Bláznivá, zatracená láska (2011)

Čas od času si člověk pustí film, od kterého nic extra nečeká. Ostatně, Steve Carell většinou hraje v sice koukatelných, ale jen lehce nadprůměrných bláznivých komediích. O to příjemnější je to pak překvapení, když se na plátně ukáže v neokoukaném originálním příběhu o několika dějstvích s nějakým tím nečekaným překvapením. K tomu všemu přidejte inteligentní humor citlivě promísený s vážnějším tématem a za to milé překvapení nemohu jinak, než 80 %.

Divočáci (2007)

Mám pocit, že je mnohem jednoduší kritizovat, než psát chválu, takže ani u tohoto vynikajícího road movie plného humoru, které rozhodně nenudí, se nebudu rozepisovat. Hodnocení mluví za vše. 80 %

Kdo je Cletis Tout? (2001)

Originální propletený příběh, pozvolna odhalující v retrospektivním vyprávění současný stav. Zajímavá inspirace starými filmy. Slušně propracované postavy i herecké výkony přispívají k uvěřitelnosti celého filmu, lehký nadhled, decentně černý humor a k tomu zcela ojedinělá a netypická role pro Tima Allena. Skoro mám chuť dát i čtvrtou hvězdu. 70 %

Velký průšvih (2002)

Vtipně napsaná, klasická, trochu bláznivá komedie, která si vystačí s tradičním modelem sázejícím na náhody a honičky, bez berliček v podobě obhroublého a fekálního humoru. Herci mají co hrát, množství postav je i přes krátkou stopáž dostatečně dobře prokresleno a v neposlední řadě film svižne ubíhá a nenudí. Skoro by si zasloužil i tu čtvrtou hvězdu. Uvidím příště. 70 %

Kovbojové a vetřelci (2011)

K mému překvapení to vůbec nebylo tak zlé, jak by se mohlo z nepříznivého hodnocení zdát. Jistě, je to zvláštní spojení žánrů, ale o to méně okoukané a o to více originální. Ostatně, proč by Zemi nemohli navštívit mimozemšťané už o sto let dříve. Je to více než zajímavá myšlenka a tento film se jí ujal po svém a dle mého názoru né až tak zle. Rozhodně se mu nedá upřít skvěle vyobrazená atmosféra divokého západu, vcelku uvěřitelné charaktery a i příběh neskřípe tak často, jak by mohl. Snad jen s krásnou mimozemšťankou to maličko přehnali. Určitě mnohem lepší počin, nežli Wild, wild, west. Rozhodně by se dalo tohoto tématu využít i lépe, ale i tak nadprůměrných 60 %.

Goemon (2009)

Japonský středověk, mixující v podivně vyhlížejícím fantasy světě kulturu zapadajícího slunce s evrposkou gotikou říznutou současným metalem. To vše v nepříliš realisticky vypadajícím CGI provedení, připomínající místy spíše slušně animovaný film jako Kungfu panda, což bohužel nepřidává na uvěřitelnosti. Musím ocenit snahu o propracovaný děj, nicméně podání s řadou zbytečných kudrlinek a nelogických smyček trochu pokulhává za původním záměrem a není těžké se v ději místy ztrácet. Všechno ale nejvíc sráží přehnané zpracování s důrazem na nadpřirozené schopnosti, objevující se jen když se to tvůrcům hodí. Kdyby to bylo podáno alespoň s humorem, ale i ten zde zcela chybí. Na druhou stranu jsou zde příjemně zvolení herci a hudba. Myslím, že pozice filmů jako Tygr a drak nebo Klan létajících dýk zůstává nadále neohrožena. 50 %

Hněv Titánů (2012)

Při srovnání s prvním dílem je to o maličko lepší a nebo se mi to tak alespoň zdálo po nedávné tragédii jménem Válka bohů. V podstatě to je film shodný s prvním dílem. Mnoho CGI efektů, místy porušujících i základní fyziku, která by měla platit i pro polobohy, dosti zkratkovitý plochý děj s množstvím povrchních postav a jejich nepochopitelným jednáním, nefungující svět, vytvářející si pravidla podle toho, jak se mu to hodí a především viditelná snaha zapůsobit na diváky spíše "wow" efektem, nežli emocemi. Jenže čeho je moc, toho je příliš. Slušný námět a příbeh prostě lepším zpracováním nikdo nedožene. Na druhou stranu, když vypnete mozek, tak to vcelku drží pohromadě a "wow" efekt minimálně v kině na první zhlédnutí skutečně zapůsobí. Renesanci antických bájí v moderním pojetí ale snad nikdo nečekal. Nekonala se. 55 %

Partička (2011) (pořad)

Vtipné? Ale kdeže. Většinou jen smutně trapné!

Pollyanna (2003) (TV film)

Nedávno jsem viděl verzi z roku 1960 a rozhodně se nejedná o stejný film. Námět je shodný, ale z příběhů o Pollyane vybírá odlišné momenty a také je odlišným způsobem zpracovává. Daleko víc se zde soustředí na vztahy osob, poskytuje vysvětlení jejich chování a celkově skládá mnohem uvěřitelnější a propracovanější příběh bližší dnešnímu divákovi. Přitom zachovává silnou emotivní stránku originálního vyprávění. 80 %

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Sice tu není poměr vtipných a trapných scén ideální, ale stále je to v snesitelné míře a tedy většinou zábavné (někdy i velmi:)). Slušných 65 %

Časové pásmo bylo změněno