• Krátkometrážní

Chaos (2005)

"I chaos má svůj řád." - 70%.

Vlk (1994)

"Vlčí démon není zlý, není-li zlý člověk, kterého pokousal. A není to špatné být vlkem, že? Síla bez viny, láska bez pochyb." - 60%.

Sahara (2005)

"Nechci se tě nijak dotknout, ale myslím, že tohle už asi neopravíme." - 50%.

Zabiják Joe (2011)

Obsahuje spoilery: "Slyšel jsem, že chcete zabít mamku." Film z prostředí texaské spodiny, kde by hlavní hrdinové pro balík peněz obětovali vlastní matku. Místy je to hodně béčkový a já si říkám, jestli to byl úmysl. Stojí za zhlédnutí jen pokud je Matthew McConaughey váš oblíbenec. Jeho Killer Joe je jedním z největších psychopatů za poslední roky na plátnech kin. Jinak fakt strašná úchylárna, která mě vůbec nebavila. - 10%.

Interstellar (2014)

Obsahuje spoilery: "Murphyho zákony neříkají, že se stane něco špatného. Říkají, že když se něco může stát, stane se to." Matthew McConaughey a Anne Hathaway na cestě za hranice naší galaxie, aby zachránili svět. Fakt, že jde o zpracování již mnohokrát použitého tématu záchrany světa, nic nemění na tom, že je Interstellar kvalitně natočený a vypravěčsky velice dobře zvládnutý snímek. "Tento svět je poklad, ale už nějakou dobu nás vyzývá k odchodu.” Interstellar je takový jako samozřejmě ohromující a stojí za vidění. Avšak není to nijak obohacující film. 4*, ale Christopher Nolan určitě zasluhuje. - 80%.

Špinavý trik (2013)

Obsahuje spoilery: "Něco z toho se skutečně stalo." Fiktivní snímek inspirován skutečným případem úplatkářského skandálu, jemuž se kvůli nastrčené postavě arabského šejka začalo přezdívat Arabský podvod. Vychytralý tlustý podvodník Christian Bale s přehazovačkou, se na východním pobřeží USA seznámí s Amy Adams, která ho naprosto učaruje, počemž se stanou se milenci a společně rozjedou byznys, spočívající v slibování půjčky peněz. Od zákazníků vezmou pět tisíc dolarů za zprostředkování, které dotyčný, stejně jako půjčku pak už nikdy neuvidí. Jejich podnikání znepříjemní až agent FBI Bradley Cooper. Je to plné podvodů fíglů, manipulací, lhaní a tajných her! A má to výborné masky, kostýmy, účesy, soundtrack, retro stylizaci 70. let a parádní herecké obsazení. Špinavý trik je tedy inteligentní zábava, kterou Amy Adams svými odvážnými výstřihy dotahuje k dokonalosti. - 100%.

Srážka s láskou (2019)

Obsahuje spoilery: "Zajímá mě, jak lidé vnímají moje úspěchy." Ministryně zahraničí a budoucí kandidátka na prezidentku Charlize Theron si najme novináře Setha Rogena, aby pro ni psal projevy. Navzájem se znají od dětství proto, že Charlize byla chůvou Setha a on byl do ní zamilovaný. Při prezidentské kampani mezi nimi jiskra přeskočí a romance je na světě. Jejich první milování mě opravdu velmi pobavilo. "Nekomanduji tě moc?" Jinak kultovka z toho asi nebude, na to Srážka s láskou nemá dost citovatelného materiálu, poctivě udělaná komedie, ale rozhodně jo. Herci jsou tady špičkoví, politický komentář je osvěživě smysluplný a technické zpracování kamery je překvapivě umělecké. - 100%.

Protivný sprostý holky 2 (2011) (TV film)

Obsahuje spoilery: "Jedu s kámoškou ven, tati." - "Tvá kámoška má moc hezký auto a hlavně... Je to kluk!" Film pro desetileté slečny, který nelze srovnávat s filmem s Lindsay Lohan. - 20%.

Protivný sprostý holky (2004)

Obsahuje spoilery: "Promiň, že jsem se ti smála, když jsi měla průjem. Promiň, že jsem to všem řekla." Lindsay Lohan se poprvé v životě vrhne mezi své vrstevníky, protože dosud se učila pouze doma. Film je tedy o dospívajících středoškolačkách a o tom, jak to dopadá, když se navzájem kamarádky pomlouvají. Nepostrádá to vtip a zazáří tady Lindsay Lohan i Rachel McAdams coby královna školy. 100%.