Vinci (2004)

Ze začátku se mi to jevilo jako pěkná blbost, ale pak mě to docela chytlo a nakonec z toho byl slušný příběh s docela překvapivým rozuzlením. Ale komedie to určitě není, je to taková pohodová krimi, nic víc.70%

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Další pěkná vizuální podívaná, skvělá kamera, choreografie pohybů a především soubojů, skvělý příběh inspirovaný dva a půl tisíc let starou historií(i když ne zcela přesnou). Ale především souboje muže proti muži(nebo jednorožci:-)) jsou tou pravou parádou tohoto filmu. Myslím, že si právem zaslouží 5*, je to velice dobrý skoro "historický dokumentární film" s kapkou řežby:-).85%

Prázdniny pana Beana (2007)

Tak mně se další bláznivý příběh pana Beana líbil. Je to pohodová rodinná komedie, a dokonce jsem se několikrát fakt zasmál. Jediné co bych asi vytkl, bylo to, že Bean už svoje pohybové kreace trochu přehrával, ale to se dá odpustit:-)pro mě pěkných 80%

Spojenec (2006)

Pěkně naplánovaná loupež, ikdyž nevím, li by se to dalo takto provést?:-) Každopádně nápad je to dobrý, film má spád, napínavý děj, dobré herecké obsazení a normální konec:-) Takže OK.75%

Hellboy (2004)

Komiksový čert s velkou kamennou prackou s upylovanýma rohama v boji proti stupidním příšerám. Ty mi na celém filmu vadily asi nejvíc, fantazii se sice meze nekladou, ale v tomto případě to někomu hodně ujelo(viz např. závěrečný boss). Jinak bych Hellboy označil za zdařile zfilmovaný komiksový příběh vyplněný odpovídajícím počtem akčních scén.75%

Renesance (2006)

Chcete vidět něco nového? Něco se zvláštní kamerou a animací? Podívejte se na Renesanci. Škoda, že se filmu nevyhnulo pár hluchých míst a částečná nepřehlednost a zmatenost postav pro diváka. Ale i přez to hlavní stránka filmu a to výtvarné zpracování, vysoko vyčnívá a zaujme nejedno divácké oko.70%

Ronin (1998)

Ze začátku jedna z mnoha klasických gangsterských krimi, ale od půlky jsem se docela bavil. Vcelku zajímavý a propletený příběh drží nad vodou především Robert de Niro a Jean Reno, ale jinak toho moc není, čím by mě tento film zaujal, něčím výjmečným.70%

Sunshine (2007)

Další film u kterého se mi jeho hodnocení moc nezdá. Nemyslím si totiž, že je to až tak dobré. Pravdou je, že jsem čekal víc, ale námět je to vcelku vynikající. Místy mi vadila docela nepřehledná kamera a našlo by se i pár hluchých míst. Škoda:-( 65%

Bourneovo ultimátum (2007)

Tak to vypadalo, že k plným pěti* má nejblíže díl první, ale po zhlédnutí nejnovějšího Bourna je má určitě tento. Celá trilogie je supr a Ultimátum je ze všech nejbrutálnější. Je toho hodně, co se dá chválit a tak přejdu rovnou k tomu, co mi trošinku vadilo a to, že posledních 20 minut se mi zdálo trochu odfláknutých. Možná to chtěli mít autoři už za sebou:-) A i proto doufám, že už nebude 4. pokračování, ale taky doufám, že Matta Damona uvidím v nějakém jiném akčním trháku.90%

Skála (1996)

Jeden z nejnašlapanějších akčních filmů historie. Michael Bay opravdu umí a akční žánř mu jde od ruky. Svoji zásluhu na tom mají samozřejmě Connery i Cage, kteří zde mají opravdové charizma. Takže všichni tři- jentak dál.90%