Muži v černém (1997)

Buddy movie říznuté rodinnou sci-fi komedií. Docela nápadité a duo Jones/Smith taky šlape, ale že bych se u toho nějak nasmál, nebo mi ten svět/postavy nějak extra přirostly k srdci, se říct nedá.

Ad Astra (2019)

Audiovizuálně luxusní, Hoytema je prostě frajer. S pomalejším tempem jsem neměl problém, akční scény (pád z antény, honička na Měsíci, průlet prstencem) se povedly, stejně jako ty mírně hororové (tradiční průzkum opuštěné lodi) a tíživá melancholická atmosféra perfektní. A na podruhé ve mě rezonovalo i Pittovo vnitřní mudrování a celé poselství, u kterého jsem měl poprvé pocit banality a zahleděnosti do vlastních uměleckých ambic.

Než nastane tma (1970)

Fajn jednoduchá komorní zápletka, ale zpracovaní nudné. Když už se konečně jedna dívka ztratí, následuje jen otravné přejíždění sem a tam mezi lesíkem a okolními dědinami, jejichž obyvatelé se tváří buď tajemně nebo podezřele. A závěr, ač se o to snaží, nikoho nepřekvapí.

Ocelová pěst (2011)

Průměrná rodinně sportovní sci-fi.

Anna (2019)

Besson zremakoval svou Nikitu, ale vyšla z toho jen průměrná špionská storka, sice trochu oživená pospřeházeným vyprávěním, ale i tak s nepřekvapujícími zvraty a nezajímavými postavami. Na Sashu Luss se kouká dobře, taky Helen Mirren bavila a přestřelka v restauraci je fajn, ale že bych to musel vidět podruhé se říct nedá.

Pouhá formalita (1994)

Konverzačka s otravnými hlavními postavami (hlavně Polanského komisaře jsem chtěl zaškrtit) a ještě otravnějšími dialogy. A atmosférickými flasbacky. Pointa, kvůli které jsem se tím prokousal do konce, mě nechala naprosto chladným.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Středoškolská romantika v kulisách eurotripu a její prolínání s odskakováním si k superhrdinským questům pěkně funguje, ale fackování se s digi pajduláky v evropských městech až na pár efektních zpomalovaček nudí. A záporák taky mohl být zajímavější. Každopádně spokojenost, škoda, že k pražské části nezahrál Michal David, když k cestě do Itálie hrál Tozzi.

Yesterday (2019)

Super námět, bohužel zdaleka nevytěžený. Romantická linie mě tam dost otravovala, což je zajímavé vzhledem k tomu, že je pod tím podepsaný král romantických komedií Curtis.

X-Men: Dark Phoenix (2019)

Stejně nefunkční, nezáživné a zbytečné jako minule. A tentokrát už to nezachrání ani Quicksilver.

Velká ryba (2003)

Ze začátku mě to úsměvné fantaskno nebavilo, ale jak z toho začalo vylézat to téma synova pátrání po otcově minulosti, chytlo mě to a závěr byl dost zajímavý.