Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

No tak tohle me z vetsiny opravdu bavilo. Posledni roky si vsichni hrajou na to, co je a neni korektni, misto toho, aby se proste bavili a zili. To je presne duvod, proc me bavi Divadlo Mir. Nesrat se s tim. Kdyz nekdo da nekomu neco do piti, holt po tom dostane hnacku. Tak se na ni pojdme kouknout. Prostitutky jsou taky remeslo. A tyhle holky se chtej taky vdat. Nojo, sranda to je atypicka a skvela! A taky super herecke obsazeni, super kamera, rezie, lehce jeste doladit scenar a par hlussich mist a prima vec :)

Život je život (2015) odpad!

Napul cesky Bond a napul pribeh jak jsme hrozni, kdyz nam nejakej kluk oplodni dceru? Jako vazne? V pulce vypnuto. I truneni na zachode je vetsi zabava.

Matrix Resurrections (2021)

Vlastne nevim, jak na tohle zmrtvychvstani reagovat. hudba stale stejne dobra, postavy taky..vlastne ne. Postavy nam zestarly a jsou veci, ktere bych jim uz ani verit nechtel, pokud bych neznal predesle tri dily. Takze ok. No, celkove je skoro trictvrte filmu vypravna utahanina bez akce. Ale zase musim uznat, ze ono je to vsechno potreba kloudne popsat. Bohuzel musim rict, ze bud jsem vsechno ne uplne pochopil, nebo to takovou silu nema..taky jsem v jednu chvili cekal nachystani na petku a sestku, ale to uz se snad nestane. Nebo to Sestry W. (nebo i jen Lana) totalne pohrbi. A to by byla nejvetsi skoda!!

Matrix Revolutions (2003)

Trojku Matrixu bych si dovolil rozdelit do dvou separatnich linii. Prvni je bitka. Ta je tady o dost jina, nez napriklad v jednicce. A musim rict, ze ac uz jednicka bylo scifi, tak pro me daleko schudnejsi, snesitelnejsi. Tohle uz je scifi mimo muj zaber. Takze za to body dolu. Ale chapu, ze dost lidi si prave tohle ziskalo. No ale pak prichazi ta druha linie. A to je ta vypravna, vysvetlovaci. No a tady jsem si chrochtal…chrochtal, mlaskal, proste tohle bylo neco pro me…takze rekneme sul nul. A po letech pridavam hvezdu. Prave za ten dokresleny pribeh!

Matrix (1999)

Pecka! Jednoduse-pecka! Chce se mi napsat, ze vubec nechapu, jak nekoho muze napadnout neco takovehohle. Ale musim rict, ze podpbne ladenych myslenek jsem mel v dospivani kupu. Zpracovat je, tak bych byl mozna ted taky prekopany na zenu. Nastesti se tak nestalo.

Matrix Reloaded (2003)

Tak, po letech jsem se, tesne po vydani ctvrteho dilu, vratil a koukam na celou serii znovu. Od zacatku. Musim rict, ze pred tou kupou let jsem spoustu veci nechapal. Tvurci byli dost napred, ja teenager. No ale k filmu. Jednicka ma kupu triku. A ja je zral. Ve dvojce prichazi pocitacova zdatnost nekoho jineho, uz tam nelita pan Reeves. A to mi dost kazilo zazitek. A nejen to. Prestrelka na dalnici, kdy to do sebe palej z peti metru, ale nikomu se nic nestane? Ehm, panove W., teda damy W., to neni hezke. Nerealisticno mi kazilo tuhle prima podivanou. A vlastne jsem si az ted uvedomil, ze pro me neni nutnosti dokoukat serii proto, a ych videl dalsi a dalsi akci, ale proto, abych si dotvoril pribeh. Ten me dostava!!

Temný dům (2020)

Idealni film na noc, kdy jste sami doma a mate otevrene/odemcene dvere. No, takhle me uz dlouho nikdo psychicky nelamal. Kazdy mame neco, ceho se bojime. Osamoceny dum u jezera, sebevrazda, skripejici schody a dalsi drevene konstrukce, to vsechno a dobra psychohudba vse posouvaji do vyssiho levelu. Jasne, jsou veci, ktere si musim domyslet a taky veci, ktere byly ponechany bez vysvetleni uplne. Ale to je prave na techhle psychofilmech to, co dela jejich silu.

Přeživší (2021) odpad!

10 minut, vic ne. Tahle blbost mi vic casu sebrat nemohla. Dialogy tak blby, ze bych to ani nevymyslel, kdybych vymyslel nejhorsi kravinu sveta! A to Covid-19 ma potencial na tvorbu filmu…

Dešťová víla (2010)

Konecne, zadny umely blby pohadky, ale klasicky lozeny pribeh :)