Svatba upírů (1993)

Vynikající, perfektní, bravurní! Skutečně oddychová komedie, při které se člověk nesvíjí pocitem trapnosti, což je dnes, především zásluhou Zdeňka Trošky, skutečná vzácnost. A nebýt hereckého výronu Ivety Blbé Bartošové, dal bych bez uzardění za 5*.

Drahé tety a já (1974)

Nejsem schopen objektivně zhodnotit proč, ale i po několikerém zhlédnutí na mě tenhle film působí vysloveně nepříjemně. Není zde jediný herec, ke kterému bych cítil sympatie - obě tety jsou na zabití a Hrzán i Janžurová jen opakují role, které už hráli desetkrát před tím. Vím, že Drahým tetám nikdy na chuť nepřijdu.

Air Force One (1997)

Průměrný akční thriller, kterému bych dal 3* za předpokladu, kdyby tam nehrál Harrison a další hvězdný ansámbl. Na takovou výpravu to byla vážně slabotina.

Ztraceni (2004) (seriál)

Papundeklové kulisy, papundekloví herci, papundeklový scénář. Taková kravina a takový humbuk kolem toho. Další příklad toho, že pokud je něco KULTOVNÍ, stojí to obvykle za ...

Dr. House (2004) (seriál)

Bohužel konec první a začátek druhé řady jen potvrzují to, co tu už někdo přede mnou napsal - naprosto úchylná fixace na hlavní postavu, bez které je tenhle seriál ničím. Jednotlivé díly nemají ani solidní děj, protože hlavní motto projektu zní: Vše se musí točit kolem Dr. House a nic ostatní nás nezajímá! Hugh Laurie zde není jediný dobrý herec, ale tvůrci si dali záležet, aby ostatní postavy byly jen bezduché figurky, které mu mají pouze sekundovat.

Hannibal (2001)

Velice důstojné pokračování. Nechutností zde nebylo ani z poloviny tolik, kolik nám jich nabízí kniha, která je i přes to taktéž vynikající. Nevidím zde žádnou samoúčelnost, snad jen ten závěr měl skutečně až příliš rychlý spád oproti předloze. Mezi nejkrásnější záběry patří jednoznačně ty s italskými exteriéry, podmalované čarokrásným Vide cor meum. K nahlédnutí a k poslechu např. ZDE.

Na kolejích čeká vrah (1970)

Na titulní straně DVD stojí "Josef Sovák jako major Kalaš...". Krásná ilustrace toho, jak se tady umíme strat o své filmové klenoty - umaštěný negativ se vylisuje na nekvalitní disk, nějaký pologramotný pracovník k tomu navrhne obal a šup s tím rychle na trh. Fuj hnůj!!

Obsluhoval jsem anglického krále (2006)

Nechápu tak vysoký počet negativních hodnocení místních pseudointelektuálů. Zdeňka Trošku s Vítem Olmerem na vás!

Neviditelný muž (1933)

Mimořádně vtipný a moderní snímek. Např. postava uječené manželky hostinského je fantastická a je krásně vidět, jak si svou roli herečka užívala. Pro plné vychutnání všech vtípků je potřeba zhlédnout alespoň dvakrát.

100 000 $ na slunci (1964)

Zpráva pro "muclenku" a "davidka": francouzský slovník píše toto: cent = 100, mille = 1000, cent mille = 100 000. Tak to jen tak okrajem důkaz toho, že název filmu je přeložen dobře. Jinak film vynikající, jeden z mých TOP.