Poslední zúčtování (2018)

Náhlá smrt byla kinobéčko za 50 mega, tohle je její videoklon za 20, přičemž většinu rozpočtu si nejspíš rozebrali herci. NS mám docela rád, ale tohle je tak zoufale přes kopírák (jediná věc, kterou si lajzli navíc, byla honička na motorkách) jen v mnohem levnějším aranžmá, že mě to prostě nebavilo. I když je Bautista docela sympaťák.

CHIPS: Bláznivá hlídka (2017)

Celovečerní komediální předělávka populárního policajtského buddy seriálu ze sedmdesátek. Bohužel - navzdory přítomnosti Peňi - skoro nevtipná. Ale akce ujde.

Trumbo (2015)

Druhá polovina mi přišla výrazně zábavnější než první, protože se tam vedle politiky víc řešilo i Trumbovo psaní (a rodinné problémy, které mě až tak nebraly) a jeho z nouze spojení s producenty béčkových filmů i návrat do první ligy s Kirkem Douglasem a Otto Premingerem přinesly několik vtipných momentů. Bryan Cranston očekávatelně výborný, Heddu Hopper v podání Helen Mirren člověk s potěšením nenávidí a překvapil a potěšil Louis C.K. ve výrazné vážné roli. Kolem a kolem solidní životopisné drama.

Profesionál 2: Samotář (1987)

Asi nejslabší Belmondova kriminálka. Sice opět na potkání mlátí a ponižuje zločince a hlásí u toho, ale nějak tomu chybí drajv, nějaká výraznější akce a ty Belmondovy rozšafné hlášky mě spíš prudily. Přehnaně brutální záporák (skoro v každé své scéně někoho zabil), ale zasloužil by víc prostoru.

Lovec hlav (1976)

Slušná, tvrďácky a chytře se tvářící krimi belmondovka s dobrým ústředním hudebním motivem a kvalitním záporákem v zlověstném podání Bruno Cremera. Pobyt za mřížemi a útěk z něj v prostřední části filmu bych ale zkrátil a zaměřil se na duel Belmondo-Cremer.

The Punisher (2017) (seriál)

Dal jsem si čtyři díly a i když to není špatné, ubral bych na psychologii a výrazně přidal na jatkách.

Odvrácená strana měsíce (2015)

Potenciálně hodně zajímavé téma, ale scénárista se zmohl jen na jednoduchou nudnou vyvražďovačku prokládanou houbařením.

Rozčarování (2018) (seriál)

První série není žádný gamechanger, ale slušně pobavila. Sympatické postavy, fajn nápady, nasmál jsem se. Zprvu mi trochu vadila epizodičnost, ale zvykl jsem si. V posledních dílech se sice rozjel nějaký příběh, ale pokud máte za sebou RICKA A MORTYHO nebo BOJACKA, jen těžko vás mohlo závěrečné odhalení překvapit. Každopádně solidní komediální oddechovka.

Rozčarování - Série 1 (2018) (série)