• Fantasy

Policajtem proti své vůli (2005)

Taková ta milá, sympatická krimikomedie, která po stránce příběhu stojí prakticky na ničem. Nebýt Eugena Levyho, ani bych nepomyslel na zhlédnutí. Zde fungoval jako typický archetyp užvaněného trouby opět briliantně - já toho herce prostě zbožňuju. Nakonec ani Samuel L. Jackson, jakožto drsný, nepřístupný týpan, nebyl úplně k zahození. A jo, já si tuhle blbou jízdu s plytkým příběhem dobře užil. 60%

Stalingrad (2013)

Spousta epických, zpomalených záběrů, výbuchů a očividné převládání zeleného plátna. Film, který se i přes ruský původ může hrdě řadit po bok Hollywoodských trháků. Děj je strašně naivní, až kýčovitý, ale to je to, co se mi na něm tolik líbilo a dokázalo mě udržet u obrazovky v pozoru i přes úmorně vzezřející dvě hodiny stopáže. Styl vyprávění taktéž unikátní. Tedy, skutečně je film brán jako vyprávění a každá z hlavnějších postav se nevyhne nějakému hrubému popisu, který ji má divákovi přiblížit bez nutnosti nasazovat pohledy do jejich minulosti, jak je jinak zvykem. Ani pohled z obou stran neurazil, tedy Němci jasní záporáci, ale ani Rusové nebyli úplně čistí. No, jako taková naivní a kýčovitá válečná pohádka, s dějem ovšem nepárajícím se skoro s nikým, velmi dobré. 70%

Šingeki no kjodžin - Season 2 (2017) (série)

S druhou sérií rozhodně nejsem spokojený tak, s jako zatím nepřekonanou první. Co mi hlavně vadilo, byla půlka série flashbacků (a taktéž flashbacků ve flashbacích) zaměřujících se zejména na postavy, které mě osobně vůbec nezajímaly. Ony jakože byly v ději svým způsobem důležité, ale stále mám pocit, že jsem se třeba zrovna o „Christě“ nedozvěděl vůbec nic a vyprávění stylem „jsem stejná, jako ona“ mi zrovna dvakrát nesedne, protože zkrátka nic nevysvětluje. Akorát tedy zdržování od postupu v ději. O to zajímavější bylo odkrytí pravdy za tím, kdo je Colossal a Armored titan, na což jsem čekal celé ty roky a díky úspěšnému vyhýbání se spoilerům si alespoň ohledně Colossala zachoval menší překvapení. Druhá polovina tedy i dobrá, nevyhla se zajímavé akci, napětí a náznakům té „pravdy“, po které hladovím a která mě také jako jediná žene v této sérii kupředu. Jinak by mě už ty občasné „epické“ proslovy a uřvaný Eren docela lezli na nervy (jakože lezou stále). Opening opět skvěle chytlavý a ending tentokrát pracuje s až zvláštní atmosférou. Vizuálně opět špička, sem tam nějaký ten 3D model vůbec nevadil. Stránce zpracování bych tedy rozhodně neměl co vytknout. Jenže jak říkám, oproti doslova epické první sérii to byl dějově dost velký úkrok stranou a spíš takový trailer na to, co má teprve přijít. Teď jen doufat, že ty docela dobře nastřelené cliffhangery (zejména ten úplně poslední) v další sérii prorazí. Jinak se o osud SnK upřímně docela bojím. Naštěstí, budeme čekat jen rok. 65%

Mafiánovi (2013)

Francouzský režisér - není divu, že byl ten film tak divný. Po boku De Nira se tu objevilo sice hned několik dalších velkých hollywoodských hvězd a ze začátku to bylo i docela zajímavé. Ale od druhé poloviny? Sebeparodující bizár, s ovšem docela dobrým zakončením. Znova bych si to nedal, ale jako taková jednohubka, kterou jsem se nakonec rozhodl zkouknout, budiž. 55%

Japonský masakr motorovou pilou (2016)

