Chladná a hříšná (1980)

Český distribuční název "Chladná a hříšná" měl pravdu jen částečně - tento film je toliko pouze chladný, v žádném případě však hříšný, natož smyslný či dokonce erotický. Zkrátka typická n@vácká představa filmu pro dospělé na sobotní noc. Chlupatá španělská hrůznost z počátku 80. let.

Requiem za sen (2000)

Je vysloveně fascinující, jak dokáže posledních deset překýčených minut zničit dojem z docela slušného filmu.

Nezvratný osud 4 (2009) odpad!

Nezvratně vynikající výkony mladých nadějných herců, nezvratně originální a nápaditý scénář a především nezvratně ultimativní a propracované digitální triky. Nezvratná sračka!

Soumrak mrtvých (2004)

Nehororová neromantická neakční nekomedie.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Konvenčně hollywoodsky vtipný stominutový videoklip, ve kterém nikdo nedokáže víc jak tři vteřiny držet hubu.

V pasti (2005) odpad!

Hnusný, fašizoidní, zlý, perverzní. Jednou za pár let přijde film, který mě rozzuří k nepříčetnosti a následně uvrhne do nejhlubší deprese. Tomuto nízkorozpočtovému dílku se to magnificentně povedlo. Pociťuji silnou chuť fláknout si na libovolnou část těla pytlík s ledem a tuto si následně nechat odříznout. To je žřádlo!!!

Fádní odpoledne (1964)

Můj dvoustý komentář. Ten by měl být tedy výživný. Ale nebude: toto je jeden z mála filmů, kde neudělím žádné hodnocení - pět hvězdiček považuji za přehnané, jednu taktéž a průměrné tři neřeknou vůbec nic. Slovně bych film zhodnotil jako něco, na co se čtvrt hodiny příjemně koukalo, ale že bych si to musel střihnout víc jak jednou, to ani náhodou. Malé, ušmudlané, lehce zasmrádlé, prostě naše - buřty, pivo a nenávist. Film vhodný pro ty, kteří pobývají dlouhodobě v zahraničí a chtějí si osvěžit vzpomínky na rodnou hroudu.

Santa je úchyl! (2003)

První dvě třetiny film plný zlého a odpudivého rádobyhumoru a poslední třetina nefalšovaná americká sračka na téma "polidštění jednoho alkoholického zmrda". Bravo! Bravo! Bravo!

The Trip (2002)

Rovněž jsem se těšil na nenáročnou love story a la 70's. Něco víceméně v tomto duchu jsem také dostal - tedy v první polovině filmu. Od chvíle, kdy se Tommy s Alanem rozejdou, začíná film bleskově ztrácet dech. (Ne)herecké výkony, které před tím až tak nevadily, začaly být náhle nesnesitelné; už i tak slabší scénář oslabil ještě víc a celkově příjemná atmosféra ztežkla a zbanálněla. Smrtící ránu film dostane ve scéně "pokus o přepadení u benzínky" - od té chvíle je to už neskutečně tupý blábol a závěrečné titulky působí jako vysvobození. Již tradičně jako snad u všech recenzí filmů s gay tematikou končím slovy: potenciál tu byl a zase (kurva) zůstal ležet ladem. Už ani nevím, kdy naposledy jsem viděl nehloupý a nebanální romantický homo film. P.S.I: Jméno Anita Gray v oficiálním textu distributora je blbost - ta dáma se ve skutečnosti jmenuje Anita Bryant a její "dortové" video je v mnoha verzích k nalezení na youtube. P.S.II: Ať už se proboha konečně najdou takoví herci, kteří se při líbání nebudou tvářit jako někdo, kdo je donucen olizovat desinfekční tabletu na dně pisoáru!

Blázinec (1988)

Už dlouho mi TV n@va nezpůsobila tak krásné dopoledne, jako právě dnes a právě tímhle filmem. Snad ze sentimentality, z nostalgie po prastarých časech, kdy v dopoledním programu byly k nalezení klenoty světové kinematografie, dávám čtyřhvězdičkové hodnocení. K filmu samotnému nemohu napsat nic více ani lépe než to udělal Oskar - jeho recenzi podepisuji v plném rozsahu. Jen to 100% hodnocení si stále raději nechávám pro Vánoční prázdniny :-)