Zaniklý svět rukavic (1982)

Poměrně originální objev, ač jsem už zapomněl, díky komu. Příběh civilizace rukavic, ne nepodobný té naší, který, prostřednicvtím krátkého průřezu napříč historií a žánry filmu, obrazí nejen naši minulost a současnost. Atmosféra krátkých fragmentů zachycujících poslední hodinu známé-neznámé civilizace postupně houstne na cestě k rozuzlení. A jak jsme s tímto dědictvím naložili... Film nicméně přináší i hluboké existenční otázky: Přežila civilizace jinde v rozlehlém kosmu? Odehrálo se vše před vzestupem dinosaurů či došlo na jejich pomstu? A především, jak vznikla civilizace rukavic na planetě kde není rukou? To to jsou záhady z archivu Arthura C. Clarka, autora knihy Pětiprstá odysea a vynálezce nepromokavé rukavice...

Expanze (2015) (seriál)

Nejsem schopen tohle hodnotit, protože nejsem schopen dokoukat ani první sérii. Vypadá to super, jak design tak samotná premisa toho universa, ale já to vzdávám, protože se tam nic neděje. Je tam sice nějaká ústřední zápletka, ale tu lemuje telenovela zástupu postav a po předchozích zkušenostech s jinými si myslím, že číst si knížky byl lépe vynaložený čas. Tak nějak jsem to viděl asi do 7. dílu první série, ale, kruci, je mi jasný, proč to dělaj, nicméně mě jsou ukradený zákulisní hry, vztahy s postavama který existujou jenom kvůli tomu vztahu a několik paralelních linek o lidech, které těžko rozlišuju, protože se všechno utápí v moři vaty aby i drobný posun v příběhu byl vykoupen množstvím trpělivosti. Pro mě osobně nerozlišitelné od Battlestar Galactica, ST: Discovery nebo ST: Picard a také podobně utahané. I když nejspíše méně debilní než ty Star Treky.

Labyrint: Vražedná léčba (2018)

Já si teda myslím, že můj hlavní problém s tímhle nářezem pro žáku základní školy je asi fakt, že od první scény jsem nenašel než atipatie ke všem těm cucákům. Nejenom že jim bylo tak průměrně 14 a půl (a chytří jsou jak rádio), ale navíc to byla banda zlodějů a kazisvětů. Navíc se tu dozvídám, že už je to třetí díl, což ale asi stejně moc nezmění. Taky ty různý detaily, jako že záporáci v každým takovým filmu jsou zcela zahaleni, aby za jejich masky mohli floutci skrýt své uhrovaté tlamičky, když dva bojujou, tak se ten s nožem na něj napíchne přičemž film se snaží tvářit, že to není jasný a tak dále, neoriginální a předvídatelný. Zkrátka kvalitka typu Hunger Games. Asi jediný pozitivní tak zůsává relativně kvalitní zpracování, však elegantně tvarovaný lejno je ale pořád lejno. Váhal bych mezi jednou a dvěma, ale to bych musel bejt smířlivej, což dost dobře nejde, když z toho filmu mám pocit, že dětská práce není zas tak špatněj vynález a že by si parchanti mezi 6 a 15 měli dát rekonvalescenci někde v uranovým dole nebo tak něco. Nu ale tak zatleskali si na konci, asi jací že jsou borci. Kouzelný.

Pěst proti pěsti (2011)

Zas jeden klenot. Kdyby to byla komedie (a byla trochu vtipná), tak bych napsal, že to bylo slabý. Jenže ono to bylo ještě horší. Celý se to točí kolem jakýhosi čojlífu, což je spíše název nějaké místní exotické dobroty typu krysa nadívaná smaženýma broukama. Příběh je neoriginální a dost dementní, podbarvenej prakticky pořád nějakým popíkem pro nagelovaný drsňáky. Tomu odpovídá i úroveň slovních výměn, skládajících se částečně z nesmyslů a částečně z drsňáckých hlášek na úrovni žáků nižšího stupně základní školy. Což asi taky byla cílovka. No a protože ta zápletka je fakt retardovaná a asi tak na 10 minut, musí v tom nutně bejt i nějaká ta telenovela hlavních hrdinů. Rozumí se samo sebou s dalšími botami. Každopádně ale, spoiler, jeho čojlífu bylo lepší než čojlífu toho druhýho primitiva a nikdo z retardovaných poskoků to nezeslonil, takže všecko dobře dopádlo.

Ztraceni v horách (2007) (TV film)

Levný televizní film vysílaný na Nově a natočený podle skutečné události? Už tohle samotné je příslib. No a jede to. Mamka, která se nejde vyčůrat, pokud to nemá napánovaný a diletantskej taťka, kterej dokáže ovlivnit nákupní sílu stovek lidí v celé zemi. Čemuž rozumím jako že je kapesní zloděj. Jenom nechápu, proč taťku nehraje Tim Allen, protože jednak v českým dabingu má správnej hlas a navíc se ukázalo, že to vlastně je film "Na horách s kutilem Timem". Ale jinak bytelný drámo. Schválně, co myslíte, že se tam odehrává? Drsný boj o přežití v divočině s pojídáním padlých přátel a naturalistickými záběry nebo veselá procházka s koulovačkou a silným potenciálem soulože pipky a retarda někde za romanticky zasněženým smrčkem?

