Život je krásný (1997)

Film je samozřejmě nádherný, Begnini skvělý, obraz krásně barevný, stejně jako hudba, a i scénář není k zahození. Ale musím se přiznat, že jsem čekal daleko více. První půlka bylá spíše komická (a jak - jsem se řechtal, až mě bolel úsměv) a v jejím průběhu člověk zapomene na jakékoliv strasti a raduje se spolu s postavami. Ale zklamala mě druhá půlka. Čekal jsem podobné pocity, jako při sledování SCHINDLER´S LIST, ale nedočkal jsem se. Zde scénář trochu kolísal a přišel mi docela naivní - všude se to hemží skopčáky, ale on má dost času, aby špuntovi vysvětlil, že musí zůstat schovanej. Nebo scéna s rozhlasem - dávno by vystříleli celej tábor, jen aby našli toho pravýho... Zkrátka rozporuplné no. Konec navíc moc dojemný taky nebyl. Ale každopádně je to film, který si vaši pozornost určitě zaslouží a drobné vady na kráse lze odpustit. Abbiamo vinto!

Battle Royale (2000)

Námět vypadá opravdu nadějně, ale ten výsledek za skouknutí nestojí. Stačí prvních 15 - 20 minut a víte, co se bude dít další 2 hodiny (!!!). Naprosto bezduchá a bezúčelová vyvražďovačka, která neskutečně nudí. Je to vůbec první film, u kterého jsem počítal ne zbývající čas, ale zbývající neumrlce. Režie je hodně nízkoúrovňová, atmosféra také, výprava ujde a hudba místy také. Nic ale tento příšerný zážitek nemůže povýšit na něco víc, než ztrátu času. Až jsem si přál, aby při tom zdrhání narazili na nějakej Takeshiho hrad...

Rambo: První krev (1982)

Tak tohle je klasika. Rambova malá válka proti tlupě policistů vedenou nechutným šerifem působí realisticky a komorní vizáž celého filmu jenom podtrhuje skvělou atmsoféru. K tomu naprosto skvělá hudba Jerryho Goldsmithe a trochu hrající Sly a máme tu kultovku jako sviň.

Rambo III (1988)

Tak, jak byl Rambo nesmrtelný ve dvojce, je tady ještě nesmrtelnější. I když je akce místy opravdu výborná, je vyvedená až do absurdity. Sly tadu už nedělá nic jiného, než že jen vystavuje své naleštěné svaly. Stále se ale jedná o lehce nadprůměrné béčko. Operace penetrace třískou je lekce chlapáctví.

Rambo II (1985)

Rambovo vhození zpátky do Vietnamu, na který má tak hezké vzpomínky, je velice zajímavým scénáristickým tahem, ale to, jak z Johna udělali neprůstřelnou mlátičku, je bohužel místy komické. Na druhou stranu, je zde velice kvalitní akce (a pár legendárních záběrů - například "vynoření se" z bahnité skály) a i Rambo projeví nějaké ty city. Takže ono to v konečném zúčtování není zas tak hrozné.

Vetřelec ³ (1992)

Bezpochyby úplně jiný Vetřelec, než předchozí dva. Fincher sem nalil hodně depresivní a velice působivé atmosféry. Trochu mi to připadalo, jakoby trochu opisoval od Scotta. Ale nadopovat Ripleyovou ještěrkou byl výborný nápad a ta honička v chodbách byla geniálně zpracovaná. Cameron řekl, že to je jednoznačně nejhorší pokračování v dějinách filmu. Neměl pravdu.

Klub rváčů (1999)

Tak trochu nevšední Fincherův film, který si však stále po celou dobu trvání udržuje svou vysokou úroveň, kterou korunuje nečekaným koncem. Tenhle film určitě není jednoduchý a chce ho to zkouknout alespoň dvakrát. Navíc, s každým dalším zkouknutím je lepší a lepší. Fincherova režie je opět vynikající, Eda a Brad předvání perfektní výkony (Eda je ale lepší) a Carterová koneckonců také.......Taky bych asi měl najít svého Tylera Durdena. PS: UKRADENÉ OPICE NALEZENY OHOLENÉ.....To mě fakt dostalo :-))))

Zastav a nepřežiješ (2006)

Wow! Smrtelně svižná a smrtelně adrenalinová jízda, která bohužel pozbívá jakéhokoli smyslu. Neveldine s Taylorem nám předkládají zajímavý námět, který bohužel moc dobře neutáhli. Statham je stále stejný drsňák, kamerové filtry občas pěkně ruší a zvolená hudba se mi poměrně často zdála naprosto nevhodná a srážela tak akční zážitek. Kdyby scénář ke Cranku dostal Bay, byla by to pravděpodobně bezchybná akce. Což se ale nestalo. Pokud se ale chcete pobavit, neváhejte a koukejte.

Loupež po italsku (2003)

Klišovitá, předvídatelná, i když chytlavá a svižná podívaná. Režie nepatří k nejhorším a scénář je taky jakž takž v mezích snesitelné trapnosti. Tolik vychvalované hvězdné obsazení je zde ale úplně na prd. Stačilo najmout pár profláknutých "béčáků" a vyšlo by to nastejno. Vlastně levněji...Statham tady nechává vzpomenout na svého kurýra z Kurýra a Charlize je zde jen takové nutné zlo. Naštěstí tu úroveň alespoň trochu drží Edward Norton. Film staví na jedné události (krádež zlata) a jednom způsobu zmocnění se "pokladu" (propad do země) a opakuje ji dvakrát, což není zrovna dobrá strategie. Navíc mi zde chyběla jakákoli trefná hláška, jelikož k takovémuto filmu rozhodně hlášky patří. Celkově je to tedy jen průměrná zábava na sobotní večer, na kterou po skončení snadno zapomenete.

Batman a Robin (1997) odpad!

Schumacherovi se málem povedlo nemožné - zničit největší komixovou značku. Když spojíte chtíč studia po snadném portu do hračkářství, mizerný casting, debilní scénář a režiséra s vyhulenou hlavou, nemůže to asi dopadnout jinak.Aspoň Arnold měl pár dobrých hlášek.