Paráááda! Jeden z nejmilejších filmů, co jsem kdy viděl. Všechny minipříběhy jsou rozehrány skvěle, nechybí jm lidský rozměr, charaktery jsou výborně napsány a vyznění je neuvěřitelně příjemné. A co se týče obsazení, i když se místy jedná o staré známé profláklé ksichty (myslím hlavně Hugha Granta), nikdo nepůsobí ve filmu rušivě, naopak všichni jsou až nepřirozeně přirození. :-) Tahle romantická komedie skutečně zahřeje a potěší na duši, to mi věřte!(28.4.2005)

Aby ten příběh nebyl moc jednoduchý , je jich tam rovnou hodně , což je možná trochu na škodu. Ale pravda je , že je stále na co se dívat. Všichni herci hrají skvěle a Hugh Grant jako premiér a Billy Bob Thornton jako prezident mě vyloženě rozesmáli , krásná ( asi už typická ) rolička Rowana Atkinsona. Pěkné , pěkné , pěkné , fakt jsem si to užila. Jen malá poznámka, kdyby střihač použil nůžky a pár motivů vystříhal, bylo by to dokonalé.(16.4.2005)

Soundtrack Craig Armstrong: 1. Kelly Clarkson - The Trouble With Love Is ,2. Dido - Here With Me ,3. Maroon 5 - Sweetest Goodbye/Sunday Morning ,4. Norah Jones - Turn Me On ,5. Wyclef Jean - Take Me As I Am (feat. Sharissa) ,6. Eva Cassidy - Songbird ,7. The Calling - Wherever You Will Go ,8. The Pointer Sisters - Jump (For My Love) ,9. Joni Mitchell - Both Sides Now ,10. Lynden David Hall - All You Need Is Love ,11. The Beach Boys - God Only Knows ,12. Texas - I’ll See It Through ,13. Sugababes - Too Lost In You ,14. Craig Armstrong - Glasgow Love Theme ,15. Otis Redding - White Christmas ,16. Billy Mack - Christmas Is All Around ,17. Olivia Olson - All I Want For Christmas Is You ,(19.5.2011)

Skvělý, pohodový, milý, optimistický, vánoční film plný britského humoru toho nejpříjemnějšího ražení (já osobně tedy snesu i drsnější legraci, ale ta by zase do romantického filmu neseděla některým puritánům ;-)). Působí krásně přirozeně, přitom ale ne infantilně jako většina ostatních filmů dotýkajících se vánoc a vánočního období, zde navíc smíchaným s romantikou... Opravdu před tvůrci smekám, tak vkusný film na tolik klišovatá témata se moc často nevidí.(11.7.2005)

,,ALE V ZAMILOVANÝCH PŘÍBĚZÍCH SE SEJDOU AŽ NA SAMÉM KONCI..…“ /// Překvapivě žádná přeslazená podívaná, ale celkem sympatickej romantickej film, prosmrádlej duchem Vánoc, který jsou prej lásky čas (hele, není to spíš máj? … Nepruď!) Tajná láska, nesmělá láska, kamarádská láska, začínající láska, neopětovaná láska, nevěrná láska, sourozenecká láska, otcovská …, prostě tolik příběhů, kolik podob jen TEN POCIT může mít. Do toho nějaký ty popěvky, naštěstí jinak, stejně jako postavy – někdy vtipný, místy romantický a zamilovaný. Příběhová mozaika, ve který si každej najde svýho favorita. Když říkám každej, tak … třeba já – takovej Billy Mack… což je snad každýmu jasný! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že i ministerskýmu předsedovi může vobčas hrábnout. 2.) Jsou Vánoce. (A taky lásky prej není nikdy dost.) /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(5.12.2013)

• - Spoiler: Na řeč Hugha Granta proti americkému prezidentovi, která byla zjevnou narážkou na vztah britského premiéra Blaira k Georgi Bushovi, reagoval tehdejší britský premiér Tony Blair takto: "Vím, že jsou zde lidé, kteří by chtěli, abych udělal to samé, jako Hugh Grant v tomto filmu. Ale rozdíl mezi dobrým filmem a reálným životem je v tom, že v životě přijde další den, další rok, budoucnost, která nás nutí zvažovat případné ničivé důsledky našeho jednání, vedoucího k bezprostřednímu úspěchu."

• - Pro francouzskou distribuci byl film kompletně nadabován, ale díky tomu pak nefungovala moc scéna, ve které Eleonore a Jamie mluví francouzsky. Předělali ji tedy na Italštinu. (don corleone)

• - Scény z letiště na začátku a na konci filmu byly natočené na letišti Heathrow. Celý týden tam štáb lovil ty správné záběry a když se jim podařilo nějaký získat, tak se pouze zeptali na svolení ho použít ve filmu, později jen vybrali ty nejzajímavější. Nešlo ale o hrané scény. (don corleone)