• Krátkometrážní

Kouř (1990)

Hodně zvláštní ujetá věc s přehnanou ukázkou tehdejší pokrytecké společenské doby prezentována jako totální úlet a muzikál v jednom!

Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí (2009)

ůúůúůúůúlet *!!!* Film sice hodně vychází z minulého dílu ale přichází i s hodně novými věcmi !!! Nejvíce se mi líbila rozházená / rotující / ztřeštěná kamera, chvílemi místo kamery foťák a fotky typu komiksová knížka. Hudba je chaotická, neposlouchatelná-absurdní, pořád mi něco připomínala = až ke konci jsem zjisti, že hudbu dělal Mike Patton !!! Film se nebere naprosto vážně a kvalita lítá od 0 do 130 % ale je to tak trhlý, že to funguje ! Vypadá to na pokračování :-)

Dva mezci pro slečnu Sáru (1970)

Výborná konverzačka mezi jeptiškou a primitivním kovbojem. Překvapivě celý film netáhne C. Eastwood ale Shirley MacLaine a její ctnostné názory obroušené životem :-). Výborná hýkající hudba od Morriconeho.

Detroit Rock City (1999)

I když nejsem moc fanda tohoto žánru, tak vás ten film nenechá chladným, protože každý zná tu odhodlanost, když po nečem toužíte a konečně se vám to vyplní a ještě k tomu s partou nejlepších kamarádů! E. Furlong a jeho zvratky mne při stripu opravdu rozesmáli, James DeBello hrál skvěle týpka, co si užívá naplno! Film má velmi dobré gagy, ale hlavně výbornou doprovodnou hudbu, která vás dostane do varu. * Všimněte si té černovlasé holky, co se zamiluje do bubeníka - je to ta bláznivá holka (Melanie Lynskey) z Dva a půl chlapa!

Pátek třináctého (2009)

Čistí sílá!!! Dart Wader by Jasonovi záviděl jeho odhodlání. Jason nám vyrostl a začal i brutálně běhat. Klasika, která nestárne a stále mne dokáže pěkně zrychlit tep. Jason totiž není žádná zrůda či nadpozemská nestvůra - je to postižený člověk, který se zbláznil a mstí svoji maminku. Když se nad tím zamyslíte, tak to zas tak nereálné není. Dialogy mezi oběťmi jsou místy velmi vtipné (hlavně černoch a asiat). V kině to mělo neskutečnou atmosféru. Víte, že vybafne a stejně mu na to nalítnete :-)

Policajt ze školky (1990)

Le Clasic se zvracející parťačkou :-) Arnie jako tvrdý policajt, co je sice zvyklý na zabíjení, ale na malé děti to použít nemůže. Musí najít nový systém, musí děti zaujmout a ukáznit. Výborná komedie braná s nadhledem. U toho si vždy rád odpočinu.

Franklyn (2008)

Začátek nepochopitelný, konec překvapivý. Někoho možná odradí zdlouhavost zdánlivě nesouvisejících příběhů, ale stojí to zato. Nápad je velmi originální a dělá tento film něčím výjimečným ! Český dabing docela sednul.

Armáda stínů (1969)

Nepříjemné téma s nepříjemným průběhem a s nepříjemným koncem. Chladnou náladu filmu doplňuje i velmi sychravé počasí. Zde jsem se poprvé setkal s Jean - Pierre Casselem, který je otec Vincenta Cassela.

Šťastný nový rok (1973)

Komedie v popisu opravdu není na místě. Je to drama, ale spíš životní drama. Jaké to je když se potkají muž a žena z úplně jiných sociálních poměrů = Ona, vychovaná v kulturním prostředí, žije s intelektuály, vedou intelektuální debaty. On, bývalý vězeň, který se nevyzná v umění, nechodí na filmy a nemá přehled o tom co je moderní. Přesto to funguje a jak to dopadne ? Tak jak by jste nečekali, ale to musíte zjistit sami. Jinak L. Ventura mi zde připomíná J. Gabina, který mimiku moc nepoužívá ! Skvělá hudba na začátku ( Francis Lai - un home une femme ) http://www.youtube.com/watch?v=aLTKVh8SrIU