Capote (2005)

Hoffman jako Capote výborný, ale moc jsem tu jeho fascinaci nechápal a film mě nestrhnul.

Na stopě (1985)

Parodie na christieovské detektivky s přiblblým humorem a přehrávajícími herci. Radši zkuste podobnou starší Vraždu na večeři.

Maják (2019)

Totéž co Witch - další uječená a zdlouhavá artová onanie.

Dracula (2020) (seriál)

"Sofistikovanost gentlemana je vždy pouhou maskou." Nápadité a zábavné oprášení klasiky a zažonglování s ní ve stylu Sherlocka, jehož fenomenálnost ale tvůrci nezopakovali a zřejmě ani nechtěli. Pietní rozjezd prvního dílu mě nejdřív zklamal, ale naštěstí se to záhy začalo předloze vzdalovat a navíc to byl díl nejhororovější. Pojmout druhý díl jako christieovský whodunnit na lodi mapující plavbu Demeter byl výborný nápad, ale výsledek zklamal, stejně jako třetí díl konečně frčící v plném sherlockovském módu. Draculovy dvojsmyslné hlášky spíš otravovaly, ale Claes Bang jako Dracula dobrý a Dolly Wells jako Agatha skvělá, ta mě bavila moc.

Na nože (2019)

Christieovské detektivky můžu a téhle těžko řemeslně něco vyčíst, ale prostě mě to nebavilo. Nebavily mě postavy, nebavil mě (slušně zamotaný) případ, nebavil mě humor, necítil jsem žádné napětí a celé mi to bylo ukradené.

Osudové setkání (2000)

Odvar z Dobrého Willa Huntinga - opět v režii Guse van Santa a s cameem Matta Damona a několika základními postřehy o románopisectví. V podstatě je tu vše na svém místě, ale tentokrát to nestrhne. Bez basketbalových scén bych se obešel.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

První série v první polovině zaujme sci-fi nápady, v druhé se pak rozjede solidní drámo. A celé je to solidně akční.

Amundsen (2019)

I když film líčí Amundsena jako sympaticky nesympatickou a kontroverzní postavu, výsledkem je dost nezáživné a dlouhé životopisné drama.

Souboj pohlaví (2017)

Těšil jsem se na zábavný film o souboji pohlaví, ale dostal vážný film o feminismu. Obě hlavní postavy jsou nahozené dobře, ale bere se to až moc vážně a chybí tomu drajv.