Liga spravedlivých: Zánik (2012)

Pro mě rozhodně nejpoveděnější film s JL, který jsem zatím viděl (New Frontier a Crisis on Two Earths). Nebere si servítky s hrdiny a kolem půlky filmu je každý z nich dost na lopatkách. Bohužel se z toho znovu rychle dostanou, což beru jako malý zápor. Chtěl jsem vidět, jak členové JL dostanou pořádně po tlamě a film by tak dostal větší temný nádech. Nicméně zápletka se záporáky, kteří používají Batmanovy plány na vyřazeni jednotlivých JL členů je dost poutavý sám o sobě a rozhodně bych se nedivil, kdybychom tuto zápletku dostali v budoucnu naservírovanou i v hraném filmu na stříbrném plátně. Potěšil mě nový člen JL a i závěrečný rozhovor mezi Batsym a Supíkem, takže za mě spokojenost. 80%

Code 8 (2016)

Profesionálně střihnutá "upoutávka" k tomu, co teprve přijde v podobě celovečerního filmu, na který už tvůrci vybrali dostatečný počet finančních prostředků a my se tak už jen můžeme těšit na osudy lidí se schopnostmi, který nejspíše budou utíkat před těmi zajímavými robo-policajty a drony. Rozhodně zajímavý námět (ikdyž v dnešní době už trochu neoriginální), který stojí za to sledovat. Rozhodně jsem zvědav, co se z toho vyklube.

Jak přežít single (2016)

Chlapi, od tohohle ruce pryč. Pokud chcete své drahé polovičce udělat radost , radši ji doma udělejte masáž, pozvěte na večeři nebo kupte drahé květiny, protože furt vás to vyjde levněji, než ji vzít do kina na tuhle "komedii" a zažít si bezmála dvouhodinovou rezervaci v pekle. Holt pro tenhle film my, muži, nejsme cílovka a je to vidět každým coulem. Já to i chápu, ale v jiných romantických komediích tvůrci nasadí alespoň koukatelné herečky, které se alespoň o trochu té naší zábavy postarají. Tady nemáme ani to. Jediná zdejší slečna stojící za hřích je online seznamková bláznivka Alison Brie, která ale, když se nad tím zamyslíte, nemá v příběhu absolutně žádnou roli a kdyby ji tvůrci vyškrtli, film by celkově vyzněl naprosto stejně. Taky film který se jmenuje Jak přežít single, by asi měl pojednávat o tom, jak přežít single. Tady bych dal spíš název "Jak se chovat jako náctiletá pipka a nechat každého, aby mě vojel, abych se mohla s klidným svědomím vrátit k tomu pravýmu". Bože. Na tohle téma je už tolik filmů, že ani celosvětová expanze komiksovek je nemá šanci nikdy v životě dohnat. Další věcí je až do očí bijící vykonstruovanost všech vztahů hlavní hrdinky a hlavně ty chlapi střídá tak rychle, že člověk nechytne vlnu sympatizmu k nikomu a jen tupě kouká, do jaké postele se ta pipka zase nasouká. Bylo dost patrné, že to vše bylo takhle "nalajnováno" jen proto, aby se pak všichni mohli setkat na závěrečné party. Někdo by měl říct Rebel Wilson , že už je už v těchto rolích tak moc vyčpělá, až to působí trapně a její závěrečné moralizování jsem neměl šanci brát vážně vzhledem k tomu, že jsem při každém slovu musel sledovat, jestli ji z pusy nepadá nějaká kobliha či zbytek toho tuctu burgerů, co měla mezi svými dvěmi obědy jako svačinu, aby přežila. Zdejší barman má očividně nakoukáno Himym a Barneyho techniky, jak se ráno zbavit štěrbin, takže u něj žádnou originalitu taky nehledejte. Doktorka místo toho, aby děkovala bohu, že našla mladšího partnera, kterému nevadí (naopak je rád), že se bude starat o cizího bastarda, ho chce odkopnut, Blonďatý sud, který je nechutně bohatý, ale když se ho kámoška zeptá, proč tedy vůbec chodí do práce, Sud odpoví "protože mě bavilo dělat s tebou", což je divný, když tam pracovala ještě dááávno předtím než nastoupila její kámoška. A to je pouze vrchol ledovce. Musím ale přiznat, že pár vtípků se povedlo a nějaké narážky mě potěšily (LoTR, Přátelé...). Ale to mi prostě k dobrému kino zážitku nestačí. 30%

