Důvtipný a okouzlující scénář se sympatickými postavami a nejednou silnou scénou (premiérův projev na adresu amerického prezidenta, svatební video, zjištění nevěry, žádost o ruku lámanou portugalštinou v baru), neskutečná sestava britských hereckých es a cameo roliček a romantickými hitovkami nabitý soundtrack. Takhle už romantikům Vánoce nikdy nikdo neosladí.(4.11.2007)

skoda, ze sem tenhle film poprvé nevidel na Vánoce, ale žel tesne po nich.. takze vánocní atmosféra na mne az tak nezapusobila, nastesti vse ostatni ano. all is love, is love.. ci uz uplne skvele vanocni pisnicky interpretovane ruznymi ne uplnymi profesionaly (Beatles atd by mohli byt pysni, protoze vsechny se povedly), v kteremz to zanru ve filmu nejvice září Bill Nighy (jeho pisnicka ze zacatku, ktera se v ruznych obmenach hraje po celou dobu filmu, je naprosto skvela variace pisnicky od The Troggs) a mozna, ze nejen v nem, ale i jeho cela postava. Taky mne hodne zaujal Colin Firth a jeho romance s francouzskou sluzkou, ktera vyvrcholila velmi hekticky. Samozrejme nesmim zapomenout ani na famozni vyznani lasky bez slov, coz je asi nejpeknejsi scena ve filmu. Ale uplne nejkvalitnejsi stripek jedne lasky je romance britskeho premiera a jeho sekretarky. Hugh Grant jako premier naprosto válí, a scenka a nasledne zfouknuti americkeho prezidenta (Thorntona - Curtis z nas udelal asi pekne blazny :-))),.. nenachazim pro to vhodne slovo, je to proste brilantni. Trochu slabsi mi prisly pribehy s Rickmanem a Neesonem, ale v ramci zánru je to stejne hodne vysoko (a náhle zjeveni Leesonova snu taky). Takhle bych mohl rozebirat asi kazdou sekundu teto romanticke komedie, protoze Curtis opravdu natocil svuj nejlepsi film a trefil se vsem primo do noty.. 5(20.7.2009)

Tenhle film má spoustu nedostatků, ale božská, brutálně pozitivní atmosféra je všechny přebije. Láska nebeská není tak kompaktní, přesto je zajímavější a ve výsledku lepší než moje oblíbená Bridget Jones. Je fajn si jednou za čas připomenout, že Love is all around a že člověk kvůli určitým věcem musí překonat vlastní zábrany a skočit do toho po hlavě.(18.11.2003)

Nejlepší romantická komedie co jsem viděl, všechno je tady skvěle poskládaný a vyážený. Romantika tomuhle filmu vůbec neškodí, je spíš kuprospěchu a do ní pěkně začleněný vtipy jsou prostě dokonalý. Na to že to je první film Richarda Curtis to je excelentní, lepší debut si ani nemohl přát a už timhle filmem ukázal že je výjmečný režisér a že umí výborně vybrat herce, skloubil slavný herecký hvězdy s ne příliš známími herci a všem dal stejný monožství času, takže se tady ani nedá říct kdo tady byl hlavní hvězda a i tak nikdo nezklamal a můžu říct, že všichni předvedli báječný přirozený výkony, ale já jsem si tu hvězdu ve filmu stejně našel a neni to nikdo jinej než Bill Nighy, ten prostě neměl chybu a jeho cd bych si určitě taky koupil, teda kdyby nebylo moc drahý. Samozřejmě že to úplně dokonylý neni, ale dvě hodinky utekly jako voda a konec filmu mi hned zved náladu a to i když je to ten největší happyend co existuje, nebo možná proto(4.7.2005)

Příběh o lásce několikrát jinak. Jednou mezi manžely ve středním věku, jednou mezi dvěma dětmi, mezi mužem a jeho zemřelou ženou, mezi spisovatelem a záhadnou cizinkou, mezi premiérem a jeho zaměstnankyní, mezi dvěma dlouholetými parťáky z práce... Láska tisíckrát jinak, ale přesto pořád tak sentimentálně nádherná. Samozřejmě, ne všechny části padly u mě přímo na úrodnou půdu, ale tenhle film má tolik příběhů, že si vybere snad každý. Liam Neeson je muž mého srdce a Bill Nighy je zas tak pekelně neodolatelný... Poznámka: Pokud jste se filmu dostatečně nenabažili, doporučuju bonusy na DVD, kde nejenom narazíte na celý videoklip k písni "Christmas Is All Around", ale hlavně tam najdete asi půl hodinku vystřižených scén. Zvlášť ta úplně první se stále vyskakující reklamou na pornostránky je úžasná a já ji tak nějak podvědomě už k filmu řadím jako jeho nedílnou součást.(2.6.2007)

• - Thomas Sangster v tomto filmu uplatnil svou zálibu v gymnastice. Ve scéně na letišti si při běhu střihl několik ukázkových akrobatických výkonů. Bohužel, tyto scény byly nakonec vymazány a jsou jen k dostání na DVD v bonusech ve vystřižených scénách. (Fill16)

• - Podle původní verze scénáře měla Jamiemu (Colin Firth) na začátku filmu zlomit srdce Mia (Heike Makatsch). (obelixx)

• - Vikář, který oddává Petera (Chiwetel Ejiofor) a Juliet (Keira Knightley), není herec, ale skutečný kněz. (Hans.)