Teroristka (2019)

Pár měsíců zpět jsem viděl tak asi čtvrtinu od začátku. Tak trochu jsem tedy doufal, že by to mohlo gradovat k nějakýmu tomu drámatu. K mému zklamání se tak ale nestalo, protože film má tendenci všechny stěžejní situace odlehčovat. Nakonec se dostane kamsi k lehké komedii, s některými poměrně absurdními momenty a konstrukcemi, upadne do předvídatelnosti a konec? No z téhle strany tedy dejme tomu a hodnocení by bylo tak nějakej horší průměr, což ostatně vidíte. Celkem pobavilo, ale hlavně to táhnou herci. Zejména mě (v poslední době) baví Martin Hofmann, i když zde, opět, představuje pochybnej charakter. Ale stejně mě mrzí, že ten poneciál námětu byl takhle nevážně použit, že charaktery nebyly hlubší a situace tíživější. Úplně nejvíc je pak škoda té scény v Machově domě. Po střihu jinam umřely všechny mé zbývající naděje a namísto poslední šance zvrhnout vše v opravdové drama se trousili přicmrndávači. Skoro jako Přátelé... až na ty zbraně. Horší tři tedy...

Boeing 747: Korejská tragédie nad Sachalinem (2011) odpad!

Inu, veledílo světové dokumentaristiky. Citlivě vyvážené, zásadně objektivní, bez jakýchkoliv spekulací. Autoři očividně oslovili široké spektrum zainteresovaných osob a dali si záležet, aby představili pouze ověřená fakta. Takže musí nutně následovat hodnocení odpovídající svědomitosti práce autorů. Mimochodem, závěrečná stať komentátora "..ale manipulace veřejným míněním nebo provokace nejrůznějšího druhu zůstávají i nadále těmi základními prostředky současné politiky. Pod rouškou boje za svobodu, demokracii a jiných populárních hesel se ospravedlňují jakékoliv zločiny..." charakterizuje tenhle odpad zcela přesně.

Dokonalý voják (2017)

Komu jsem co udělal, že je mi servírováno jedno lepší, než druhý? Tuhle kravinu jsem normálně musel po nějaký hodině vypnout. Nejen že to byl film, kde na sebe ti dva co chvíli řvali a obviňovali se, ale přišlo mi to tak strašně nerealistický a k neuvěření. To si ti tři!!! scénáristi a dva!!! režiséři nemohou zkusit ty scény představit v reálným životě? Nebo se fakt takhle lidi chovají? Jako já si taky zařvu, hlavně na zvířata s obligátním nápadem začít lítat po bytě ve dvě v noci a rvát se. Nebo když jeden z nich dostane nějakej chytrej nápad, ale... A to nemluvím o sklatbě scén. No fuj.

Pelíšky (1999)

No dobře, dobře, umírním svoji iracionální nenávist a uvolím se přidat jednu. I přes to, že to má mnoho a mnoho atributů svědčících v neprospěch. Herci, které nemám rád (asi tak skoro všichni), doba, která mi leze krkem (páč vo ní melete posledních třicet let), vtipy, které mi nepřipadají vtipné (pravda, to je deformace mé osobnosti), postavy, které jsou mi nesympatické (byl tam vůbec někdo, kdo mi nelezl krkem?) a ty cajdáky... Jé ty cajdáky, to sem si rochnil. Nebejt to tak kvalitně natočený a dobře zahraný, tak nevim... Ale jinak je to dle mého pořád blbost, kterou nemám rád.

Legionář Maxx (2019)

Kde začít? Geroj větší Ramba s výcvikem lepším než měl Bruce Lee, originalita úrovně Kameňáku 4, dialogy nebetyčné kvality Teletubbies a vlhkost v trekách na hladině Pacific Rim. Ale to není samozřejmě to nejleší, protože mě osobně se nejvíc líbilo, jak si (očividně) před každou akcí všichni zajeli do obchodu s hadrama a cestou domů se zastavili v hobby marketu. A ještě stihli za dopoledne postavit třeba celou novou vesnici. Ve světě, kde se tohle odehrává, to je samozřejmost, stejně jako že všude na světě se mluví anglicky. Tam jsou všichni vždy čistí, kdejaký bordel i v nejzapadlejším pralesním táboře jako nový, budovy nikdy oprýskané, čas plyne ve skocích a nikdo se nikdy neušpiní, i když se válí v blátě. Takže jedna nová, čistá a nablejskaná.