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích (2010)

O fous lepší než předešlá "Nová hranice". Dopomáhá tomu hlavně zajímavý námět paralelního světa, ve kterém JL jsou ti špatní a námi známí zloduši jako je Lex nebo Joker jsou ti hodní. A hned na začátku přijde malé zklamání v podobě toho, že z klaďasů na druhé Zemi zbyl pouze Luthor a zazdí se tak možné zajímavé interakce, které by setkání dlouholetých nemesis (ikdyž v tomto případě kopající za stejný mančaft) rozhodně vyvolala (rozhodně bych rád viděl, co by Batman dělal s hodným Jokerem alias Jesterem). Co naopak ocením hned je přemíra akce a minimum zbytečných keců. Je to vlastně nonstop akční jízda, která za celých 70 minut popadne dech tak 3x-4x. Animací je tento film takový příjemný standart, tudíž nic co byste ještě neviděli, ale ani nic na co byste nadávali. Z dabingu rozhodně vyniká Woodsův Owlman, který jako postava působí rozhodně dost zajímavě a celkově jeho motiv byl dost uvěřitelný (na blázna). Finále si něco málo vzalo z Watchmenů, něco z komiksů a ve výsledku bylo finále rozhodně jedním z higlightů celého filmu. Potěšilo mě (jakožto batman-fana), že přes Batmanovu nechuť zabývat se cizí Zemí nakonec stejně vše zachránil on (jak taky jinak, že?), ikdyž skákat tři metry do výšky z kroku se zlomenými žebry je asi dost i na komiks, ale to tu nemůžu rozebírat. 65%

Arrow - Série 4 (2015) (série)

Pro mě o fous lepší než 3. série, ale ani tak to není něco, co by si tvůrci rádi napsali do životopisu. První 2 série byly opravdu výborné a asi už pouze ti největší optimisté mohou doufat, že se k tomu Arrow ještě v budoucnu někdy vrátí. Je tu toho prostě tolik špatně. Ať už přitroublé a naivní dialogy, nepovedená akce, přemíra řešení vztahových románků, rádoby dramatické scény, které působí vtipně a zase naopak rádoby vtipné scény, které jsou k pláči. Herecky je to také propad. Pokud herci měli nějaké herecké nadání, se začátkem 4. série ho zapomněli (krom světlých chvilek samotného Arrowa). Pokud tvůrci chtějí udělat takovouhle i pátou sérii, ať to radši zakončí, protože dívat se jak Oliver v půl vteřině otevře zámek šípem nebo jak Felicity hackne jakýkoliv počítač zmáčknutím enteru už je fakt dost přitažené za vlasy! A s flasbackama už prosím skončete, je to nastavovaná kaše a ještě k tomu všemu vybředlá či co. Vraťte tomu temný háv a pořádného (nemagického!!) záporáka a věřím tomu, že 5 série bude o dost lepší. Třetí hvězdu dávám za těch málo vydařených okamžiků a za svou oddanost. Ale je to fakt bída. 50%

Kdo přežije - Kaôh Rōng (2016) (série)

