tvoří denní chléb všech vojáků, kteří si myslí, že je již nic horšího nemůže potkat. Výborný Jamie Bell.

Star Trek (2009)

Kdyby to byla kniha, tak řeknu, že to je velmi čtivé. Film je o dost zábavnější než seriál. Mladí lidé, plno hlášek, skvělé efekty a hudba. Nezastavíte se až do konce. Nejlepší byly ovšem typové postavy z kterých si film dělal srandu vůči seriálovým postavám. Rus Čechov nebo pilot, který neodstartuje - samá individua, která jsou lidská a ne kamenné postavy ze seriálu, kde jejich největší emoce byla šáhnout si na znak Federace :-) Jinak film je na sci-fi velmi vtipný !

Krvavý Valentýn (2009)

Příběh jak z hlavy uklízeče v hollywoodských ateliérech, ale ten pocit, když po vás horník hodí krumpáč a zabodne se před vámi je opravdu hodně silný. Momentů je tady opravdu hodně a je to velice zábavné / místy nechutné a někdy opravdu nepříjemné, protože to vypadá na dosah ruky a tudíž máte chuť si sundat brýle ( bouračka v lese ). Jinak film rychle ubíhal a lidi nadskakovaly docela hodně :-) Bohužel očekával jsem jízdu v dole ve vozíku = jaká škoda !!! Velice emotivní zážitek. Mohli by takto předělat například Predátora - to by mohlo být o dost lepší !