Rozpočet $40miliónovTržby USA $59,696,144Tržby Celosvetovo $248,600,000Tržby za predaj DVD v USA $10,469,623Čistá Fantázia! Veľmi podarený film, plný silných momentiek a trefnej odľahčenej srandy do popukania. Na Anglickú produkciu to je veľmi veľké prekvapenie a asi najlepšia romantická komédia čo som za posledné roky videl. /100%/(29.12.2008)

V každé žánrové kategorii mám snímek, který se blíží , případně rovná ideálu, prostě stoprocentní film. Mezi romantickými komediemi tohle místo zaujala Láska nebeská a nutno říct, že zvítězila s přehledem. Ale ano, hnidopich by mohl argumentovat, že s logikou se scénárista příliš nezatěžoval - ale od kdy je láska logická? Špičkové herecké obsazení, řada vtipných momentů a úžasně pozitivní atmosféra. Ideální film pro romantický večer ve dvou. Celkový dojem 100 %.(29.5.2007)

• Subjektiv

Vánoční šlágry slepující několik banálních medailonků jakože o lásce, leč ve většině případů jde hovořit spíše o sexuálním zaujetí, které se nám tu předvádí jako ten nejvyšší cit (čest výjimkám). To množství příběhů si zálibně prohlíží svou kurióznost, jež je zábavná pouze v případě krásně cynického zpěváka. Tou kuriózností omlouvá nevěrohodnost svých postav (je to přece zábava, premiér, který obchází dlouhou ulici, aby našel svou milou či pár který se seznámil při točení erotické scény, holky dělící se o jednoho chlapa z banálního důvodu) a množství postav nejspíš berou jen jako výmluvu pro jejich plochost, neboť: "No nebyl čas je vylíčit." Nighyho hlášky jsou ale vtipné, pročež silné **.(4.10.2010)

• Dudek

"Je to sračka, že jo?" "Jo, ale sračka z čistýho zlata." Tak tenhle dialog asi nejvíce vystihuje celou Lásku nebeskou. Neměl jsem problém s tím, jak je příběh vyprávěn a už vůbec ne se scénářem, který je pořádně vycucaný z prstu, vždyť právě od toho tu romatické komedie jsou. Každý chce uvěřit, že lidé - ať se jedná o politiky či hudebníky - jsou schopni dát lásku komukoli. Byla tu jiná vada a sám nevím kde. Smál jsem se opravdu hodně a několikrát také pořádně hlasitě, jenže to mi k absolutnímu hodnocení prostě nestačí. Každá mozaika má něco do sebe a jejich proplétání s nánosem lehkého vánočního patosu funguje opravdu skvěle. Richard Curtis již poněkolikáté dokazuje, že talent opravdu má, zejména v moment, kdy to nejlepší z jednotlivých epizodek uvidíme až v samotném závěru. Ale je tu i hodně slepých míst. Nejlepší je ta část s božským Billem Nighym, která sice negraduje ve svém záběru, ale tenhle herec prostě umí diváka strhnout ať říká obyčejné suché dialogy nebo neobyčejně vtipný text ("Děti, nekupujte si heroin, staňte se hvězdou a budou vám ho dávat zadarmo.") Hodně se mi též líbila linie s Liamem Neesonem a jeho synem, je příjemně civilní a cítíte z ní tu pravdivost. Ty ostatní sice mají své pekelně vtipné chvilky, ale povětšinu času nudí. Hugh Grant je tentokrát otřesný a jeho část získává ty pravé grády až v závěru (a tam je opravdu na co se dívat). A právě konec je tím co zvedá tenhle snímek ještě o úroveň dřív. Taktně namixovaný nával čisté romatiky ze všech stran prostě musí ztrhnout každého. Poslední věc, kterou bych dodal - i když je to trochu mimo - Nighy po snímku Dohola opět předčil Alana Rickmana a jasně dokazuje, že patří mezi hereckou elitu. [TOP 19/15 87%](3.6.2007)

Jedna z najlepších romantických komédií. Tento žáner vôbec nemusím ale aj motyka občas vystrelí a tu sa strieľa obzvlášť hustým kalibrom. Vynikajúca mozaika rôznych podôb lásky, vrcholiaca Štedrým večerom. Vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených (špeciálne Bill Nighy). Filmu by síce prospeli nožničky (príbeh angličana ktorý odchádza do USA) ale aj tak sa z nepochopiteľných príčin teším na DVD , kde bude film ešte o 80 min. dlhší. A mimochodom po tomto filme už nebude Vašim sexidolom Britney Spears (nemá adekvátne hodnotenie) . Najdôležitejšie na koniec .... Deti nekupujte si drogy ....staňte sa hviezdami a dostanete ich zadarmo.(31.12.2003)

• - Thomas Sangster v tomto filmu uplatnil svou zálibu v gymnastice. Ve scéně na letišti si při běhu střihl několik ukázkových akrobatických výkonů. Bohužel, tyto scény byly nakonec vymazány a jsou jen k dostání na DVD v bonusech ve vystřižených scénách. (Fill16)

• - Malá Olivia Olson, do které je zamilovaný Sam, nazpívala sama skladbu "All I Want for Christmas is You" pro scénu vánočního večírku. Měla tak úžasný hlas, že režisér ho musel zpětně editovat, aby zněl více "dětsky". (don corleone)

• - Slovo "actually" ve filmu zazní celkem 22krát. (don corleone)