Nadprůměrná romantická komedie, která má své kouzlo, několik opravdu povedených scén (Rowan!) a celkově příjemnou atmosféru. Pro někoho milý film, který člověka hodí do pohody a dobré nálady - pro jiného v závěru trochu hořký pocit podobný tomu při sledování videa z akce "free hugs". Jo, kdyby všechno šlo vyřešit takhle "růžově"... (ke 4* chybí opravdu nepatrný kousek...no třeba po dalším zhlédnutí)(2.6.2007)

Tři písničky, které v ultimátní vánoční mozaice zazní, nejsou jen kulisou, ale jakýmsi dvanáctým hráčem na hřišti: Christmas is all around....All I want for Christmas is You.... All You need is LOVE. ACTUALLY, nejvíce se mě dotkly dvě linie, jež končí smutně. Mají v sobě něco z té osudové nevyhnutelnosti, jako když poznáte cizího, přesto nepochopitelně blízkého člověka a nějaká překážka vám zabrání poznávat ho dál. Když váš společný příběh končí ve vzduchoprázdnu a vy se marně ptáte, jestli je možné vrátit se do bodu nula, jestli je možné přátelit se s někým, kdo k nám cítí víc. Poprvé jsem LA viděla v kině s někým takovým, a tak pro mě už napořád tou vánoční láskyplností probleskují tu a tam melancholické paprsky a lítost, že i když ten můj příběh skončil šťastně, někoho jiného můj happyend zranil. A proto si k Love Actually musím pouštět ten místy cynicky a shazovačný komentář režiséra a herců, abych se v tom sladkém vánočním těstu neutopila. Venku začíná sněžit. Come on and let it snow...(28.11.2007)

Milé děti, strýček Billy vám říká: Nekupujte si drogy! Staňte se popovou hvězdou a lidé vám je budou dávat zadarmo...... Najlepšia romantická komédia všetkých čias!!! A môj vôbec najoblúbenejší Vianočný film! Celé je to parádne vymyslené. Príbehy sú zaujímavé ( u mna vedie premier a spisovateľ), plné jemného a milého humoru, emócií a veľmi príjemného pocitu. Jeden z najlepších filmov a moja veľká srdcovka..... Pojď, zkouříme se a pustíme si porno.(9.9.2011)

„Keď už ste taký úprimný... akú najlepšiu babu ste mali v posteli?“ – „Britney Spearsovú.“ – „Uff.“ – „Žartujem.“ – „Vďakabohu.“ – „Bola strašná.“ V prípade takého sympatického filmu, akým dozaista je LÁSKA NEBESKÁ Richarda Curtis (doteraz spoľahlivý scenárista – DENNÍK BRIDGET JONESOVEJ, NOTHING HILL), to nehovorím rád, ale počet protagonistov kvalitu nerobí. Hoci talent a láska k romantickému žánru (ktorý Briti vedia výborne kombinovať s komédiou) je vidieť aj z vesmíru. Napriek tomu na jednu strhujúcu scénu (preslov Hugha Granta na tému „Priateľ, ktorý nás zastrašuje, už nie je našim priateľom“) pripadá niekoľko scén, ktoré neodsýpajú ako by mali/mohli a v horšom prípade sú dokonca nudné (čo ale určite nie je prípad „predstieračov sexu“). Pri takom počte postáv sa niet čomu čudovať, dvojnásobne ak bol strihač lenivý a vianočnej snímke ponechal neštandartnú dĺžku cez dve hodiny, čo je miestami vyčerpávajúce. Napriek tomu je výsledkom bombasticky obsadený film, ktorému fenomenálne dominuje zrejme najzábavnejšia postava celého filmu, brutálne dobrý Bill Nighy ako prestarnutý rocker, ktorý dobre vie, že naspieval poriadnu sračku, ale „nebolo by svieže, keby som bol tento rok na čele hitparády ja a nie tí 17-roční dobre opálení chlapci?“. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/romantika/187-laska-nebeska-60-(26.10.2004)

Tenhle film má spoustu nedostatků, ale božská, brutálně pozitivní atmosféra je všechny přebije. Láska nebeská není tak kompaktní, přesto je zajímavější a ve výsledku lepší než moje oblíbená Bridget Jones. Je fajn si jednou za čas připomenout, že Love is all around a že člověk kvůli určitým věcem musí překonat vlastní zábrany a skočit do toho po hlavě.(18.11.2003)