Já vím, já vím. Jsou tam Vánoce, zpívá se o nich, nakupují se dárky... Ale to je fuk - "Láska nebeská" zalahodí v každé roční době, za každého počasí. Nemusíte mít nutně špatnou náladu, a využívat tak její potenciál k opětovnému nastartování chuti do života a do lásky. Stačí mít těch pár desítek minut volných, připravených jenom pro sebe (tím myslím nejlépe pro sebe ve dvou ;)) a užívat si. Nechat se rozmazlovat skvělými hereckými výkony, vtipnými a chytrými dialogy, a hladit po vlasech tím příjemným druhem britského filmu, který umí podat všechna klišé v elegantním a neskutečně příjemném stylu. Krátce a jednoduše - nechat se potěšit inteligentním filmem, z něhož vám bude dobře u srdce... P.S.: Colin Firth je a vždy bude úžasný, o tom se nedebatuje :).(2.3.2009)

Vy, kdo byste někdy platili zlatem za pouhou špetku dobré nálady, vás všechny zvu do předvánočního Londýna. Mám za sebou mnoho zhlédnutí a repliky předříkávám nazpaměť a stejně si mě před chvílí Curtis zase ukradl tak, že se myšlenkami nedokážu zcela vrátit. V Lásce nebeské je všechno a tudíž se tam najde i něco, co vám třeba nesedne. Jenže je toho v ní zároveň tolik úžasného, že když sečtu stydlivé chlapíky Hugha Granta a Colina Firtha, triumfálního Billa Nighyho, nezapomenutelně krásnou Keiru Knightley, nenápadného anděla Rowana Atkinsona nebo několikavteřinové cameo nejkouzelnějšího hereckého stvoření Elishy Cuthbert, vychází mi příliš mnoho dokonalosti na jeden film. Nejlepší romantická komedie a jedno z mých top 10.(18.7.2005)

Nevěřil jsem, že romantická komedie může být především komedie a ne romantika. Láska nebeská je příkladem něčeho, co se tváří jako regulérní slaďák okořeněný průměrným příběhem, vánočním příběhem, s občasným vtipným úšklebkem, ale ve skutečnosti je příběhem několika rodin během Vánočních svátků a co je hlavní, zřejmě jednou z nejvtipnějších komedií roku. Tento film střídá kontrastů jako já ponožek. Je to hezké, je to hodné, ale každý je nějaký jiný. Rozhodně ne zlý. Tato komedie dokonale přivoní k svícnu, který se otáčí na stěně a příjemně sladí s vánoční atmosférou. Krom toho titulní song už je tak otravný, až ho začali dávat do těch nejotravnějších reklam od Vodafonu a ta otravná vždycky je. I když ve filmu jako je tento, být otravným nikdy nemůže a taky nebude. Stejně jako celý tento film. Na vánoční svátky ideální, překvapivě hodně vánoční, hodně vtipný a hodně romantický. Tvůrcům se podařilo něco neuvěřitelného a ačkoliv je Láska nebeská hodně nenápadná dokáže mile pobavit. --- Sakra - To je dobrý, alespoň jste neřekla doprdele - Já věděla, že první den nějak poseru...doprdele.(25.12.2007)

Nebeský film, dokonale úsmevná komédia, nenásilná, jemná a citlivá romantika srší z každej minúty a pár zdramatizovaných minút vám dodá pocit, že nepozeráte len obyčajný hollywoodsky výplod (i keď niektoré naivné scény s anglickým premiérom si tento pocit vyžadujú, ale aj tu ide o zámer nadobudnúť u diváka presvedčenie, že i títo ľudia sa dokážu pred celým svetom podriadiť jednoduchému pravidlu lásky) . O tej celej tu hrajúcej plejáde hercov som predtým nemal ani poňatia a tak som do prvých tridsiatich minút len vyvaľoval oči, keď na scénu pribúdala jedna hviezda za druhou. So svojou postavou si každý poradil tak, aby sa pred ostatnými nezahanbil a dokonca práve premiér Hugh Grant to svojim výkonom celé zavŕšil. A najviac ma urazila a doteraz nechápem oscarovej ignorancii. 100%.(15.9.2008)

