Já vím, já vím. Jsou tam Vánoce, zpívá se o nich, nakupují se dárky... Ale to je fuk - "Láska nebeská" zalahodí v každé roční době, za každého počasí. Nemusíte mít nutně špatnou náladu, a využívat tak její potenciál k opětovnému nastartování chuti do života a do lásky. Stačí mít těch pár desítek minut volných, připravených jenom pro sebe (tím myslím nejlépe pro sebe ve dvou ;)) a užívat si. Nechat se rozmazlovat skvělými hereckými výkony, vtipnými a chytrými dialogy, a hladit po vlasech tím příjemným druhem britského filmu, který umí podat všechna klišé v elegantním a neskutečně příjemném stylu. Krátce a jednoduše - nechat se potěšit inteligentním filmem, z něhož vám bude dobře u srdce... P.S.: Colin Firth je a vždy bude úžasný, o tom se nedebatuje :).(2.3.2009)

Mozajka minipríbehov s jedným spoločným menovateľom, láskou. A to láskou s veľkým "L", ktorá nepozná hranice rasové, národnostné, vekové, proste žiadne a že všetky prekážky, ktoré má človek pred sebou sú len v naších hlavách. A že aspoň na vianoce sa človek preberie a ide to kusiť, veď nemá čo stratiť. Naozaj veľmi pozitívny snímok s jemným humorom, ktorý zvolil jednoduchú formu malých príbehov, bez žiadnej treťej pointy či nečakaného záveru. Film je tak priamy, že až zaráža že sa celý čas zaobíde bez citového vydierania a človek má "len" veľmi príjemný pocit. Naozaj si ma získal a človeku, ktorý nemiluje pripomenie, aké to je pekné. Teším na vianoce !(6.7.2005)

Nadprůměrná romantická komedie, která má své kouzlo, několik opravdu povedených scén (Rowan!) a celkově příjemnou atmosféru. Pro někoho milý film, který člověka hodí do pohody a dobré nálady - pro jiného v závěru trochu hořký pocit podobný tomu při sledování videa z akce "free hugs". Jo, kdyby všechno šlo vyřešit takhle "růžově"... (ke 4* chybí opravdu nepatrný kousek...no třeba po dalším zhlédnutí)(2.6.2007)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $59,696,144Tržby Celosvetovo $248,600,000Tržby za predaj DVD v USA $10,469,623Čistá Fantázia! Veľmi podarený film, plný silných momentiek a trefnej odľahčenej srandy do popukania. Na Anglickú produkciu to je veľmi veľké prekvapenie a asi najlepšia romantická komédia čo som za posledné roky videl. /100%/(29.12.2008)

Strhujúca mozaika príbehov priam predurčená stať sa jedného dňa nesmrteľnou vianočnou klasikou. A pokiaľ k tomu nedôjde, príčiny určite nebudú v kvalitách tohto snímku Pretože láska je skutočne všade okolo nás. General opinion makes out that we live in a world of hatred and greed but I don't see that. Seems to me that love is everywhere. Often it's not particularly dignified or newsworthy but it's always there. Fathers and sons, mothers and daughters, husbands and wives, boyfriends, girlfriends, old friends. When the planes hit the Twin Towers, none of the phone calls from people on board were messages of hate or revenge, they were all messages of love. lf you look for it, I've got a sneaky feeling you'll find that love actually is all around.(24.10.2006)

• - Když se konal konkurz na postavu Sarah, tak všem Curtis opakoval, že hledá typ Laury Linney a nebyl spokojený s žádnou z herček. Nakonec mu jeho asistent doporučil, aby obsadil přímo Linney, jinak nebude spokojený nikdy. (don corleone)

• - Ve scéně, kdy odchází Jamie Bennett (Colin Firth) s dárky z obchodu, má v ruce tašky, v dalším záběru však nemá jedinou tašku. (chleba24)

• - I když budete jen marně hledat v titulcích jména Leonarda DiCapria a Kate Winslet, přeci jen je ve filmu najdete a to při scéně, kdy se otec (Liam Neeson) dívá společně se synem (Thomas Sangster) na nezapomenutelnou scénu, kdy jsou Leo a Kate v objetí na přídi lodi Titanicu. (DruidKarel)