Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Skoro za pět. Jen to thajské vězení mi přišlo, že je ve scénáři vysloveně účelově. Já se smál téměř nepřetržitě. Nadprůměrně odvedená práce.

Zvuk strachu (1998) (TV film)

Čekal jsem, že to bude velmi nepovedené a nakonec se dostavilo velmi příjemné překvapení. Obzvláště druhá polovina filmu, kdy se Anna schovává s Peterem a Zackem před zabijáky, je velice dramatická - je to taková hra na kočku a myš. Bod dolů za vysloveně otravného Petera - ten mi opravdu lezl na nervy.

Za volantem nepřítel (1974)

V kině Ilusion tohle uváděli s podtitulem normalizační klenot. A vskutku se bylo na co dívat - jeden by opravdu nevěřil, že lze na nesouhlasu šéfa pražské taxislužby (jenž je PROTI polednovému vývoji) se zvýšením platů během léta 1968 postavit celovečerní film. A hle - ono to jde. V době vzniku se to možná líbilo, ale dnes už je to zajímavé jen jako rarita. Scény, kdy mladík s tričkem JIMI HENDRIX sbírá podpisy pod "2000 slov", nebo když jedna z vedlejších postav přinese z Pragovky dopis, kde její zaměstnanci žalují Brežněvovi na Dubčeka, jsou opravdu nezapomenutelné. Celkově jde o průměr se vším všudy.

Nebe a země (1993)

Nepříjemně realistické. Takovýto Vietnam opravdu byl a je dobře, že ho Stone ukazuje bez berliček. Zvykání si Vietnamek, kteří si vzali americké vojáky a odcestovali s nimi do jejich země, opravdu nebylo lehké(což platí obecně pro člověka žijícího v cizí zemi).

Maska (1994)

Pro mne asi nejlepší Carreyho komedie. Není moc času, kdy se během filmu nebudete smát. A Cameron Diaz se debut taky docela povedl.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Povedený samostatný film ze světa Star Treku. Borgové opravdu jsou VELMI NEPŘÍJEMNÍ a posádka lodi Enterprise se hodně zapotí. Picard tentokrát zajde opravdu daleko...

Přátelé (1998)

Film obsahuje pěkné morální ponaučení a prostředí knižního nakladatelství je ve filmech málo využívané - tudíž tentokrát docela originální. Po zbylých stránkách ale nejde o nic zajímavého. Neurazí, nezaujme.

Superman (1993) (seriál)

Teri Hatcher je opravdu pěkná ženská, to uznávám, ale jinak se seriál moc nepovedl. Je to pořád o tom samém.

Milujte svého zabijáka (2002)

Clooney při svém režijním debutu jednoznačně zabodoval. Barrisův životní příběh je opravdu zajímavý a roztomilá přítelkyně Penny v podání Drew Barrymore tam opravdu sedla. Zato jsem moc nemusel agentku Julie Roberts. Výborné sekce z Berlína a též soutěž TŘI JSOU DAV nemá chybu.

Prváci (1993) (seriál)

Asi nejlepší seriál o studentech(obecně), jaký jsem kdy viděl. Výborně popisuje první rok na univerzitě - opravdu dobře vystiženo. Pokud to budou opět opakovat, nenechte si to ujít!!!