Vždy jsem považoval Angličany za umírněné konzervativní kravaťáče, ovšem opak je pravdou a Láska Nebeská je neuvěřitelně uvolněnou a vyrovnanou komedií, které snad nic nechybí. Při některých scénách jsem zíral jen s otevřenou hubou. Film dobrého vtipu a skvělých hlášek, který má přímočaře čitelný děj bez zvratů, ale hladce to vyrovnají neuvěřitelné hlody, kterých není po málu. 85%(29.12.2009)

Nejlepší romantická komedie od doby Prázdnin v Římě a nejkrásnější vánoční film od časů Země, odkud přicházím. Richard Curtis je zkrátka scénárista par excellance - kdo jiný dokáže do jednoho filmu zakomponovat tolik příběhů a postav a vyhnul se přeplácanosti, přelidněnosti a citovému vydírání? Navíc s noblesou, inteligentním humorem a vypointováním všech příběhů. P.S.: Hugh Grant je nejsympatičtější ministerský předseda filmových dějin. P.P.S.: Taky poslouchám Joni Mitchellovou :-). 100%.(26.12.2013)

Vy, kdo byste někdy platili zlatem za pouhou špetku dobré nálady, vás všechny zvu do předvánočního Londýna. Mám za sebou mnoho zhlédnutí a repliky předříkávám nazpaměť a stejně si mě před chvílí Curtis zase ukradl tak, že se myšlenkami nedokážu zcela vrátit. V Lásce nebeské je všechno a tudíž se tam najde i něco, co vám třeba nesedne. Jenže je toho v ní zároveň tolik úžasného, že když sečtu stydlivé chlapíky Hugha Granta a Colina Firtha, triumfálního Billa Nighyho, nezapomenutelně krásnou Keiru Knightley, nenápadného anděla Rowana Atkinsona nebo několikavteřinové cameo nejkouzelnějšího hereckého stvoření Elishy Cuthbert, vychází mi příliš mnoho dokonalosti na jeden film. Nejlepší romantická komedie a jedno z mých top 10.(18.7.2005)

Člověk čeká komedii a dostane 100% koncentrát vánočního sentimentu, navíc notně vycucaného z prstu (svobodný "puberťák" jako britský premiér, portugalská služebná, která neumí ani slovo anglicky, atd.). Ale o Vánocích je dovoleno všechno, takže je atak na city tak frontální, multiplikovaný, hvězdněherecký a vlezlý - a tvůrci tak dělají naprosto nepokrytě - že vám oči vlhnou i přes opozici mozku. Po filmech jako LOVE STORY nebo PRETTY WOMAN další revoluční dílko na poli filmové romantiky!(8.11.2004)

• Dudek

"Je to sračka, že jo?" "Jo, ale sračka z čistýho zlata." Tak tenhle dialog asi nejvíce vystihuje celou Lásku nebeskou. Neměl jsem problém s tím, jak je příběh vyprávěn a už vůbec ne se scénářem, který je pořádně vycucaný z prstu, vždyť právě od toho tu romatické komedie jsou. Každý chce uvěřit, že lidé - ať se jedná o politiky či hudebníky - jsou schopni dát lásku komukoli. Byla tu jiná vada a sám nevím kde. Smál jsem se opravdu hodně a několikrát také pořádně hlasitě, jenže to mi k absolutnímu hodnocení prostě nestačí. Každá mozaika má něco do sebe a jejich proplétání s nánosem lehkého vánočního patosu funguje opravdu skvěle. Richard Curtis již poněkolikáté dokazuje, že talent opravdu má, zejména v moment, kdy to nejlepší z jednotlivých epizodek uvidíme až v samotném závěru. Ale je tu i hodně slepých míst. Nejlepší je ta část s božským Billem Nighym, která sice negraduje ve svém záběru, ale tenhle herec prostě umí diváka strhnout ať říká obyčejné suché dialogy nebo neobyčejně vtipný text ("Děti, nekupujte si heroin, staňte se hvězdou a budou vám ho dávat zadarmo.") Hodně se mi též líbila linie s Liamem Neesonem a jeho synem, je příjemně civilní a cítíte z ní tu pravdivost. Ty ostatní sice mají své pekelně vtipné chvilky, ale povětšinu času nudí. Hugh Grant je tentokrát otřesný a jeho část získává ty pravé grády až v závěru (a tam je opravdu na co se dívat). A právě konec je tím co zvedá tenhle snímek ještě o úroveň dřív. Taktně namixovaný nával čisté romatiky ze všech stran prostě musí ztrhnout každého. Poslední věc, kterou bych dodal - i když je to trochu mimo - Nighy po snímku Dohola opět předčil Alana Rickmana a jasně dokazuje, že patří mezi hereckou elitu. [TOP 19/15 87%](3.6.2007)

• - Natáčelo se od 2. září do 26. listopadu 2002 ve Francii, Anglii a v Keni. (Varan)

• - Malá Olivia Olson, do které je zamilovaný Sam, nazpívala sama skladbu "All I Want for Christmas is You" pro scénu vánočního večírku. Měla tak úžasný hlas, že režisér ho musel zpětně editovat, aby zněl více "dětsky". (don corleone)

• - David (Hugh Grant) zmiňuje mezi britskými produkty i Harryho Pottera. Hned tři herci z filmu Láska nebeská si zahráli ve snímcích o černovlasém čarodějnickém učni, a to Alan Rickman (profesor Snape), později Emma Thompson (profesorka Trelawneyová) a Bill Nighy (ministr Brousek). Hugh Grant měl sám původně ztvárnit profesora Lockharta. (L_O_U_S)