• Fantasy

London (2005)

Docela zajímavé, filozofické drámo, které nehraje na kdo ví jak propracovaný děj. Trochu mi vadila ta nálož erotiky, případně některých menších nechuťáren, ale aspoň, že po stránce romantické to svůj úkol taktéž splnilo. 60%

Wrestler (2008)

Zajímavý omyl, který vysílali namísto filmu, na který jsem se plánoval podívat. Hořkosladký příběh o wrestlerovi, který se sice snaží napravit svůj život, ale nakonec zjistí, že svět, kam patří, je pouze ten jeho. 80%

Eragon (2006)

Lepší, než co si z útržků pamatuju, ale o nic lepší, než jsem si myslel. Hodně průměrné, pro mě až podprůměrné fantasy, které mě svým příběhem prakticky vůbec nezaujalo. Což o to, dráček byl roztomilý, ale jen do té doby, než promluvil. Zvíře by mělo zůstat zvířetem a chemie mezi ním a hlavním hrdinou by fungovala úplně jinak. Ale co se dá dělat, předloha si poručila jinak. Celkově, ani co se týče postav žádné terno. Role obstarala kombinace menších filmových, ale i větších televizních hvězd. Roberta Carlyleho mám raději jako Rampelníka. Ne, nebavil jsem se a rád jsem část filmu strávil uklízením, letmým posloucháním a návratem k obrazovce s tím, že jsem vlastně o nic nepřišel a že je mi jakákoliv tragédie týkající se postav docela ukradená. Poslední souboj by ušel, ale vše se stále táhlo v těžce digitální rovině, navíc kolísající kvality. Jednou a dost, tohle už vidět nemusím. 40%

Atari: Game Over (2014)

Velmi pěkně zpracovaný dokument, který člověku otevře oči hlavně ohledně právě oné herní adaptace E.T.ho. O nalezení skládky videoher jsem do té doby pouze slyšel, zde jsem to ale mohl i vidět na vlastní oči. Příběh o cestě za sny, ale i za jejich ztrátou.

Univerzita pro příšerky (2013)

Jako prequel super. Z tématu už tak dokonalých prvních Příšerek se jako pokračování nic moc vydolovat nedalo a když, tak by to dopadlo zřejmě podobně zbytečně a vynuceně, jako u Dory, takže sázka na jistotu prequelu se vyplatila. Jako parodie života na americké vysoké škole výtečné, ale nic moc víc. Toto opravdu příjemně potěší hlavně fanoušky předchůdce, zbytek se možná skvěle pobaví, ale nepochytí tu hromadu odkazů. I tak, kouknu kdykoliv rád znova. 80%

Příšerky s.r.o. (2001)

Geniální počin. Celý ten fiktivní svět funguje bezchybně (skvělý nápad s dveřmi ála portály), příběh má taky hlavu a patu a samozřejmě, nejlépe to táhnou postavy. A k tomu všemu je to celé nechutně dojemné. Není kde ubírat. Viděl jsem již několikrát.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Škoda, že byl film hrozně pomalý, místy tedy i nezáživný a po celou dobu sledování se mi zdálo, jakoby se točil ve vlastní, nekonečné smyčce. Jinak to mohl být peckovní snímek s jen lehkým tématem cestování v čase. 65%

V řetězech (2006)

Příjemné drama o trochu nestandardní nápravě hříšné mysli. 75%

Monstrum (2008)

Jedno z těch lepších, ne-li nejlepších found-footage, co nám kinematografie dosud mohla nabídnout. Výtečně podaný úvod, který nepůsobí uměle a přitom účinně diváka seznámí s hlavními postavami a jejich vztahy mezi sebou. Ve zbytku bych si samozřejmě našel některé nelogické situace a chování, jakože třeba vrtulník místo aby pro jistotu letěl úplně pryč, naopak letí podél „monstra“ a dle toho taky došlo k tomu, k čemu došlo. Nicméně i tak, kvalita, která stojí za to. 90%

Pearl Harbor (2001)

Čekal bych, že romantická stránka s válkou na pozadí úplně postačí, ale fenomenální a napínavé bitevní scény tomu dodaly zaslouženou korunu. Přičtu-li si k tomu hromadu zajímavých postav a zábavně, leč vážně podaný příběh, není kde ubírat. Tohle jsem na konci musel trochu rozdýchat. Film se tedy chová typicky vlastenecky, ale funguje tak neskutečně dobře, že i mě si získal na stranu Američanů, kterým jsem pevně držel palce a radoval se s každým jejich úspěchem. 95%