Absurdní ptákovina svým obsahem ale naprosto vyhovující japonské šílenosti. Pantsu-shoty, dokonce i jeden případ svrchní nahoty, hromada krve a jak už jsem uvedl, 99% absurdních situací a příběhu, který se sice snaží dávat smysl, ale... nedává jej. Stylem zpracování je to asi jako kdyby se parta kamarádů rozhodla natočit levný film - tedy, laciné efekty, laciná kamera a o nic méně lacinější herecké výkony a výběr lokací. Tedy, dejme tomu, pro takové to vypnutí a pobavení ideální. Jinak? Výkvět bez špetky geniality, plácající vše možné dohromady. 45%

Kókaku kidótai: Arise – Border 1: Ghost Pain (2013)

Bohužel, nikdy jsem nebyl fanouškem GitS a tak ani novodobá adaptace, resp. tento její první díl, mi nesedl hlavně stylem vyprávění, který se mi zdál příliš komplexně podaný a úplně jsem jej nepochytil i přes fakt českých titulků. Zadruhé, možná zrovna řešený případ se zdál ze začátku zajímavý, ale od poloviny jsem se už příšerně nudil a měl jasno, že další díl bych už nezvládl. Naštěstí, zhlédnuto v rámci Crweconu, takže se už další nepouštěl. Tedy, subjektivní 1* bez procentuelního hodnocení.

Houdini (2014) (TV film)

A já jsem s tímto čistě televizním dvoudílným filmem velice spokojen. Líbilo se mi nejen zaměření na život Houdiniho od jeho počátku, ale i pozadí některých na první pohled neuvěřitelně vyhlížejících triků. Adrien Brody zastoupil roli Houdiniho skvěle a přítomnost pohledné Kirsten Connolly, kterou jsem do té doby znal jen ze Zoo, taktéž ohromně potěšila. Nemohu si víc stěžovat. Příjemný dvojfilm. 85%

Království nebeské (2005)

Nemůžu si pomoct, ale mně tento film přišel dost mdlý. Ano, nejde o pohádku, nýbrž historický snímek, ale i tak si myslím, že by takový film měl zaujmout nejen člověka, co se o historii zajímá, nicméně i toho, kdo o ní neví zhola nic. Jeruzalém, Saladin... vše bez vysvětlení, s docela přímou linií a jediné, co by zde stálo za větší zmínku, jsou epické souboje. Tedy, přijde mi, že to bylo hlavně o nich. Jinak? Něco, na co se koukat dá, ale zdaleka to neuspokojí běžného filmového fanouška. Svůj tisící ohodnocený film završuju průměrem. 50%

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Na to, že to měl na starost opět Spielberg, je to oproti prvnímu dílu velký úkrok. Takové to solidní dobrodružství vystřídala odchytová mise, navíc většinou v naprosté tmě. Dinosaurů bylo víc, ale o to méně požitku. Docela dobré bylo řádění Tyranosaura ve městě. Jinak? Opravdu téměř průměrná záležitost, která naštěstí dostála náležité nápravy. 60%

Jurský park (1993)

Jak to, že tohle ještě nemám okomentované? Pro mě jasný, dosud nepřekonaný díl této skvělé, dinosauří série. Jelikož nejsem až tak velkým znalcem, nemohu nic namítat oproti třeba vzhledu dinosaurů a přesnosti vůči tomu, co se o nich opravdu zjistilo. Zde mi stačí, že příběh má hlavu i patu (dinosauří park - geniální nápad), veškeré postavy jsou charismatické a celé je to neuvěřitelně epická jízda, ze které mě mrazí pokaždé, kdy se na ni dívám znova. A to už něco znamená. Samozřejmě, najdou se v příběhu nějaké ty chybky a dírky, jako fakt, že žádný vědec by nemohl udělat zásadní omyl a nedomyslet, že žabí DNA znamená i možné změny (ke kterým také došlo). Ale to jsou jen rýpy z nutnosti. Jinak? Perfekt. A rok natočení se na tom téměř nepodepsal. 95%