Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Polynéská legenda jako předloha pro disneyho animované dobrodružství? Proč ne. Nezvyklé, exotické a neokoukané prostředí nádherných ostrovů oceánie, neznámý příběh na kterém je postaveno dobrodružství v né tak zcela tradičním schematu, mě dokázalo upoutat víc, jak tradiční pohádka o princeznách. Upřímně, bylo to osvěžující, moci se opět jednou upnout k samotnému příběhu a nečak jen na prvoplánové vtípky, které vyplňují jinak nudný příběh. Né, že by tu nebyly, ale byly takové ... příjemné. 80 %

Čapí dobrodružství (2016)

Slušný animák, kde jsem se sem tam i docela zasmál, ale nic, co by tu nebylo pětkrát do roka. Snadno zapomenutelné, takže jen lehce nadrpůměrných 60 %

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Ten film směřuje k jedinému bodu v závěru, který plynule přechází v začátek epizody IV, což je fascinující, stejně jako odvážné finále, které bohužel sráží skutečnost, že jednotlivé postavy jsou nám vlastně naprosto cizí. Tím pádem se nás jejich osud zdaleka nedotýká tak, jak autoři zamýšleli. Navíc občas nad stupidními dialogy i hloupými rozhodnutími kroutíte hlavou v tomhle filmu častěji, než je zdrávo, takže ani slušné finále nevytáhne tenhle film nad lehce nadprůměrných 65 %.

Ben Hur (2016)

Naprosto zbytečný film, který vynechává, přetváří, digitaluzuje a ve výsledku v podstatě nezanechává v člověku naprosto žádné emoce spojené se samotným dějem. 30 %

Kráska a zvíře (2017)

Moc hezky udělané, nicméně, oproti animované verzi, jsou mluvící skříň a svícen, tak nějak méně uvěřitelné a já tak častěji myslel právě na to, než na vlastní příběh. 65 %

Místo u moře (2016)

Místy velmi silné momenty střídá plonková vata, ale o jen lehce nadprůměrném hodnocení tohoto filmu nakonec rozhodl až závěr, který tak nějak vyšuměl do prázdna. Škoda, protože podobně laděné filmy mám velmi rád. 60 %

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti (2016)

Další tříhvězdičkový film, který atakuje čtvrtoui hvězdu, tento týden. Dobrý nápad, skvělé zpracování, stejně jako herecké výkony. Co mi chybělo? Možná aby se mi to víc dostalo pod kůži. Jinak nemám co bych vytýkal. 70 %

Doktor Strange (2016)

Rozhodně zajímavá změna v poměrně plochém světě komiksů. Spíš je škoda, že se do tohoto, docela odlišného, světa opět rozhodli míchat ostatní superhrdiny. Jinak skvělé herecké obsazení, triky i vizuální zpracování, které tady, u magie, dokonce dává smysl. 70 %

Star Trek: Do neznáma (2016)

Vlastně jsem byl docela mile překvapen. Scénář sice v hlavní dějové lince lehce pokulhává, ale naštěstí to napravuje v dílčích epizodách, kterým nechybí napětí, akce ani humor. K tomu tradičně skvělé trikové efekty, celkové zpracování a posádka, která dělá čest svému jménu nejen hereckým výkonem. Za mě výborných 70 % a jestli si to pustím znovu, třeba půjdu na čtvrtou hvězdu.

Sezn@mka (2016)

Hrozná kravina, ale já takovou kravinu prostě čekal a musím se přiznat, že místama jsem se překvapivě docela bavil. ...ačkoliv, většinou při vsuvkách, které docela vtipně doplňují jinak poměrně nudnou a na hlavu postavenou ústřední dějovou linku. Už za ty vsuvky to docela stojí :) 30 %

Časové pásmo bylo změněno