Deadpool 2 (2018)

První díl jsem neviděl a po tomhle už asi ani nechci. Na začátku to bylo dost špatný, to snažili se ho zabít, místo toho zabili ženu, kterou miloval. Hned jsem si pustil tu znělku, mimochodem :P. Pak se to trochu zlepšilo, když se ten Vool zamiloval do Oťáska, co si honil ocáska, až se mu rozpálila Anča dlaňča. Ale pak to bylo zase horší, asi tak od chvíle, co se z hlavního hrdiny stal Rozpadlík a bylo ho jen pool. Je mi jasný, že ten film měl bejt prošpikovanej nekorektními vtipy a bezva hláškama, ale i ta nekorektnost působila strojeně, uměle a falešně. To, že mi to nepřišlo vtipný, je asi už jasný. Bylo to teda trochu lepší než ta telenovela s modrým týpkem, už jsem zapomněl, jak se to jmenovalo, ale to jen proto, že se to nebralo tak vážně. Navíc bych čekal, že když už je to založený na masivním použití CGI, protože očividně dialogy nebyly silná stránka, tak to, v dnešní době, nebude tak strašně vidět. Zejména v některých záběrech. Smůla fešáci, nasvícení vás nejednou prozradilo. Každopádně další potvrzení, že já a komixový kokodákotiny raději nemíchat.

Sousedské noční můry (2014) (seriál)

Nemůžu si pomoct, ale ve většině těch dílů, které jsem viděl, rozhodně soucítím se záporáky. Já mít takový retardovaný sousedy, tak je snad taky zlikviduju, vždyť to je skoro služba společnosti. Ono to asi bude tím, jak pitomě to je natočený. Né teda úplně nejpitoměji, může to být mnohem horší, ale i tak je to dost hloupej, přehnanej a senzacechtivej bulvár s klasickými prvky. Opakování, spekulace, dramatizace, výpovědi lidí, kteří slyšeli že... Ale dobrá kulisa, kde idioti dostanou za vyučenou.

Tyranosaurus: Zhouba Aztéků (2007) odpad!

Jak jsem viděl ten úvod, tvářící se velkolepě ale očividně levnej až hanba, bylo mi jasný, že jsem trefil do černýho. A taky jo, učiněnej filmovej román z možná alternativní historie. Tak na úrovni dobrodružství Kačerů z Kačerova. Tohle bohužel ale není kreslený, není pro děti a není dobrý. Asi proto, že to natočili za odpoledne někde v parku před asi plastovou ale jinak zcela věrnou napodobeninou pyramidy. Věrnou, kdyby taková pyramida měla mít na vejšku metr a půl, takže je to vlastně takový pódium. A oni se z toho palouku fakt nehnuli, dokonce se nehnuli ani mezi scénami ve filmu, takže třeba jakýkoliv rozhovor v "táboře indiánů" (pár hadrů, klacků a židle) je jak přes kopírák. Režisér se ani neobtěžoval změnit úhel záběru nebo rozestavení osob. No a k těmto důmyslným kulisám, atraktivním lokacím a poutavým dialogům už pak jen přihodili nějaký bytelně hustý CGI efekty a veledílo se zrodilo. Já si teda myslím, že kdybych ty animace ještěra dělal já z vystřihovánky, vypadalo by to možná i o trochu líp, ale kdo chce kam... A to se nezmiňuju o pochybném poselství, které film přináší, tedy řešit všechno hrubou silou, zvláště když nevím vůbec nic. Těch aktuálních 12% zde je možná ještě přehnané hodnocení...

Si jou ťi č' sun wu kchung san ta paj ku ťing (2016)

O můj Buddho! První díl byl sice tak někde na úrovni odpolední produkce TV Prima, takže jsem to prostě znechuceně pustil z hlavy. Ovšem nečekal jsem, že další díl bude určen divákům s lehce záporným IQ, někde mezi kamenem a kamenem obrostlým mechem. Líného mlsného maršála Čuníka vyměnili za retarda a chytrého avšak někdy unáhleného generála Píska vyměnili za modrého retarda. Ti dva nějdřív jen tak někde postávají a pak zbytek filmu pokřikují na Suna. Ale je toho víc! Naivního Tripitaku, milujícího všechen život, vyměnili za retarda v ponchu neutrální barvy, kterej jde někam pro nějaký papíry a ničemu nerozumí, nejméně pak svému poslání nebo náboženství. Žádné kořeny či pozadí postav, žádná vize. Ono to totiž ani není potřeba, protože je to natočeno jako střídání trapných akčních scén, někdy až zbytečných (třeba ten tygr na začátku) a scén s poměrně prázdnými dialogy, které tam stejně jsou jen jako překlenutí k další akční CGI scéně. Do čehož výborně zapadá akční superhrdina Sun, napůl Spiderman a napůl Terminátor, hopsá a všecky zmasí. A ještě si drze dovolili na konci zařadit remixovanou znělku seriálu, kterému tahle odpornost nesahá ani po špínu na podrážce. Hanba, ale veliká teda!

Temný úsvit (1997)

Asi nestačilo, že to celý bylo poměrně přemrštěný od samýho začátku a tak se film s přibývajícími minutami bohužel stával horším a horším, až kamsi na pomezí hloupé parodie. Můžeme tak spolu s našimi hrdiny v autě, na koni, na motorce, projet sešupem přes klišé, telenovelu, konspiraci až do míst, kde je lepší nemyslet a možná ani neposlouchat. A to nemluvím o tom, jak se Reno chová k motorce, na které ještě nedávno utíkal před spravedností. Jinak řečeno, bylo to někdy tak trapný, až mi bylo stydno a na konci navíc zkratkovitý. Jedna hvězdička za psa, který byl nejsympatičtější postavou filmu.