Vánoční klasika, u které se snad každý nechá rád rozjímat, dojímat, rozmazlovat a hýčkat. Láska nebeská je jako krásný vánoční dárek ovázaný červenou mašličkou. Uvnitř se skrývá něžné a laskavé pohlazení, slzy, úsměvy a přání. Film mi navodí správnou náladu a příjemně se do něj zachumlám:) Prvotřídní obsazení anglické herecké excelence. Dream Cast. Už chyběl jen James McAvoy a Benedict Cumberbatch:) Příběhy lásky, zklamání a nenaplněných citů, které se dějí všude a pořád. Zejména příběh Keiry Knightley a Andrewa Simpsona je nádherný. Vždycky okolo nás může být někdo, kdo nás miluje, a my to přitom ani netušíme, co pro něj znamenáme, nebo naopak on neví, co znamená pro nás. A nebo k sobě cítíme něco navzájem a láska nám uniká jen proto, že máme obavy. Jak má člověk poznat, co, jak moc a jestli vůbec pro druhého něco znamená? Když často své nejhlubší city skrýváme za lhostejností a všední obyčejností, v níž zároveň možná cítíme, že s někým druhým nás spojuje jakési pouto, skrývající se pouze v pohledech či letmých dotycích. Stavíme si okolo sebe hradbu, protože jinak by se naše city dostaly ven a mohly by nás příliš zranit. Někdy nás už i jen tajná láska a pouto k někomu tolik trápí, že představa, že by byl vztah skutečný, nás někdy tolik děsí, protože v ní by nám vše mohlo ublížit ještě více. Bojíme se, že by to nebylo tak, jak si přejeme. Že by nás zklamal ten člověk. K čemu by vlastně "on" měl vědět, co k němu cítíme, když s ním stejně nemůžeme být? Možná proto, aby věděl, kolik slz jsme kvůli němu prolili, a jak nás dokáže bolet jen pohled na to, jak odchází z místnosti. Představy jsou věčné, realita by jinak nekonečnou lásku zničila, zkopala do jakési beztvaré hmoty a polila ji obyčejnou, stereotypní polevou, pod níž bychom jen marně hledali počáteční okouzlení a mysl zaplavenou silnými pocity. Láska zatraceně bolí, ale i hladí. Chceme, abychom trpěli, stejně jako chceme být šťastní. Dr. Watson jako dubl v pornu, legendární tanec Hugha Granta, nezapomenutelné dialogy mezi Colinem Firthem a Aurélií, tajná láska Andrewa Simpsona ke Keiře Knightley (scéna, kdy se dívá na video, mě dostává pokaždé, ta hudba...), historické setkání Mr. Beana a Severuse Snapea, láska mezi Laurou Linney a božským Rodrigem Santorem, scéna s Emmou Thompson, jíž se po tváří kutálejí slzy, vyznívá tak skutečně, že mám vždy pocit, jako bych ji "přistihla" tajně plakat. Vánoční besídka, pěvecký výkon Joanny, odhodlání získat svou lásku Thomase Sangstera a jeho "průboj" letištěm. Americká zlatíčka, kočky Elisha Cuthbert, January Jones, Denise Richards, Shannon Elizabeth a Ivana Milicevic. Láska nebeská je poklad:)(24.12.2008)

• - Pro roli Sarah se uvažovalo o Kate Ashfield, se Simonem Peggem se zase počítalo pro roli Rufuse. (don corleone)

• - Scény z letiště na začátku a na konci filmu byly natočené na letišti Heathrow. Celý týden tam štáb lovil ty správné záběry a když se jim podařilo nějaký získat, tak se pouze zeptali na svolení ho použít ve filmu, později jen vybrali ty nejzajímavější. Nešlo ale o hrané scény. (don corleone)

• - V závěru filmu na letišti zní píseň „God Only Knows“ od kapely Beach Boys. (Idée_fixe)