Goebbelsův pokus (2005)

Postavit dokument výhradně na výňatcích z deníků Josepha Goebbelse byl vážně velice povedený nápad a je jen škoda, že cyklus byl pouze dvoudílný a neobsáhl tak více. Asi největší přínos je pak možnost prostřednictvím chronologicky jdoucích výňatků sledovat, jak rozkolísaná a nestálá byla jeho osobnost a to prakticky ve všem, zmítající se mezi extrémy. Vztah k ženám, k vůdci, straně, kolegům i vlastní práci. V jeden okamžik z něj srší optimismus a síla, následně propadá depresi, marnosti a pocitu osamění. Pokud opomenu jeho roli v dějiných, rozhodně zajímavá osobnost. Co se týče samotného zpracování, výborný je ten depresivní hudební doprovod, který vše jen podtrhuje, obrazová část je více či méně jen dokreslení, i když nějaký ten tip na film nám pan Kopyto svými hodnoceními dává.

Láska na druhém konci (2008)

Neoriginální (námět), přihlouplé (zpracování), průhledné (směřování), trapné (situace), pitomé (dialogy), prázdné (obsahem), pochybné (poselství), šablonovité (postavy), povrchní (film), ubohé (všeobecně) a špatné (hodnocení).

Islám po česku (2007) (TV film) odpad!

Tu čtu v komentářích o nějakým Lukáši Větrovci... no já nevim, kdo to je a je mi to fraj. To byl asi ten divnej vošoust v tom něcojakodokumentu, že? Mě ouplně stačilo, co se tam poudalo. Esli bylo záměrem mě naklonit k islámu a ukázat, jak je to bomba super skvělý, tak to ňák nevyšlo. I třeba proto, že si ten fešák nevidí do huby a ta pipka mluví tak nějak jako zcela jiní šáhlouni. I když tamti měli nějakou přidanou hodnotu a tlensto sou ňáký výstřižky z blogísku ne? Tamto byla slušná sekta, kdežto tůto byla jenom nějaká sonda do pochybně konzistetních představ vydávaných za komplexní fylozofii, cestu života nebo tak něco. Bych taky mohl natočit něco vo mý pochybný představě o světě...

Bitva u Midway (2019)

No, sice se to jmenuje Midway, ale je to nějaká trapná napodobenina, což mi bohužel došlo až za chvíli. A jelikož se američani nejen že neobtěžují přicházet s novými náměty, ale navíc poslední léta točí všechno pro cílovou skupinu vlhký slipy 8-12 let, až mi z toho docházejí hanlivé příměry, tak ani já se nebudu obtěžovat psát komentář a udělám neelegantní remake mého jiného komentáře: Nemá cenu to dlouhosáhle komentovat, podobnou blbost jsem už nějakou dobu neviděl, asi že nemám doma televizi. Klasika klasik dnešních dnů, efekty nasekali počitač a jeho operátor suprový, ale dál se to nějak rozuteklo do ubohého něčeho. Charlton Heston by měl po letech vzít do ruky kulomet a rozsekat tvůrce na mraky a hlavně ty zdegenerovaný hlavní drsňáky z časopisu pro pupkatý chlapíky, kteří si čtením podobnýho braku dokazují, že jsou taky borci. Škoda práce filmařů, škoda času divaků. Fuj.

Žena, bůh a pomeranče (2014) (studentský film)

Moc povedený a o to větší respekt, že to byl studentský film. Kamera i hudba byla lepší než v kdejaký televizní konině a ta pointa mě potěšila. Skoro stejně, jako kdyby se namísto toho zjevil zlej trestající bůh a, dštíc hromy a blesky, sesmažil tu lidskou plíseň. Spokojen.