Vánoční klasika, u které se snad každý nechá rád rozjímat, dojímat, rozmazlovat a hýčkat. Láska nebeská je jako krásný vánoční dárek ovázaný červenou mašličkou. Uvnitř se skrývá něžné a laskavé pohlazení, slzy, úsměvy a přání. Film mi navodí správnou náladu a příjemně se do něj zachumlám:) Prvotřídní obsazení anglické herecké excelence. Dream Cast. Už chyběl jen James McAvoy a Benedict Cumberbatch:) Příběhy lásky, zklamání a nenaplněných citů, které se dějí všude a pořád. Zejména příběh Keiry Knightley a Andrewa Simpsona je nádherný. Vždycky okolo nás může být někdo, kdo nás miluje, a my to přitom ani netušíme, co pro něj znamenáme, nebo naopak on neví, co znamená pro nás. A nebo k sobě cítíme něco navzájem a láska nám uniká jen proto, že máme obavy. Jak má člověk poznat, co, jak moc a jestli vůbec pro druhého něco znamená? Když často své nejhlubší city skrýváme za lhostejností a všední obyčejností, v níž zároveň možná cítíme, že s někým druhým nás spojuje jakési pouto, skrývající se pouze v pohledech či letmých dotycích. Stavíme si okolo sebe hradbu, protože jinak by se naše city dostaly ven a mohly by nás příliš zranit. Někdy nás už i jen tajná láska a pouto k někomu tolik trápí, že představa, že by byl vztah skutečný, nás někdy tolik děsí, protože v ní by nám vše mohlo ublížit ještě více. Bojíme se, že by to nebylo tak, jak si přejeme. Že by nás zklamal ten člověk. K čemu by vlastně "on" měl vědět, co k němu cítíme, když s ním stejně nemůžeme být? Možná proto, aby věděl, kolik slz jsme kvůli němu prolili, a jak nás dokáže bolet jen pohled na to, jak odchází z místnosti. Představy jsou věčné, realita by jinak nekonečnou lásku zničila, zkopala do jakési beztvaré hmoty a polila ji obyčejnou, stereotypní polevou, pod níž bychom jen marně hledali počáteční okouzlení a mysl zaplavenou silnými pocity. Láska zatraceně bolí, ale i hladí. Chceme, abychom trpěli, stejně jako chceme být šťastní. Dr. Watson jako dubl v pornu, legendární tanec Hugha Granta, nezapomenutelné dialogy mezi Colinem Firthem a Aurélií, tajná láska Andrewa Simpsona ke Keiře Knightley (scéna, kdy se dívá na video, mě dostává pokaždé, ta hudba...), historické setkání Mr. Beana a Severuse Snapea, láska mezi Laurou Linney a božským Rodrigem Santorem, scéna s Emmou Thompson, jíž se po tváří kutálejí slzy, vyznívá tak skutečně, že mám vždy pocit, jako bych ji "přistihla" tajně plakat. Vánoční besídka, pěvecký výkon Joanny, odhodlání získat svou lásku Thomase Sangstera a jeho "průboj" letištěm. Americká zlatíčka, kočky Elisha Cuthbert, January Jones, Denise Richards, Shannon Elizabeth a Ivana Milicevic. Láska nebeská je poklad:)(24.12.2008)

Vždy jsem považoval Angličany za umírněné konzervativní kravaťáče, ovšem opak je pravdou a Láska Nebeská je neuvěřitelně uvolněnou a vyrovnanou komedií, které snad nic nechybí. Při některých scénách jsem zíral jen s otevřenou hubou. Film dobrého vtipu a skvělých hlášek, který má přímočaře čitelný děj bez zvratů, ale hladce to vyrovnají neuvěřitelné hlody, kterých není po málu. 85%(29.12.2009)

Takmer cely film som sa drzal pri styroch hviezdickach, ale to, co som videl poslednych 30 minut ma prehovorilo pridat i piatu hviezdicku. Nielenze sa tu objavila plejada znamych hviezd s chytlavou peknou vianocnou, ale aj inou hudbou, ale vobec mi nevadilo, ze to bolo take presladene, skor naopak. Kto neznasa happyendy, alebo az takto prehnane pozitivne filmy, nech sa tomuto filmu z daleka vyhne:-) ... 01.04.2009 ____ Bill Nighy - (Billy Mack) +++ Colin Firth - (Jamie Bennett) +++ Liam Neeson - (Daniel) +++ Emma Thompson - (Karen) +++ Heike Makatsch - (Mia) +++ Keira Knightley - (Juliet) +++ Hugh Grant - (Premiér) +++ Laura Linney - (Sarah) +++ Alan Rickman - (Harry) +++ Billy Bob Thornton - (Americký prezident) +++ Rowan Atkinson - (Rufus, predavac v klenotnictve) +++ Elisha Cuthbert - (Carol-Anne) +++ Claudia Schiffer - (Carol) +++ Hudba: Craig Thompson +++(1.4.2009)

Paráááda! Jeden z nejmilejších filmů, co jsem kdy viděl. Všechny minipříběhy jsou rozehrány skvěle, nechybí jm lidský rozměr, charaktery jsou výborně napsány a vyznění je neuvěřitelně příjemné. A co se týče obsazení, i když se místy jedná o staré známé profláklé ksichty (myslím hlavně Hugha Granta), nikdo nepůsobí ve filmu rušivě, naopak všichni jsou až nepřirozeně přirození. :-) Tahle romantická komedie skutečně zahřeje a potěší na duši, to mi věřte!(28.4.2005)

Nezapírám, že romantická komedie je jedním z mých nejoblíbenějších žánrů, a anglické filmy miluju. O to víc jsem se těšil a o to víc jsem se bál, že budu zklamán ..... Nestalo se ! Je to romantická komedie, která se hned postavila na "bednu" tak pevně, jak to ještě žádná nedokázala. Richard Curtis svými scénáři k Mr. Beanovi, Čtyřem svatbám, Notting Hillu, Deníku B.Jones... dokázal, že je obdařen vzácným citem pro anglický humor. Tímhle filmem dokázal, že je i výborným režisérem, který za vydatné pomoci největších (a mně nejsympatičtějších) anglických filmových hvězd natočil film tak nabitý, že si říkáte že je to plýtvání nápady na jeden snímek.... P.S. Po prvním sestříhání měl film 3 a půl hodiny a většinu scén, které Curtis s těžkým srdcem vystříhnul najdete na DVD.(24.3.2004)