• Krátkometrážní

Uteč (2017)

Strašne rád by som tomu navalil 5-ku, ale stále je to "len" jednoduchá jednohubka, ktorá sa prvým zhliadnutím vyčerpá. Ale zato zážitok je to luxusný. Chytrá a chutná žánrovka, kde všetko dáva zmysel a to je celkom rarita. 90%

Assassin’s Creed (2016)

Najudymenejší film histórie. To človek pozná, že keď sa narazí na mantinely talentu, tak vyťahujeme barličky. Ako napríklad starú dobrú hmlu. Ne ten film technicky nie je dobrý ani náhodou. A to isté viacmenej platí aj o zbytku, jednoduchá storka zbytočne a nasilu domotaná, puto s postavami prakticky nulové a akcia v určitých momentoch slušná. Bohužial nič viac. 50%

Vzpomeň si (2015)

Parádny námet, excelentný Plummer, len ten Egoyan je proste čajový televízny režisér. S dobrou kamerou a lepšie vygradovaným záverom by to bola úplná pecka. Takto je to "len" silný nadpriemer. Škoda. 70%

Smrt ve tmě (2016)

Tak mne sa od Alvareza, ľúbil aj Evil Dead a je fajn, že okrem krvi o vie chalan aj s napätím (aj keď nad ním stál Raimi). Survival jak bič aj keď netuším komu fandiť. 80%

Zúčtování (2016)

Miesto slabej päťky dávam silnú štvorku. Druhá polovica trochu stráca na tempe a pár menších vecí sa mi žiadalo dovysvetliť. Ani nie z pohľadu príbehu, len chcel som byť ešte chvílu dlhšie s Wolffom a jeho vesmírom. Lebo funguje, rovnako ako postavy a pavučiny ich vzťahov. Accountant asi nebude film desaťročia, ale tento rok ho dávam k špičke, lebo je to kus podstivého filmového stejku. Z vonku chrumkavý z vnútra krvavý. 90%

Zázraky z nebe (2016)

Fu, mám sto chutí to tu celé vyspoilerovať, ale chvála BOHU že to miesto mňa spravil názov. 109 minút nefalšovaného, úprimného a kryštálovo čistého utrpenia, kedy najväčšiu drámu robia zábery na prázdnu lavicu v kostole a repliky "I dont even pray". Jesus christ to bolelo. 10%

Podfukáři 2 (2016)

29 minút zábavy, 100 minút žvástov. A taka dobra séria to mohla byť. 40%

Hardcore Henry (2015)

Splnený detský sen a miesto milióna nepodarkov tu máme na prvú šupu filmársky experiment, ktorý z POV ždíme úplne všetko čo sa len dá. A to je dobre, lebo aspoň nikto nebude mať nutkanie posúvať laťku vyššie. Nedá sa. Pecka a jedna z najkrajších slepých uličiek kinematografie. Welcome to action heaven. 95%

Neon Demon (2016)

And the winner is Natasha Braier, Cliff Martinez a Nicolas Winding Refn ako režisér. A Elle... s obvious dôvodov. And the looser is Nicolas Winding Refn ako storyteller. Je to hypnóza, strašne dobre sa na o pozerá, pre fotografov a kameramanov krásny štúdijný material na tému svetlo, farby, kompozícia za relatívne malé peniaze. Príbehovo je to postrelené do nohy a pomaly to kríva k záveru, ktorý nastal asi tak o pol hodinu skôr ako by sa žiadalo. NWR strašne artovie a to je škoda. 70%

Šmírák (1960)

Britské "Okno do dvora", v ktorom neskutočne ruluje kamera Otto Hellera. Pre kameramanov, fotografov, svetličov absolútna povinnosť. 65%