Zproštění viny (1978)

Hodně přemýšlím, zda dát 3* nebo 4*. Dám-li méně, klesne celkové hodnocení na 75%. Největším kladem tohoto snímku je jednoznačně vynikající Richard Burton, který je ve své roli opravdu velmi přesvědčivý (jako obvykle). Postupně se zahušťující atmosféra je také výborná, avšak narozdíl od Doteku medůzy jsem zde necítil takovou démoničnost, hrůzostrašnost a děs. Dávám lepší 3*.

Columbo - Podivní spojenci (1995) (epizoda)

Tato epizoda by mohla být i za plný počet! Prošedivělý poručík zde okusí cigaretu, na začátku má rozhalenou košili, je unesen a na konec si vraha pěkně podá. Vynikající díl, kterému možná časem opravdu přihodím ještě jednu hvězdičku.

Columbo - Vražedné stopy (1997) (epizoda)

Columbo jak jej známe, opět ve formě a se sebevědomou hláškou na začátku, že vraha dostane. Stáří umí poručík dokonale nosit, sympaťák jako hrom. Vražda dobře zkonstruovaná, ovšem tentokrát se mi příliš nelíbila Columbova závěrečná finta.

Pravidla moštárny (1999)

Výborné drama, které se nesnaží z diváka ždímat emoce a přesto se tu ke konci objeví nějaká ta dojemnější scéna, jež dotvoří výsledný zážitek hodný plného hodnocení. Pravidla moštárny se odehrávají ve výborně zvoleném prostředí, hrají tu skvělí herci a hudba parádně dobarvuje jednotlivé scény. Nemám žádné výtky, absolutní spokojenost...

Ledová bouře (1997)

Zajímavé, neotřelé, zvláštní. S hodnocením nepůjdu výš jak na 3*, protože tempo snímku mi přišlo velmi rozvláčné a možná jsem očekával trochu víc z rodinných vztahů - konfrontace, apod. V podstatě mě Ledová bouře začala bavit až s příchodem právě oné noci, která změní život a pohled na něj dvěma hlavním rodinám.

Bez zlého úmyslu (1981)

Pro mě možná nepatrně nudnější počin Sydneyho Pollacka, ovšem Paul Newman vytahuje tento snímek alespoň na ty 3*. Některé scény jsou tu napínavé, ale ztratí se v těch rozvleklých, upovídaných a nudných.

Columbo - Osudné cvičení (1974) (epizoda)

Tentokrát průměrný díl, který může nabídnout sympatického vraha, pár vtipných scén a tradičně skvělého Petera Falka.

Columbo - V nouzi poznáš přítele (1974) (epizoda)

Epizoda, která by si možná zasloužila i plný počet..docela váhám. Výborné rozuzlení a usvědčení vraha. Copak by si LAPD počalo, kdyby nemělo poručíka v pomačkaném baloňáku, nedokouřeným doutníkem, poruchovým autem a ženou, kterou nikdo nikdy neviděl? :)

Columbo - Žonglér - Vražda v Malibu (1990) (epizoda)

Zamotanější případ, kdy není zcela jasné, kdo je skutečným vrahem. Tato epizoda mě zaujala také hudebním podkladem. Jako slabinu ovšem vidím usvědčení, protože mi přijde takové neprůkazné.

Amélie z Montmartru (2001)

Bohužel veliká očekávání zůstala nenaplněna a já musím dát pouhé 2 hvězdičky. Odhadem jsem se nudil zhruba 100 minut a zbylých 17 (od konce) mi přišlo docela zajímavých. Hudba výborná, kamera a aranžmá scén také, oči Amélie hluboké, ovšem nějaký silnější (emocionální) zážitek nulový. Chybička: Když Amélie dostane foťák a fotí mraky na obloze v podobě králíka či medvěda, tak si všimněte, že v jednom záběru mačká spoušť na jedné straně a v dalším záběru na druhé straně fotoaparátu.