• Krátkometrážní

Burani ve městě (1970)

Velké překvapení - z očekáváním průměrné komedie mě tento film doslova obemknul. Hysterie, stres, rychlost a ubezpečování, že je stále vše v pořádku a stále se to ještě dá stihnout :-) George Kellerman chce jen dojet z bodu A do bodu B, ale to by nesměl mí před sebou tolik překážek, které se jindy nestanou :-) Jack Lemmon je skvělý cholerik se špetkou hysterie a Sandy Dennis jako oddaná manželka, která se snaží svého manžela stále podporovat a hlavně uklidňovat.

Nezvěstní v boji (1984)

Výborný akční film, který jsem stále dokola sjížděl na videokazetě v německém jazyce. Béčkovitost mi byla lhostejná, byl jsem dítě :-)

Buzíci (1974)

Hodně necenzurované, hodně zábavné. Depardieu jako uličník / grázl :-)

Danton (1983)

Mě toto drama nenudilo. Zajímavá ukázka boje o moc a o revoluci. Robespierre vs Danton. Oba začali stejně a oba končí stejně = gilotina. Konec je hrozivý. Ale hrůza je spíš vidět v tom jak Výbor obecné bezpečnosti podle potřeby měnil svá stanoviska i zákony a popravoval své odpůrce, kritiky ...

Sloní muž (1980)

Čím se liší člověk od zvířat ? Svojí krutostí a mučením ostatních. Fyzická nenormálnost Sloního muže je sice odpudivá, ale jeho srdce laskavé a mysl lidská. I přes všechno zlo, co kdy zažil, je lidská bytost, která má své city i když si o něm každý myslí, že není člověk. Nejhorší je ale na tom, že lidé mají rádi abnormality . Vždy se najde nějaký zprostředkovatel ( poslední dobou jsou to hlavně weby, které se věnují šokujícím videím, které by nikdo z nás něměl ani vidět ). Sloní muž není jen o člověku s fyzickým postižením, ale o ukázce společnosti, která je šokována věcmi, které nejsou "normální" = nejsou akceptovatelné pro pokryteckou společnost, která nechce vidět. Po tomto filmu mi nebylo do smíchu, začnete přemýšlet o chování společnosti - jak je pokrytecká, hloupá, necitlivá a bojí se všeho nového. I přesto se najdou lidi, kteří pomáhají. Sloní muž byl velmi dobře udělán po maskérské stránce. Hudba Adagio for Strings - hudba která vyvolá vždy emoce !

Nula od nuly pojde (2006)

Režisér má hodně originální mix nápadů. Řeknete si jéééé další thriller-komedie s krádeží, ale ono to je tak dobře poskládáné, že to sedne a pokud je k tomu ještě padnoucí hudba, tak je to čistá zábava = těším na režisérův další počin.

Smrt přichází v bílém (2003)

Skvělé vypíchnutí charakterů = přesně jako bych jel já v autě s rodinou někam k příbuzným. Myslím, že většině rodinám se to podobá. Chování postav bylo skvělé a následné přetvoření charakterů také. Chvílemi jsem se bál i ukrutně smál. Hlavně z mamči :-). Zvraty každou chvíli a pořád nevíte na čem jste a to film udržuje v tempu. Velmi mě tento film nadchl!

Dařbuján a Pandrhola (1959)

Manka ! Ona mi jí moje prasátko ! Chce mi ho celé sníst ! Mlask přes hlavu ! :-)

Nebojsa (1988)

Výborný "slaboch zlodějíček" Ondřej Vetchý !