skoda, ze sem tenhle film poprvé nevidel na Vánoce, ale žel tesne po nich.. takze vánocní atmosféra na mne az tak nezapusobila, nastesti vse ostatni ano. all is love, is love.. ci uz uplne skvele vanocni pisnicky interpretovane ruznymi ne uplnymi profesionaly (Beatles atd by mohli byt pysni, protoze vsechny se povedly), v kteremz to zanru ve filmu nejvice září Bill Nighy (jeho pisnicka ze zacatku, ktera se v ruznych obmenach hraje po celou dobu filmu, je naprosto skvela variace pisnicky od The Troggs) a mozna, ze nejen v nem, ale i jeho cela postava. Taky mne hodne zaujal Colin Firth a jeho romance s francouzskou sluzkou, ktera vyvrcholila velmi hekticky. Samozrejme nesmim zapomenout ani na famozni vyznani lasky bez slov, coz je asi nejpeknejsi scena ve filmu. Ale uplne nejkvalitnejsi stripek jedne lasky je romance britskeho premiera a jeho sekretarky. Hugh Grant jako premier naprosto válí, a scenka a nasledne zfouknuti americkeho prezidenta (Thorntona - Curtis z nas udelal asi pekne blazny :-))),.. nenachazim pro to vhodne slovo, je to proste brilantni. Trochu slabsi mi prisly pribehy s Rickmanem a Neesonem, ale v ramci zánru je to stejne hodne vysoko (a náhle zjeveni Leesonova snu taky). Takhle bych mohl rozebirat asi kazdou sekundu teto romanticke komedie, protoze Curtis opravdu natocil svuj nejlepsi film a trefil se vsem primo do noty.. 5(20.7.2009)

Rozpočet $40miliónovTržby USA $59,696,144Tržby Celosvetovo $247,967,903Tržby za predaj DVD v USA $2,902,171 //počet predaných kusov 419,101Čistá Fantázia! Veľmi podarený film, plný silných momentiek a trefnej odľahčenej srandy do popukania. Na Anglickú produkciu to je veľmi veľké prekvapenie a asi najlepšia romantická komédia čo som za posledné roky videl. /100%/(29.12.2008)

Takmer cely film som sa drzal pri styroch hviezdickach, ale to, co som videl poslednych 30 minut ma prehovorilo pridat i piatu hviezdicku. Nielenze sa tu objavila plejada znamych hviezd s chytlavou peknou vianocnou, ale aj inou hudbou, ale vobec mi nevadilo, ze to bolo take presladene, skor naopak. Kto neznasa happyendy, alebo az takto prehnane pozitivne filmy, nech sa tomuto filmu z daleka vyhne:-) ... 01.04.2009 ____ Bill Nighy - (Billy Mack) +++ Colin Firth - (Jamie Bennett) +++ Liam Neeson - (Daniel) +++ Emma Thompson - (Karen) +++ Heike Makatsch - (Mia) +++ Keira Knightley - (Juliet) +++ Hugh Grant - (Premiér) +++ Laura Linney - (Sarah) +++ Alan Rickman - (Harry) +++ Billy Bob Thornton - (Americký prezident) +++ Rowan Atkinson - (Rufus, predavac v klenotnictve) +++ Elisha Cuthbert - (Carol-Anne) +++ Claudia Schiffer - (Carol) +++ Hudba: Craig Thompson +++(1.4.2009)

Nejlepší romantická komedie od doby Prázdnin v Římě a nejkrásnější vánoční film od časů Země, odkud přicházím. Richard Curtis je zkrátka scénárista par excellance - kdo jiný dokáže do jednoho filmu zakomponovat tolik příběhů a postav a vyhnul se přeplácanosti, přelidněnosti a citovému vydírání? Navíc s noblesou, inteligentním humorem a vypointováním všech příběhů. P.S.: Hugh Grant je nejsympatičtější ministerský předseda filmových dějin. P.P.S.: Taky poslouchám Joni Mitchellovou :-). 100%.(26.12.2013)

Nezapírám, že romantická komedie je jedním z mých nejoblíbenějších žánrů, a anglické filmy miluju. O to víc jsem se těšil a o to víc jsem se bál, že budu zklamán ..... Nestalo se ! Je to romantická komedie, která se hned postavila na "bednu" tak pevně, jak to ještě žádná nedokázala. Richard Curtis svými scénáři k Mr. Beanovi, Čtyřem svatbám, Notting Hillu, Deníku B.Jones... dokázal, že je obdařen vzácným citem pro anglický humor. Tímhle filmem dokázal, že je i výborným režisérem, který za vydatné pomoci největších (a mně nejsympatičtějších) anglických filmových hvězd natočil film tak nabitý, že si říkáte že je to plýtvání nápady na jeden snímek.... P.S. Po prvním sestříhání měl film 3 a půl hodiny a většinu scén, které Curtis s těžkým srdcem vystříhnul najdete na DVD.(24.3.2004)

• - Na koláží, kterou přinese Mark (Andrew Lincoln) Juliet (Keira Knightley), je i česká modelka Eva Herzigová. (klida)

• - Daniel (Liam Neeson) nevěděl co jeho nevlastní syn Samuel (Thomas Brodie-Sangster) dělá ve svém pokoji. Ten si jej zdobí plakáty ze zamilovaných filmů a hledá ve filmech inspiraci, jak se sblížit s Joannou (Olivia Olson). Tato scéna ale byla z filmu nakonec vystřižena a je k vidění v bonusech na DVD. (obelixx)

• - Videoklip k singlu Billa Macka je pochopitelně parodie na hit Roberta Palmera a jeho "Addicted to Love", kde je také obklopen sličnými dívkami coby doprovodnou kapelou. (don corleone)