MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Zpočátku měl MEG i lehce nadprůměrné ambice. Líbilo se mi nejen zpracování, ale i námět, který se zaměřil na megalodona, avšak v úvodu vše zahaluje do tajemnější roviny. Jakmile se však aura tajemna rozplyne, stává se ze snímku tuctová akčňárna v duchu toho nejhoršího dílu Čelistí, tzn. že na kultovní první díl nemá ani omylem. Pro určitou dávku napětí, sympatické herce a postavy, zpracování akčních sekvencí a samotný námět dávám 3*.

Bílý tesák (1991)

Knihu Jacka Londona jsem sice před pár lety četl, ale přiznám se, že si již mnoho z ní nepamatuji. Nebudu tedy posuzovat věrnost této adaptace, ale pouze snímek jako takový. Herci v ústředních rolích potěší, stejně jako prostředí, v němž se příběh odehrává. Ocenit mohu i veškeré zápasové scény, které skutečně na rok 1991 působí solidně. Ve výsledku ve mně Bílý tesák vzbuzuje dojem příjemného filmového rodinného dobrodružství.

Cujo, vzteklý pes (1983)

Mám před očima Rachel, Rosse, Joeyho, Monicu a Chandlera, kterak sledují Cuja a Phoebe netuší, že snímek se brzy mění v horor. :) Ale zpět k tomuto zpracování. Stephen King je klasika, ale obecně pozoruji, že znalci jeho knih, nebývají spokojeni s filmovými adaptacemi. To já posoudit nemohu, ale tento počin mě nedokázal patřičně dostat. Sledoval jsem jej sice se zaujetím a i jistým napětím, ale řada věcí se mi zdála, jak to jen říct, přinejmenším nelogická, zvláštní... Po všech směrech mi tento film připadal jako lehký podprůměr.

Psí psycholog (2009)

Rudolf Desenský to se psy skutečně umí, o čemž jsem se mohl přesvědčit z autopsie. Tento dokument, de facto příloha ke knize Jak poznat psí duši (1. vydání), je skvělou osvětou, které není nikdy dost. Každý, kdo se chce stát pro psa lepším páníčkem, pakliže jím už objektivně není, se může v lecčem přiučit. K plnému hodnocení se neuchýlím pouze z jediného důvodu - rozebíralo se tu strašně málo témat.

Zlatá sedmdesátá - Pilot (1998) (epizoda)

Jsou sitcomy, které mají strašně silné pilotní díly, namátkou třeba Dva a půl chlapa, Doktor v domě, Taková moderní rodinka či Alf. Zlatá sedmdesátá jsou pro mě po zhlédnutí první části spíše velkým otazníkem, zda je naděje, že se mi tento seriál zalíbí... uvidíme. Šanci mu dám.

Alf - Hledá se Eric (1989) (epizoda)

Trochu jsem se startu do poslední sezóny obával, ale tento díl ukázal, že o nějaký razantní kvalitativní pokles nepůjde. Hledá se Eric byla zdařilou a úsměvnou epizodou.

Pošetilost mocných (1971)

Jedna z nejlepších komedií s Louis de Funesem! Celá řada scén a hlášek je nezapomenutelných, extrémně vtipných a dobře vypointovaných. Blas: Vy jste... vy jste... Don Salluste: Vy jste můj zajatec! :)

Smrt stopařek (1979)

Hodně zdařilá kriminálka, která dokáže zapůsobit a to i díky tomu, že se příběh zakládá na skutečných událostech. Kdo si však dohledá fakta o reálném případu, zjistí, jak strašně byl tento film zjemněn a vrah de facto polidštěn (jakkoliv to může znít rouhačsky).

Žut (1964)

Ten okamžik, kdy jsem Žuta viděl prvně, si stále ještě pamatuji. Originální VHSku jsem dostal na Vánoce a tak jsem o tomto krásném volném čase sledoval první příběh Kara ben Nemsiho. A bavil mě. Postrádal jsem sice Vinneouta, ale ukázalo se, že i příběhy z Orientu mě budou bavit.

Tatry mystérium (2003)

Inu, musím se přiznat, že jsem očekával něco víc... záběry jsou to sice krásné, ale na zadek bych se z nich neposadil. Tatry dokáži nabídnout více a to samé platí i o režisérovi a kameramanovi tohoto počinu.