Člověk by si myslel, že po 31 sériích už hráči budou vědět, co a jak. Ale pak přijde řada číslo 32 a z každého je zase naivní blbeček, který jde na kmenovku s tím, že ON je ten nejlepší, že je naprosto z obliga co se týče hlasů a že není ani malinká šance na to, aby si dnes balil svých pět švestek. Bože, ti amíci občas dokáží být tak zoufale zábavní. Sezóna, kde bylo nejvíc evakuovaných v celé historii hry. Dva nejlepší hráči venku. A my pak musíme sledovat, jak si to do sloučení štrádujou takoví "mistrní stratégové" jako jsou Joe, Debbie, Julia atd. Pak nastává problém, jako u většiny moderních survivorů. Že jakmile je sloučení, začína lov na silné a tudíž i zajímavé hráče a kdo nám tam pak zbyde? Komu máme pak fandit? Debbie ala schizofrení uprchlík z psychiatrické léčebny? No prostě castově tato řada vypadala více než zajímavě (pěkné slečny se taky našly), ale do finální časti se těch zajímavých dostalo zoufale málo. A mrzí mě, že v těchto řadách už není žádná aukce nebo pořádné vytrvalostní soutěže. To je samá skládačka. Aspoň že jim nepřijela rodina. Sledování Taie jak brečí mi už i tak stačilo. A to že nesnědli ani tu slípku co tam měli? Jako děláš si fakt pr*el už? V prvních sezónách se div nesnědli navzájem z toho hladu a tady se jim promenáduje taková porce bílkovin a oni si jí ještě vydržujou. Reunion už byl jen klasické tlachání a dost divný příchod Sii. Jinak výhru jsem přál Aubry, ale Michelle ke konci zahrála fakt slušně, takže mě to ani tak nenaštvalo. Twisty oukej. Oblibenci: Neal, Caleb, Jason / Neoblíbenci: Joe, Darnell, Peter. 70%

Daredevil - Season 2 (2016) (série)

Daredevil se vrátil ještě v lepší formě, než v jaké nás tehdá upustil. A s lepší formou musí také přijít větší hrozba. A tím zde byl (alespoň na nějakou chvíli) naprosto geniální Punisher, který si celou sérii ukradl pro sebe. Bohužel po pár dílech vstoupí do ústraní a na scénu přileze Elektra, která rozhodně není nepovedená, ale překonat everestově vysokou laťku bohužel nedokázala. To bohužel uškodilo výslednému dojmu a já tak musím zůstat u 4 hvězdiček s tím, že druhé série je vážně o něco lepší než ta první. Ale já věřím tomu, že do příště se tvůrci opět o něco málo poučí a naservírují mi dokonalou jízdu! Jo a souboje? Bezkonkurenční. Scéna na schodech, nebo bitka ve věznici jsou neskutečný jízdy. A "spolupracující" duo Punisher a Kingpin by mohlo být ještě hooodně zajímavé. Škoda, že už se ho asi nedočkáme. 85%

Daredevil - Season 1 (2015) (série)

Komiksárny v posledních letech prostě táhnou a je to jeden z nejziskovějších žánrů nynější doby a uvědomili si to jak v televizi (Arrow, Flash, Gotham), tak i na Netflixu, když nám naservírovali tento pořádně temný seriál o slepém hrdinovi, vypořádávajícím se s tamějším zločineckém podsvětím. Je holt rozpoutána válka mezi Marvelem a D.C. a asi nikdo přesně neví, kdy to skončí. Každopádně pro mě, jakožto pro fandu komiksových příběhů, a pro mnohé další to znamená jediné. Pořádnou dávku kvalitních komiksovek a to je jedině dobře. Daredevil se povedl hlavně z už výše zmiňované temnosti celého příběhu. Nenalezl jsem ani jednu "sluníčkovou" epizodu, naopak sledujeme město prolezlé korupcí od policie až k senátorovi, zlé Rusy (kdo by to byl řekl?), asijskou mafii (či co..) a mnoho dalších členů kriminálního světa. Proti tomu stojí jeden muž. Ve dne právník (bojující se zločinem), v noci "ďábel z Hell´s Kitchen" (bojující se zločinci). Hlavní představitel zdejšího slepého hrdiny hraje perfektně a je to pořádný sympaťák. I přes můj počáteční skepticismus musím uznat, že to byla naprosto výborná volba. A stejně tak dopadl i jeho protivník Wilson Fisk, který neměl chybu. Tudíž herecky i zvukově naprosto jedinečný počin (počáteční titulky řadím mezi své nejoblíbenější), ale chyba je v určité natahovanosti, kdy je sice celkem 13 dílů, ale dějově by se to celé vešlo tak do deseti. Příjemnější by také mohlo být, kdyby se délka každého dílu smrskla na běžných 40 minut. Také i přes opravdu silné scény, nám seriál nabízí i poměrně nudné (scény s Murdockem tak na 90%, s Fiskem 80% a bez nich tak na 65%). Nicméně fanda temných hrdinů si toto dílko nesmí nechat ujít. Třešničkou na dortu je skvělá choreografie všech pěstních soubojů. 80%

