Já vím, já vím. Jsou tam Vánoce, zpívá se o nich, nakupují se dárky... Ale to je fuk - "Láska nebeská" zalahodí v každé roční době, za každého počasí. Nemusíte mít nutně špatnou náladu, a využívat tak její potenciál k opětovnému nastartování chuti do života a do lásky. Stačí mít těch pár desítek minut volných, připravených jenom pro sebe (tím myslím nejlépe pro sebe ve dvou ;)) a užívat si. Nechat se rozmazlovat skvělými hereckými výkony, vtipnými a chytrými dialogy, a hladit po vlasech tím příjemným druhem britského filmu, který umí podat všechna klišé v elegantním a neskutečně příjemném stylu. Krátce a jednoduše - nechat se potěšit inteligentním filmem, z něhož vám bude dobře u srdce... P.S.: Colin Firth je a vždy bude úžasný, o tom se nedebatuje :).(2.3.2009)

|| Scenár: Richard Curtis | Hudba: Craig Armstrong | Produkcia: Duncan Kenworthy, Tim Bevan, Eric Fellner, Debra Hayward, Liza Chasin | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: StudioCanal, Working Title Films, DNA Films | Rozpočet: 45 miliónov $ | Tržby: 246,942,017 $ || Nebeské. Jeden z najkrajších filmov, ktoré som kedy videl. Už len to, čo sa stačí udiať počas úvodnej pesníčky Christmas is all around je najlepší klip na svete :) Každučká dejová línia si ma podmanila, nebolo tam nič zbytočné - naopak, chcel som aby dĺžka filmu pribúdala. Prvý krát som skoro plakal od prejavu politika :) Prvý krát som mal pocit, že mi kradnú myšlienky samotné postavy. Láska vás odhodlá aj na naučenie cudzích jazykov pre vašu vysnenú. Videl som ho slovensky, česky, anglicky a maďarsky. A to v každom 3x :) 94% | FullHD, THX, EN DTS |(7.8.2008)

Nevím, jestli to bylo mým citovým rozpoložením anebo otravným a nepovedeným dabingem, ale moje "poprvé" s Love Actually se nijak nevydařilo. Vlastně jsem to ani celé nedokoukala, jak mě to nebavilo, znechucená hlasem Keiry (tu vážně dabovala snad nějaká desetiletá holka) a nechápajíc, co se na tom všem tak líbí. Tyhle Vánoce jsem se rozhodla dát tomuto filmu druhou šanci (v originále samozřejmě!) a jsem nadšená! Trochu jsem se obávala, ale jakmile jsem znala všechny příběhy od začátku, nemohla jsem se rozhodnout, který se mi líbí nejvíc, protože všechny se opravdu vydařily (a to se nestává..) a vytvářely dokonalý celek. Nejvíce mě však zaujal asi ten o neopětované lásce (Knightley+Lincoln) a panu premiérovi (a to Granta vážně nemám ráda). Sice se nepovedlo všechny příběhy úplně dokončit, ale už chápu, co na tom všichni tak zbožňují. Každý si tu najde své. Mimochodem ano, je to velice přeslazená limonáda. Ale já sladké ráda :)(25.12.2012)

Každá dobrá romantická komedie má dva tři vrcholné okamžiky, jako je setkání na vrcholku Empire State Buildingu v Samotáři v Seattlu, zmoklá Andie MacDowellová ve Čtyřech svatbách a jednom pohřbu, rvačka Granta a Firtha v Deníku Bridget Jonesové... Láska nebeská má takových momentů asi pětadvacet. Skoro každý z deseti paralelních příběhů se mohl stát základním kamenem samostatného filmu, ale Richard Curtis vybral opravdu jen to nejlepší, nejvtipnější, nejdojemnější. A to doslova, protože první sestřih měl čtyři hodiny. :-) Takže už expozice, podbarvená písní Christmas is All Around a SKVOSTNOU hudbou Craiga Armstronga, navozuje takové to mrazení, jaké se dostavuje až na konci podobných filmů. Absolutně nechápu opatrné recenze snad ve všech novinách a časopisech, protože jestli TOHLE není dokonalé romantická komedie, tak už nic. Mám jednu jedinou výhradu: na DVD je cca půlhodina vystřižených scén (musíte vidět!) a nejenže jsou stejně kvalitní, jako ty, které ve filmu zůstaly, ale dohromady o dost obohacují postavu Emmy Thompsonové (zvlášť vedlejší zápletka s jejím synem Bernardem). Je škoda, že diváci, kteří Lásku nebeskou viděli v kině nebo ji shlédnou v televizi, jsou o to ochuzení. Vážně by byl takový problém, kdyby byl film ještě o půl hodiny delší? I tak ale jednoznačných 100%(4.11.2005)

Skvělý, pohodový, milý, optimistický, vánoční film plný britského humoru toho nejpříjemnějšího ražení (já osobně tedy snesu i drsnější legraci, ale ta by zase do romantického filmu neseděla některým puritánům ;-)). Působí krásně přirozeně, přitom ale ne infantilně jako většina ostatních filmů dotýkajících se vánoc a vánočního období, zde navíc smíchaným s romantikou... Opravdu před tvůrci smekám, tak vkusný film na tolik klišovatá témata se moc často nevidí.(11.7.2005)