Paráááda! Jeden z nejmilejších filmů, co jsem kdy viděl. Všechny minipříběhy jsou rozehrány skvěle, nechybí jm lidský rozměr, charaktery jsou výborně napsány a vyznění je neuvěřitelně příjemné. A co se týče obsazení, i když se místy jedná o staré známé profláklé ksichty (myslím hlavně Hugha Granta), nikdo nepůsobí ve filmu rušivě, naopak všichni jsou až nepřirozeně přirození. :-) Tahle romantická komedie skutečně zahřeje a potěší na duši, to mi věřte!(28.4.2005)

V každé žánrové kategorii mám snímek, který se blíží , případně rovná ideálu, prostě stoprocentní film. Mezi romantickými komediemi tohle místo zaujala Láska nebeská a nutno říct, že zvítězila s přehledem. Ale ano, hnidopich by mohl argumentovat, že s logikou se scénárista příliš nezatěžoval - ale od kdy je láska logická? Špičkové herecké obsazení, řada vtipných momentů a úžasně pozitivní atmosféra. Ideální film pro romantický večer ve dvou. Celkový dojem 100 %.(29.5.2007)

Richard Curtis jako scénárista a režisér je Bůh. Potěšili mne i všichni herci. Ty dokonale napsané a zahrané dialogy plné suchého anglického humoru, to je tedy něco. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43677-laska-nebeska-love-actually/videa/(22.12.2008)

Konečně pořádný vánoční film! Je to dokonalá první pomoc v té dobře známé situaci, když už člověk potřebuje vidět něco normálního, něco v protikladu ke všem složitějším fimům, které sice přicházejí s něčím novým, které obdivujeme za to jak nás dokáží šokovat nebo jakkoli jinak vzbudit náš zájem, u nichž oceníme to, že nás donutí přemýšlet o nich... ale pak bude muset přijít na řadu ta nevyhnutelná chvíle, kdy jich má člověk dost! A to je okamžik pro Lásku nebeskou. Není to úplná srdceryvná sračka na variace lásky, je to úžasně normální příběh, ba co víc, je to hlavně projekt s podtitulem Láska je všude kolem nás. Trvalo to ale, než někoho napadlo změnit světový pohled na letištní halu, tedy i na jakékoli jiné místo pro setkávání se! V době, kdy celý svět vidí jen strach, ten film nám dává impuls se rozlédnout kolem nás a spatřit to, čeho si jinak nevšímáme... a jaké překvapení, ono to funguje! Navíc, vánočních filmů není nikdy dost (navíc, aby se vyvaroval Santa Clausů a citově vyděračských příběhů malých sirotků apod.) Mám-li mluvit o jednotlivých příbězích v tomto filmu, ...dalo by se vzhledem k jejich množství očekávat, že každý může najít tu svoji část, to tolik skvělé ztotožnění se s postavou, situací. Bohužel, nenašla jsem svůj, ale to nic nemění na tom, že byly krásné, byly smutné, byly milé. Právě takové, jaké měly být. Co však mohlo být trochu mírnější je celkový výraz filmu z mužského pohledu. Ty příběhy byly z větší části z pohledu mužských hrdinů, o jejich pocitech, ženské hrdinky zůstaly v pozadí, jen jako nezbytné prvky pro funkčnost děje. Snad jen do osudů matky, v podání Emmy Thompson jsme mohli nahlédnout trochu víc... Ale zkrátka, trochu víc vyváženosti by bývalo bylo neškodilo. Nicméně to jej jen maličký kaz v mém osobním náhledu na film Láska nebeská...(23.4.2004)

Miluju britské filmy a zejména komedie. A z téhle dýchá tak neuvěřitelně pohodová atmosféra, že mě totálně dostala. Richard Curtis napsal skvělé mikropříběhy, které tvoří takřka dokonalou romantickou komedii o lásce všeho druhu. Jako režisérský debutant dokázal tyhle příběhy oživit a natočit tak, že drží výborně pohromadě. Jde o velmi vtipný a příjemný film, jemuž vévodí nespočet hereckých hvězd a zejména můj velký oblíbenec Colin Firth je naprosto úžasný. Za ním ale nezaostává ani Hugh Grant nebo Alan Rickman.(11.11.2003)

• - Pro roli Sarah se uvažovalo o Kate Ashfield, se Simonem Peggem se zase počítalo pro roli Rufuse. (don corleone)

• - Když Sam běží na letišti za Joannou, křičí na ni přes sklo, což je zjevným odkazem na film Absolvent (1967). (HellFire)

• - Písnička "Christmas is All Around", kterou skutečně nazpíval Bill Nighy opravdu v Británii vyšla jako singl, je i na soundtracku. Jde o předělávku od skupiny The Trooggs a objevila se už ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb v podání Wet Wet Wet. Richard Curtis byl nadšený myšlenkou, že začne nový film stejnou skladbou, kterou proslavil před devíti lety v jiném filmu. (don corleone)