Živí mrtví: Počátek konce - Série 1 (2015) (série)

Asi něco jako povinnost pro nás, čekatele na novou sérii WD. Nicméně po zajímavém pilotovi se kvalita nějak zasekla a krom atmosféry vlastně seriál nic moc nenabízí. Rozhodně pokud bychom chtěli srovnávat s první sérií WD, tak z toho toto dílko vyjde s pořádně rozmlácenou hubou. V čem FWD opravdu hodně moc zklamal jsou naprosto nesympatické postavy, které se ještě většinu času chovají jako devět týdnů neořezávaná tužka (čti prostě tupě). Zvlášť v seriálu, kde jde o vyvražďování hlavních postav je to velký problém, protože jsou vám jejich osudy dost ukradený. Žádné strachování o jejich přežití (jako tomu je u Rickovi skupiny, ikdyž i tam se našlo několik výjimek) a jen těžce se do nich lze nějak vcítit. Oblíbenou postavou je tedy pro mě (ikdyž nevěřím, že to řeknu) ta smažka a pak ještě nějaký černoch z konce, co se tam ukázal na pár minut, ale vypadá zajímavě. To je vše. Travis má celou sérii jeden výraz a to výraz naprosto naivního ňoumy, jeho žena vypadá, jak kdyby měla místo lebky kvádr žuly a její dcerka je sice pěkná, ale úplně z ní čiší dnešní oblíbené dilinkovství, kdy je sice zombie apokalypsa, ale ona se tam maluje a hledá hadříky ala laciná coura. Pak nějací portorikánci, kteří vypadají všichni stejně (až na Daniela) a voják, který se v posledním díle zachoval úplně nepochopitelně divně. No prostě nevím no. Je to takový na půl cesty, ale prostě nemůžu odpustit, že seriál, který má pouhopouhých 6 epizod se takhle zoufale táhne. 60%

Legendy zítřka - Série 1 (2016) (série)

Pokud bych měl Legendy charakterizovat jedním slovem, bylo by to "Zbytečný". Zbytečný prohlubování problémů stanice CW, kdy místo toho, aby si uklidila ten bordel, který předvádí v Arrowovi, nám tu na zlatém podnose naservíruje ještě větší ptákovinu (tím to myslím doslova, dva členové těchto legend jsou lidští ptáci). Pár hlavounů ze CW se asi probírali diskuzemi, kde našli věty typu "chci více Captaina Colda!!" nebo "miluju Atoma!" a usmysleli si, jak moc je chytré dát všechny tyto béčkové seriálové hrdiny do jednoho časového mišmaše, kde pravidla cestování časem, které sami tvůrci nastolili, seriál opakovaně porušuje. To se ani nedá nazvat chyba lidského faktoru, ale prostě naprostá debilita a idiocie scénaristů. To je něco jako když autor ve své knize napíše "a její vlasy byly kaštanově modré" a pak ještě k tomu všemu přijde ilustrátor s otázkou "jakou barvou jí mám ty vlasy nakreslit?" a autor na to odpoví "ty voe dej tam třeba krvavě rudou, to bude vypadat cool". Jo. Tak přesně takhle bych tento seriál ohodnotil. Kéž by do druhé série proběhla nějaká pořádná čistka hlavních, nesnesitelně otravných postav (koukám na tebe Sáro) a hlavně i obměna několika hlavních pisálků. 40%