Jedna z najlepších romantických komédií. Tento žáner vôbec nemusím ale aj motyka občas vystrelí a tu sa strieľa obzvlášť hustým kalibrom. Vynikajúca mozaika rôznych podôb lásky, vrcholiaca Štedrým večerom. Vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených (špeciálne Bill Nighy). Filmu by síce prospeli nožničky (príbeh angličana ktorý odchádza do USA) ale aj tak sa z nepochopiteľných príčin teším na DVD , kde bude film ešte o 80 min. dlhší. A mimochodom po tomto filme už nebude Vašim sexidolom Britney Spears (nemá adekvátne hodnotenie) . Najdôležitejšie na koniec .... Deti nekupujte si drogy ....staňte sa hviezdami a dostanete ich zadarmo.(31.12.2003)

Paráááda! Jeden z nejmilejších filmů, co jsem kdy viděl. Všechny minipříběhy jsou rozehrány skvěle, nechybí jm lidský rozměr, charaktery jsou výborně napsány a vyznění je neuvěřitelně příjemné. A co se týče obsazení, i když se místy jedná o staré známé profláklé ksichty (myslím hlavně Hugha Granta), nikdo nepůsobí ve filmu rušivě, naopak všichni jsou až nepřirozeně přirození. :-) Tahle romantická komedie skutečně zahřeje a potěší na duši, to mi věřte!(28.4.2005)

Jsem ráda, že jsem film sledovala beze svědků, protože jinak by mě asi neminula svěrací kazajka. Smích/pláč - to byla moje reakce na film, který přes množství postav, emocí a dějových linek nepostrádal prokreslení charakterů, vtip ani laskavost. Přestože se jím line předvánoční atmosféra, byl dalek patetického závaží, jak to známe z amerických filmů. Spousta humorných situací byla naprosto neotřelá a nová, ať už to byl Colin Firth se svou portugalskou služkou v anglickoportugalských rozhovorech, nebo Bill Nighy v roli vyžilého rockera (jak už ho známe ze Still crazy a o to je to vtipnější) s bezskrupulozními hláškami, nebo "Mr.Bean" balící dárek Alanu Rickmanovi nikoli pro jeho ženu v šatech po Pavarottim , atd. atd. Téma " All we need is love" bylo tady zpracované na 1O hvězdiček a ,vám tvůrcům, za to velké díky.(6.8.2004)

Vánoční klasika, u které se snad každý nechá rád rozjímat, dojímat, rozmazlovat a hýčkat. Láska nebeská je jako krásný vánoční dárek ovázaný červenou mašličkou. Uvnitř se skrývá něžné a laskavé pohlazení, slzy, úsměvy a přání. Film mi navodí správnou náladu a příjemně se do něj zachumlám:) Prvotřídní obsazení anglické herecké excelence. Dream Cast. Už chyběl jen James McAvoy a Benedict Cumberbatch:) Příběhy lásky, zklamání a nenaplněných citů, které se dějí všude a pořád. Zejména příběh Keiry Knightley a Andrewa Simpsona je nádherný. Vždycky okolo nás může být někdo, kdo nás miluje, a my to přitom ani netušíme, co pro něj znamenáme, nebo naopak on neví, co znamená pro nás. A nebo k sobě cítíme něco navzájem a láska nám uniká jen proto, že máme obavy. Jak má člověk poznat, co, jak moc a jestli vůbec pro druhého něco znamená? Když často své nejhlubší city skrýváme za lhostejností a všední obyčejností, v níž zároveň možná cítíme, že s někým druhým nás spojuje jakési pouto, skrývající se pouze v pohledech či letmých dotycích. Stavíme si okolo sebe hradbu, protože jinak by se naše city dostaly ven a mohly by nás příliš zranit. Někdy nás už i jen tajná láska a pouto k někomu tolik trápí, že představa, že by byl vztah skutečný, nás někdy tolik děsí, protože v ní by nám vše mohlo ublížit ještě více. Bojíme se, že by to nebylo tak, jak si přejeme. Že by nás zklamal ten člověk. K čemu by vlastně "on" měl vědět, co k němu cítíme, když s ním stejně nemůžeme být? Možná proto, aby věděl, kolik slz jsme kvůli němu prolili, a jak nás dokáže bolet jen pohled na to, jak odchází z místnosti. Představy jsou věčné, realita by jinak nekonečnou lásku zničila, zkopala do jakési beztvaré hmoty a polila ji obyčejnou, stereotypní polevou, pod níž bychom jen marně hledali počáteční okouzlení a mysl zaplavenou silnými pocity. Láska zatraceně bolí, ale i hladí. Chceme, abychom trpěli, stejně jako chceme být šťastní. Dr. Watson jako dubl v pornu, legendární tanec Hugha Granta, nezapomenutelné dialogy mezi Colinem Firthem a Aurélií, tajná láska Andrewa Simpsona ke Keiře Knightley (scéna, kdy se dívá na video, mě dostává pokaždé, ta hudba...), historické setkání Mr. Beana a Severuse Snapea, láska mezi Laurou Linney a božským Rodrigem Santorem, scéna s Emmou Thompson, jíž se po tváří kutálejí slzy, vyznívá tak skutečně, že mám vždy pocit, jako bych ji "přistihla" tajně plakat. Vánoční besídka, pěvecký výkon Joanny, odhodlání získat svou lásku Thomase Sangstera a jeho "průboj" letištěm. Americká zlatíčka, kočky Elisha Cuthbert, January Jones, Denise Richards, Shannon Elizabeth a Ivana Milicevic. Láska nebeská je poklad:)(24.12.2008)

Najlepšia romantická komédia, akú som kedy videl. Každý herec je tu vychutnávkový, len Bill Nighy je BOŽSKÝ. Zbožňujem dejovú líniu s anglickým mladíkom cestujúcim do Ameriky - každý čaká, že dostane krutú lekciu, namiesto toho sa mu jeho predstavy naplnia nevídaným spôsobom. Je to takmer až dojímavé ;-).(16.4.2007)

• - V závěru filmu na letišti zní píseň „God Only Knows“ od kapely Beach Boys. (Idée_fixe)

• - Jezírko, ve kterém skončí Lúcia Moniz a Colin Firth, když se snaží zachránit rukopis bylo velmi mělké a oba herci museli předstírat větší hloubku tím, že klečeli na dně. Firth byl ošklivě poštípán komáry. (don corleone)

• - I když Karen mluví o Davidovi jak o svém velkém bratrovi, tak je Emma Thompson, která ji hraje o 17 měsíců starší, než představitel Davida Hugh Grant. (don corleone)