Richard Curtis je Bůh! Láska nebeská je s přehledem jeho nejlepší film. Nejlaskavější a zároveň nejvtipnější romantická komedie, co jsem viděl. Spousta hereckých hvězd a prvotřídních vtipných dialogů. Sice celá ta mozaika lidských minipříběhů působí trochu neuspořádaně, ale koho to zajímá? Jděte na to!(19.11.2003)

Každá dobrá romantická komedie má dva tři vrcholné okamžiky, jako je setkání na vrcholku Empire State Buildingu v Samotáři v Seattlu, zmoklá Andie MacDowellová ve Čtyřech svatbách a jednom pohřbu, rvačka Granta a Firtha v Deníku Bridget Jonesové... Láska nebeská má takových momentů asi pětadvacet. Skoro každý z deseti paralelních příběhů se mohl stát základním kamenem samostatného filmu, ale Richard Curtis vybral opravdu jen to nejlepší, nejvtipnější, nejdojemnější. A to doslova, protože první sestřih měl čtyři hodiny. :-) Takže už expozice, podbarvená písní Christmas is All Around a SKVOSTNOU hudbou Craiga Armstronga, navozuje takové to mrazení, jaké se dostavuje až na konci podobných filmů. Absolutně nechápu opatrné recenze snad ve všech novinách a časopisech, protože jestli TOHLE není dokonalé romantická komedie, tak už nic. Mám jednu jedinou výhradu: na DVD je cca půlhodina vystřižených scén (musíte vidět!) a nejenže jsou stejně kvalitní, jako ty, které ve filmu zůstaly, ale dohromady o dost obohacují postavu Emmy Thompsonové (zvlášť vedlejší zápletka s jejím synem Bernardem). Je škoda, že diváci, kteří Lásku nebeskou viděli v kině nebo ji shlédnou v televizi, jsou o to ochuzení. Vážně by byl takový problém, kdyby byl film ještě o půl hodiny delší? I tak ale jednoznačných 100%(4.11.2005)

skoda, ze sem tenhle film poprvé nevidel na Vánoce, ale žel tesne po nich.. takze vánocní atmosféra na mne az tak nezapusobila, nastesti vse ostatni ano. all is love, is love.. ci uz uplne skvele vanocni pisnicky interpretovane ruznymi ne uplnymi profesionaly (Beatles atd by mohli byt pysni, protoze vsechny se povedly), v kteremz to zanru ve filmu nejvice září Bill Nighy (jeho pisnicka ze zacatku, ktera se v ruznych obmenach hraje po celou dobu filmu, je naprosto skvela variace pisnicky od The Troggs) a mozna, ze nejen v nem, ale i jeho cela postava. Taky mne hodne zaujal Colin Firth a jeho romance s francouzskou sluzkou, ktera vyvrcholila velmi hekticky. Samozrejme nesmim zapomenout ani na famozni vyznani lasky bez slov, coz je asi nejpeknejsi scena ve filmu. Ale uplne nejkvalitnejsi stripek jedne lasky je romance britskeho premiera a jeho sekretarky. Hugh Grant jako premier naprosto válí, a scenka a nasledne zfouknuti americkeho prezidenta (Thorntona - Curtis z nas udelal asi pekne blazny :-))),.. nenachazim pro to vhodne slovo, je to proste brilantni. Trochu slabsi mi prisly pribehy s Rickmanem a Neesonem, ale v ramci zánru je to stejne hodne vysoko (a náhle zjeveni Leesonova snu taky). Takhle bych mohl rozebirat asi kazdou sekundu teto romanticke komedie, protoze Curtis opravdu natocil svuj nejlepsi film a trefil se vsem primo do noty.. 5(20.7.2009)

Richard Curtis jako scénárista a režisér je Bůh. Potěšili mne i všichni herci. Ty dokonale napsané a zahrané dialogy plné suchého anglického humoru, to je tedy něco. Trailer: http://www.csfd.cz/film/43677-laska-nebeska-love-actually/videa/(22.12.2008)

Jedna z najlepších romantických komédií. Tento žáner vôbec nemusím ale aj motyka občas vystrelí a tu sa strieľa obzvlášť hustým kalibrom. Vynikajúca mozaika rôznych podôb lásky, vrcholiaca Štedrým večerom. Vynikajúce herecké výkony všetkých zúčastnených (špeciálne Bill Nighy). Filmu by síce prospeli nožničky (príbeh angličana ktorý odchádza do USA) ale aj tak sa z nepochopiteľných príčin teším na DVD , kde bude film ešte o 80 min. dlhší. A mimochodom po tomto filme už nebude Vašim sexidolom Britney Spears (nemá adekvátne hodnotenie) . Najdôležitejšie na koniec .... Deti nekupujte si drogy ....staňte sa hviezdami a dostanete ich zadarmo.(31.12.2003)