skoda, ze sem tenhle film poprvé nevidel na Vánoce, ale žel tesne po nich.. takze vánocní atmosféra na mne az tak nezapusobila, nastesti vse ostatni ano. all is love, is love.. ci uz uplne skvele vanocni pisnicky interpretovane ruznymi ne uplnymi profesionaly (Beatles atd by mohli byt pysni, protoze vsechny se povedly), v kteremz to zanru ve filmu nejvice září Bill Nighy (jeho pisnicka ze zacatku, ktera se v ruznych obmenach hraje po celou dobu filmu, je naprosto skvela variace pisnicky od The Troggs) a mozna, ze nejen v nem, ale i jeho cela postava. Taky mne hodne zaujal Colin Firth a jeho romance s francouzskou sluzkou, ktera vyvrcholila velmi hekticky. Samozrejme nesmim zapomenout ani na famozni vyznani lasky bez slov, coz je asi nejpeknejsi scena ve filmu. Ale uplne nejkvalitnejsi stripek jedne lasky je romance britskeho premiera a jeho sekretarky. Hugh Grant jako premier naprosto válí, a scenka a nasledne zfouknuti americkeho prezidenta (Thorntona - Curtis z nas udelal asi pekne blazny :-))),.. nenachazim pro to vhodne slovo, je to proste brilantni. Trochu slabsi mi prisly pribehy s Rickmanem a Neesonem, ale v ramci zánru je to stejne hodne vysoko (a náhle zjeveni Leesonova snu taky). Takhle bych mohl rozebirat asi kazdou sekundu teto romanticke komedie, protoze Curtis opravdu natocil svuj nejlepsi film a trefil se vsem primo do noty.. 5(20.7.2009)

Cekal jsem nejakou silenou sladarnu, ale nakonec to byla prijemna a velice nadprumerna romanticka komedie. To, ze se to cely sklada z jednotlivejch scenek mi prislo jako docela dobrej napad, protoze kdyz se jedna nelibi tak je hned za chvily jina . Ale me se libili vetsinou vsechny (a je uplne jedno, ze nektery scenky nebyli moc originalni a byli uz videny jinde). Samozrejme vzdycky nejsou perfektni, nektery lepsi a nektery horsi, ale vylozene spatna mi prisla jenom jedna - scena s Colinem Firthem jak jeden druhymu nerozumel a kecali stejny kraviny, to bylo fakt trapny. Naopak nejvic se mi libily sceny s Billem Nighym, ten fakt nema chybu. Taky byli dobry sceny s tim klukem co jel do ameriky (bohuzel nevim co to bylo za herce). Jen je skoda, ze tu nebylo vic Billyho Boba Thorntona a Rowana Atkinsona. Co se tyce hercu, vsichni pusobily prirozene a do role se skvele hodily. Jen se mi nak nezdal Hugh Grant, choval se spis jak pubertak, nez jak premier. I kdyz ma film dve hodiny, tak jsem se ani na okamzik nenudil, a ty dve hodky utekli strasne rychle, za coz krome vyborne napsanejch postav a dialogu, skvelejch hercu a vybornejm scenkam (nekdy smutny, jindy vtipny, ale skoro vzdy vyborny) muze skvele vybrana hudba. Jedna z nejlepsich romantickejch komedii, ktera si tech 5* zaslouzi.(27.6.2005)

• Subjektiv

Vánoční šlágry slepující několik banálních medailonků jakože o lásce, leč ve většině případů jde hovořit spíše o sexuálním zaujetí, které se nám tu předvádí jako ten nejvyšší cit (čest výjimkám). To množství příběhů si zálibně prohlíží svou kurióznost, jež je zábavná pouze v případě krásně cynického zpěváka. Tou kuriózností omlouvá nevěrohodnost svých postav (je to přece zábava, premiér, který obchází dlouhou ulici, aby našel svou milou či pár který se seznámil při točení erotické scény, holky dělící se o jednoho chlapa z banálního důvodu) a množství postav nejspíš berou jen jako výmluvu pro jejich plochost, neboť: "No nebyl čas je vylíčit." Nighyho hlášky jsou ale vtipné, pročež silné **.(4.10.2010)

Miluju britské filmy a zejména komedie. A z téhle dýchá tak neuvěřitelně pohodová atmosféra, že mě totálně dostala. Richard Curtis napsal skvělé mikropříběhy, které tvoří takřka dokonalou romantickou komedii o lásce všeho druhu. Jako režisérský debutant dokázal tyhle příběhy oživit a natočit tak, že drží výborně pohromadě. Jde o velmi vtipný a příjemný film, jemuž vévodí nespočet hereckých hvězd a zejména můj velký oblíbenec Colin Firth je naprosto úžasný. Za ním ale nezaostává ani Hugh Grant nebo Alan Rickman.(11.11.2003)

Konečně pořádný vánoční film! Je to dokonalá první pomoc v té dobře známé situaci, když už člověk potřebuje vidět něco normálního, něco v protikladu ke všem složitějším fimům, které sice přicházejí s něčím novým, které obdivujeme za to jak nás dokáží šokovat nebo jakkoli jinak vzbudit náš zájem, u nichž oceníme to, že nás donutí přemýšlet o nich... ale pak bude muset přijít na řadu ta nevyhnutelná chvíle, kdy jich má člověk dost! A to je okamžik pro Lásku nebeskou. Není to úplná srdceryvná sračka na variace lásky, je to úžasně normální příběh, ba co víc, je to hlavně projekt s podtitulem Láska je všude kolem nás. Trvalo to ale, než někoho napadlo změnit světový pohled na letištní halu, tedy i na jakékoli jiné místo pro setkávání se! V době, kdy celý svět vidí jen strach, ten film nám dává impuls se rozlédnout kolem nás a spatřit to, čeho si jinak nevšímáme... a jaké překvapení, ono to funguje! Navíc, vánočních filmů není nikdy dost (navíc, aby se vyvaroval Santa Clausů a citově vyděračských příběhů malých sirotků apod.) Mám-li mluvit o jednotlivých příbězích v tomto filmu, ...dalo by se vzhledem k jejich množství očekávat, že každý může najít tu svoji část, to tolik skvělé ztotožnění se s postavou, situací. Bohužel, nenašla jsem svůj, ale to nic nemění na tom, že byly krásné, byly smutné, byly milé. Právě takové, jaké měly být. Co však mohlo být trochu mírnější je celkový výraz filmu z mužského pohledu. Ty příběhy byly z větší části z pohledu mužských hrdinů, o jejich pocitech, ženské hrdinky zůstaly v pozadí, jen jako nezbytné prvky pro funkčnost děje. Snad jen do osudů matky, v podání Emmy Thompson jsme mohli nahlédnout trochu víc... Ale zkrátka, trochu víc vyváženosti by bývalo bylo neškodilo. Nicméně to jej jen maličký kaz v mém osobním náhledu na film Láska nebeská...(23.4.2004)

• - Malá Olivia Olson, do které je zamilovaný Sam, nazpívala sama skladbu "All I Want for Christmas is You" pro scénu vánočního večírku. Měla tak úžasný hlas, že režisér ho musel zpětně editovat, aby zněl více "dětsky". (don corleone)

• - Scény trapného ticha, kdy Jamie (Colin Firth) vozí Aurelii (Lúcia Moniz) po práci domů, vznikly díky podobné zkušenosti režiséra Richarda Curtise. (Pria)

• - Role ministerského předsedy byla před Hughem Grantem nabídnuta mimo jiné Anthony Hopkinsovi. (Hans.)