Zpátky do ringu (2013)

Tak nakonec velice dobrý film. Byl jsem rozhodně zvědavý, jak dopadne toto setkání dvou bývalých boxerských es a musím uznat, že mě to bavilo a líbilo. Je pravda, že začátek je dost nudný a chvilku trvá, než se to rozjede. Ale za pár dalších minut už jsem měl jasno. Stačilo, aby oba dva soupeři se vrátili ke svým blízkým a započali tak svůj trénink a zábava může začít. Je skvělé sledovat Sylvestera Stallone a Roberta De Niro, jak si lezou po krku a snaží se dostat ze svých starých těl ten nejlepší výkon. Příjemná, úsměvná pohodovka o dvou velice aktivních postarších chlapech, kteří si jen tak střihnou zápas v ringu.

Gangy New Yorku (2002)

Výborný dramaticko-historický snímek z New Yorku 60. let 19 století. Když jsem se díval na tento film, ihned se mi zalíbila atmosféra města, která je skvěle zpracována a která je doplněna o podmanivou hudbu. Nejlepší část je rozhodně úvodní bitevní scéna. Opravdu jen škoda, že ji Martin Scorsese nevložil třeba až do závěrečného finále, které je přeci o něco slabší oproti začátku. To ale neznamená, že máte film již po této scéně vypnout. Je pravda, že délka celého příběhu je dost dlouhá a pár hluchých se najde, ale většinu času stejně strávíte sledováním hereckých výkonů v čele s famózním Danielem Day-Lewisem, Leonardem DiCapriem a ostatními herci, tak i skvělými dramatickými záběry.

Snowboarďáci (2004)

Stará dobrá komedie od Karla Janáka, která již tradičně patří k zimnímu televiznímu menu. A pořád dokáže docela pobavit. Už to samozřejmě není pro mě taková cool jízda jako před lety, kdy jsem Snowboarďáky o dost více prožíval a smál se snad každou chvilku, ale stále je dvojce Kotek-Mádl i s trojicí mladých holek zábavná. Po dalším zhlédnutím, musím vyzdvihnout Ester Geislerová, tak i Jiřího Langmajera, kteří hrají velmi dobře. Co ale zůstává stejné a co se mi na této komedii stále líbí je hudební složka, která je skvělá a to nejen písní On my head od Dana Bárty.

Správnej dres (2015) (TV film)

Nová česká televizní komedie od neznámého Stanislava Sládečka. A velmi vydařená. Byl jsem skutečně zvědavý na Taťánu Kuchařovou, která zde hraje manželku slavného hokejisty, a byl jsem docela překvapen. Kromě toho, že bývalá Miss Wolrd stále skvěle vypadá, tak i velice obstojně hraje. Spolu s Jirkou Mádlem tvoří zajímavý pár. Trochu mi vadilo, že autoři příběh Radka Rychtáře opsali ze života Jaromíra Jágra. Výluka, Rusko, modelka a ještě číslo 68, to si mohli odpustit. Jinak mě film po celou dobu bavil a i ta romantická linka, která mi ke konci připomněla Lásku nebeskou, je povedená. Na to, že se jedná jen o televizní film, tak rozhodně velmi dobrý snímek. A taky příliš nerozumím zdejšímu hodnocení, určitě by si film zasloužil víc.

S čerty nejsou žerty (1984)

Jedna z nejlepších pohádek, která kdy byla natočena. Klasický příběh od Boženy Němcové, který je ale bravurně zpracován. Hvězdné obsazení, jenž se postaralo o skvěle zahrané postavy s již tradičními hláškami. A rozhodně nejlepší ztvárněné peklo v čele Luciferem alias Karlem Heřmánkem, i s jejich nezapomenutelnou váhou, která váží podle hříchů vážené osoby. Má naprosto nejoblíbenější pohádka ze všech na kterou se vždy moc rád podívám.

Pelíšky (1999)

Úžasný český snímek, který stále nic neztrácí na svém půvabu, ikdyž už je 16 let od premiéry. Famózní výkony veškerého hereckého osazenstva a nezapomenutelné hlášky, které znají snad i ti, kteří celý film ani neviděli (pokud se tedy někdo takový najde), dělají tento film tím, čím je. Ačkoli jsem již zmínil herce, nemůžu opomenout nevyzvednout výkon Jiřího Kodeta, který je pro mě nepřekonatelný. Osobně se mi také líbí atmosféra konce 60 let, která je umocněna podmanivou a krásnou hudbou.

500 dní se Summer (2009)

Příjemná romantická pohodovka, která nijak zvlášť neútočí na naše city, ale nenechá je ani úplně chladné. Ukazuje nám jeden vztah dvou lidí a to v nezvyklých skocích, kdy chvilku vidíme ty radostné momenty v životě a v dalším záběru už tvrdou realitu. Jak již tady někdo zmiňoval, taky mi to občas připomínalo Amélii z Mortmartu, ale není to tak stylové a kouzelné, jak tento francouzský-německý snímek. Velice dobře zpracované a natočené s nápaditou hudbou a sympatickou ústřední dvojicí i když Joseph Gordon-Levitt byl přeci jen lepší než Zooey Deschanel. Rozhodně potěšila i Chloë Grace Moretz, která v roli sestry rádí svému bratrovi, jak se má zachovat a co má udělat. Něco mi tam ještě chybělo na plné hodnocení, ale jinak se jedná o velmi povedený a zajímavý film s výbornými scénami jako jsou např. očekávání vs realita nebo jedním opakující se slovem.

Sviňák (2013)

Tak to byla opravdu naprostá zvrácenost. V hlavní roli sex, drogy a James McAvoy. Jen vlastně kvůli zmíněnému herci jsem se podíval na tento absolutně úchylný, sprostý a šílený snímek. A je to právě on, který posouvá film úplně někam jinam. Jak zahrál tohoto blázna, ze kterého se stala totální troska, bylo zcela ohromující. Jinak není už nic moc co dodávat, po zhlédnutí si sami uděláte obrázek na tento film.

Osm statečných (2006)

Pěkný, milý snímek. Dobrodružství 8 husky psů, kteří jsou odsouzeni k přežití v antarktické divočině bez lidí. Je to celkově velmi dobře natočené s nádhernou přírodou, dobrým Paulem Walkerem a především skvěle vycvičenými a krásnými psi, kteří obstarávají veškerou zábavu. Hlavně scény jako jsou lov ptáků a boj s tuleněm jsou opravdu skvělé. Příjemný film o psích hrdinech, přátelství a věrnosti.

Nevyřízený účet (2013)

Není radno si zahrávat s Jasonem Stathamem, zvlášť pokud se jedná o bývalého tajného agenta. Velmi dobrý akční film, kterému nechybí slušné tempo, napětí i podařené bitky se všemi zlými padouchy, kteří hlavnímu hrdinovi jdou po krku. Celý ten klasický příběh odcípá velice dobře a je na co se dívat i s výborně pošahaným Jamesem Franco.