Každá dobrá romantická komedie má dva tři vrcholné okamžiky, jako je setkání na vrcholku Empire State Buildingu v Samotáři v Seattlu, zmoklá Andie MacDowellová ve Čtyřech svatbách a jednom pohřbu, rvačka Granta a Firtha v Deníku Bridget Jonesové... Láska nebeská má takových momentů asi pětadvacet. Skoro každý z deseti paralelních příběhů se mohl stát základním kamenem samostatného filmu, ale Richard Curtis vybral opravdu jen to nejlepší, nejvtipnější, nejdojemnější. A to doslova, protože první sestřih měl čtyři hodiny. :-) Takže už expozice, podbarvená písní Christmas is All Around a SKVOSTNOU hudbou Craiga Armstronga, navozuje takové to mrazení, jaké se dostavuje až na konci podobných filmů. Absolutně nechápu opatrné recenze snad ve všech novinách a časopisech, protože jestli TOHLE není dokonalé romantická komedie, tak už nic. Mám jednu jedinou výhradu: na DVD je cca půlhodina vystřižených scén (musíte vidět!) a nejenže jsou stejně kvalitní, jako ty, které ve filmu zůstaly, ale dohromady o dost obohacují postavu Emmy Thompsonové (zvlášť vedlejší zápletka s jejím synem Bernardem). Je škoda, že diváci, kteří Lásku nebeskou viděli v kině nebo ji shlédnou v televizi, jsou o to ochuzení. Vážně by byl takový problém, kdyby byl film ještě o půl hodiny delší? I tak ale jednoznačných 100%(4.11.2005)

Richard Curtis je Bůh! Láska nebeská je s přehledem jeho nejlepší film. Nejlaskavější a zároveň nejvtipnější romantická komedie, co jsem viděl. Spousta hereckých hvězd a prvotřídních vtipných dialogů. Sice celá ta mozaika lidských minipříběhů působí trochu neuspořádaně, ale koho to zajímá? Jděte na to!(19.11.2003)

Chtěl bych ze středu zálohy režírovat hru FC Barcelona, ale tento snímek mi dokázal, že nejsem jediným, kdo něco chce. Třeba malý Sam chce zpěvačku Joannu. Jeho nevlastní táta Daniel chce Claudii Schiffer. Koho chce Claudia se v průběhu psaní komentáře nepodařilo zjistit. Ministerský předseda chce svou prostořekou asistentku Natalii. Harry chce svou manželku Karen, ale možná šilhá na stará kolena i jiným směrem. Peter chce svou manželku Juliet. Nejlepší Peterův kamarád Mark chce také jeho manželku Juliet. Spisovatel Jamie chce svou portugalskou uklízečku. Exhibicionista Billy Mack chce vyhrát hitparádu. A když Barca pohrdá mými neocenitelnými službami, tak se chci jednou za čas podívat na skvělý snímek Láska nebeská.(8.2.2012)

Najlepšia romantická komédia, akú som kedy videl. Každý herec je tu vychutnávkový, len Bill Nighy je BOŽSKÝ. Zbožňujem dejovú líniu s anglickým mladíkom cestujúcim do Ameriky - každý čaká, že dostane krutú lekciu, namiesto toho sa mu jeho predstavy naplnia nevídaným spôsobom. Je to takmer až dojímavé ;-).(16.4.2007)

Vždy jsem považoval Angličany za umírněné konzervativní kravaťáče, ovšem opak je pravdou a Láska Nebeská je neuvěřitelně uvolněnou a vyrovnanou komedií, které snad nic nechybí. Při některých scénách jsem zíral jen s otevřenou hubou. Film dobrého vtipu a skvělých hlášek, který má přímočaře čitelný děj bez zvratů, ale hladce to vyrovnají neuvěřitelné hlody, kterých není po málu. 85%(29.12.2009)

• - Celkové zpracování filmu přesahovalo neuvěřitelnou čtyřhodinovou stopáž, potom se ale filmaři pustili do střihu a zkrátili jej na 135 minut. (EMMY)

• - Slovo "actually" ve filmu zazní celkem 22krát. (don corleone)

• - Scény z letiště na začátku a na konci filmu byly natočené na letišti Heathrow. Celý týden tam štáb lovil ty správné záběry a když se jim podařilo nějaký získat, tak se pouze zeptali na svolení ho použít ve filmu, později jen vybrali ty nejzajímavější. Nešlo ale o hrané scény. (don corleone)