• Krátkometrážní

Half Nelson (2006)

Tak asi stokrát ohraný námet už dá poriadnu fušku spracovať aspoň ako tak originálne, ale je vidieť, že to nie je nemožné. Každopádne sa však obávam, či náhodou film nie je k tématike užívania drog až príliš benevolentný, pretože na mňa tak rozhodne posobil. Nechcem moralizovať, ale v niektorých otázkach je nutné rešpektovať určité medze, inak by sa mohlo ľahko stať, že sa povodný zámer ( ak bol aj dobre mienený ) zvrhne práve kvoli interpretácii. Stavať sa zhovievavo k drogovej závislosti, je vždy dvojsečný meč.

Found (2012)

Neviem či by som to nazvala práve hororom, ale rozhodne to bol dosť brutálny kúsok. Balacoval na hranici medzi zdravým rozumom a šialenstvom. Myslím, že sa vydaril a ani sekundu som sa nenudila.

Henjelgwa geuretel (2007)

Veľmi originálne pojatie a čo sa týka vizuálnej stránky absolútna dokonalosť, jediné čo by som mohla vytknúť, je málo napatia, aspoň teda na moj vkus.. Ideálne pre jedincov so slabšími nervami :)

Daddy's Little Girl (2012)

Horor? Jeden prekvapivý dejový zvrat a velká hromada brutálneho mučenia, nič viac a nič menej...

Kroužek sebevrahů (2001) odpad!

Zase raz hovadina, ktorá v nejednej scéne podáva násilie na zvieratách, ako zábavku japonskej mládeže! Len tak ďalej nech je každá dalšia generácia viac skurvená ako tá pre ňou...

Postřižiny (1980) odpad!

Nebudem podporovať vraždenie zvierat len preto aby bol film vierohodnejší. Nebudem dávať umenie pred život. Poetický? Kto z vás vidí poéziu vo vraždení nevinných? Zvrátený svet v ktorom žijeme, keď sa kvoli našej zábave zabíjajú zvieratá len preto, aby bola scéna podla predstáv režiséra a publika. Kvoli tomuto snímku zmarili hneď niekoľko životov a pre takú malichernosť, ako ich krv, ktorú mohli veľmi jednoducho nahradiť umelou. Zaujímalo by ma, či keď sa bude natáčať film, kde budú v zábere mŕtve deti, vyvraždia tvorcovia materskú školu. To sme sa už vážne všetci úplne zbláznili?!

Bílý lovec, černé srdce (1990)

Ja by som to nazvala- Každý lovec černé srdce. Je smutné, že zvieratá majú viac rozumu a dokážu sa zachovať lepšie, ako človek. Stále hľadám ten dovod, ktorý mnohých vedie k tomu, že sme viac, ako oni, ale ešte do dnes som žiadny nenašla. Eastwoodove filmy, hlavne tie, ktoré aj režíroval sú dosť mačistické, preto dokážu uspokojiť predovšetkým mužského diváka, ale musím uznať, že nesú určité morálne posolstvo a vyzdvihujú česť a odvahu urobiť správnu vec. Konkrétne tento odsudzuje hrabivosť, bezcitnosť a hlúposť belochov, ktorí v Afrike a aj inde na svete vystupujú, ako stelesnenie moci. Vykresľuje ľudskú sebestrednosť a stratu kuráže bojovať za svoje ideály, ako najvačšie nedostatky ľudí. Absolútne súhlasím.

Deiji (2006)

Netuším ako to tí kórejci robia, ale nech mi naservírujú akokoľvek nepravdepodobnú vtákovinku na poli romantickej lásky, stále im to zožeriem ako malá školáčka. Najviac asi bolí to, čo nikdy nebolo vypovedané a čo sa nikdy nestalo a nestane. Láska robí s ľuďmi zázraky a dokáže v nich prebudiť to najlepšie, ale aj to najhoršie. Keď je skutočná, vždy je to na doraz.

Undocumented (2010)

Myslím, že tu sa niekto celkom posnažil. Film má myšlienku aj posolstvo a je aj po hereckej a režisérskej stránke dosť kvalitne zvládnutý. Nefandím príliš kamere v štýle Blair witch, ale sem sa perfektne hodila. Nechýbalo napatie a ani hororové scény neboli hnané do extrému, len presne tak, ako mi to vyhovuje aby som sa v noci nebudila s krikom:) Znova nechápem prečo má na čsfd len 67%.

Byl jsem při tom (1979)

Veľký nedostatok tohto filmu spočíva v tom, že dej plynie príliš pomaly a neobsahuje viac humorných situácií. Inak je myšlienka celkom originálna a vystihuje myslenie niektorých jedincov. Niekedy stačí blbečka navliecť do kvádra, strčiť ho medzi výkvet smotánky a potom už len sledovať, ako si s tým sofistikovaní z vyššej spoločnosti poradia. Pripomína mi to Cisárove nové šaty.