• Krátkometrážní

Carrie (2013)

Nečítal som Kinga, nevidel DePalmu a po fajnej kampani (reštika) a s Chloe na čele, som sa na Carrie vyslovene tešil. Výsledok bola hodina únavnej stredoškolskej šikany a večne zhrbenej Carrie, zaklincovanej čajovým besnením bez štipky nápadu. Uspokojenie nula. Tá druhá hviezda je fakt za luxusnú Juliane, ktorá na rozdiel och Chloe aj dačo zahrá. 45%

Croodsovi (2013)

Tento film je hlavne vizualne totálna žranica. K tomu pridajte šialené tempo, akurátny mix humoru a rodinnćh plkov a jeden z TOP animákov roka je na svete. Nie Croods nikdy nebudu zásadným animákom, "len" kurevsky dobre odvedenou robotou. S radosťou zaokrúhlujem nahor. 90%

Skoro úplně vymyšlený film (2013)

Ako pravila Aďa: "film pre snílkov". Aj keď zďaleka nie som cieľovka a Bukowského tvorbu nepoznám, tak mi vôbec nič nebránilo aby som si film užíval. Krásne obrazy a skvelá hudba ako bonus. 75%

Nevědomí (2013)

Tak veľmi ako ma sklamalo Elysium, tak veľmi ma prekvapil Oblivion. Vôbec som nevedel čo ma okrem pekného vizuálu čaka a o to viac som si (vôbec nie blbý) príbeh užival. Ako dizajnér musím zaokrúhliť nahor, z Oblivionovských inšpirácii budem dýchať ešte nejaký ten piatok. 90%

Enderova hra (2013)

V rámci filmového sub sub sub-žánru o vyvolených adolescentoch zachraňujúcich zemeguľu je Enderova hra skvelá. Ako nečitateľa predlohy ma povinné škrtanie bolelo o dosť menej. No a keď si spomeniem, že po otrasnej trailerovej kampani kedy som očakával preplácaný kozmický Hunger Games od človeka, ktorý skoro zabil Wolverina, tak výsledku dávam palce hore. Šetky štyri. 75%

V zajetí démonů (2013)

30tka dávno za mnou a posieram sa pri každom hlasitejšiom bububu. Nič pre staré kosti. 90%

Světová válka Z (2013)

Dynamika na úkor logiky (chudák Jeruzalem). Ale OK. Na to aký pruser z toho mohol vypáliť je to priam až výborné. Alternatívny koniec chcem! 80%

Iron Man 3 (2013)

Trailer klame telom a to veľmi. Chvíľami to je dobre, chvíľami zle. Jedno je ale isté, žiadny Bruce Waynovský syndróm sa nedeje a Iron Man je po tretí krát tým, čím vždy bol. Hlaškujúcim metrosexuálom, teraz akurát s občasnými návalmi úzkosti. Ako štartér blockbusterovej sezóny 2013 aj cez značné trhliny (decko, prezident, motivácie, finále) môže byť. Štvorka ale už naozaj potrebuje kvalitného režiséra. 70%

Domov snů (2010)

Problém s hypotékou vyrieši sk-páska. Haprujúca motivácia, ale luxusne mordy. 70%