Půjč mi svou ruku (2006)

Vcelku příjemná romantická komedie s trochu netradiční zápletkou, která mě mile překvapila. Charlotte Gainsbourg je velice zajímavá osoba, zaujalo mě, že tam v 35 letech hrála postavu, které mělo být tuším 22 nebo 23 let, ale zvládla to s přehledem:). Trochu mě děsila rodinka hlavního hrdiny, tohle mít doma, tak si asi jdu rychle hledat nějakej šikovnej strom...:).

Ring volný (2004)

Ale jo, pro jednou se na to dalo koukat, Meg to docela slušelo, ale víckrát to vidět nemusím:).

Eurotrip (2004)

Celkem povedená, trochu ztřeštěná komedie/road movie. Co mě zaujalo, že podruhé během pár dnů jsem natrefil na cizí film, ve kterém si "zahrálo" Národní muzeum, po Rudém baronovi si tentokrát schodiště ve vstupní dvoraně zahrálo Vatikán:). Snad ještě zajímavější jsou závěrečné titulky, českých jmen je tam víc než dost, a nejen mezi herci.

Transamerika (2005)

Když jsem po pár desítkách vteřin viděl poprvé obličej hlavní představitelky, lehce jsem se lek, to přiznám, přitom je tam pár momentů, kdy se dá říct, že vypadá jako celkem pohledná ženská:). První polovina mi přišla docela podivná, ale ke konci se to vyvinulo docela zajímavě, je to takové neotřelé téma, i když lehce zvláštní, člověk si říká, jak že to vlastně dopadne. Nakonec docela poctivé 3 hvězdičky, jen kousek od čtyř. Třeba někdy na druhé podívání...

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

Doprdele, tohle mělo být co??? Nehodnotím, protože jsem to vydržel asi 20 minut, pak jsem tu kravinu bez hlavy a paty vypnul. Kde tohle vzalo hodnocení 80% +, to nechápu.

Zapadákov (1973)

Velmi zvláštní film. Maník střílí jednoho chlapa za druhým, ani mu to nepřipadá divný. Zatímco ujíždí, zastřelených přibývá. Jak to asi mohlo dopadnout? Víckrát si to asi už nepustím, celé to je takové zvláštní. Ale pravda je, že Sissy Spacek to zahrála se svojí naivně nevinnou vizáží velmi dobře. Co mě na ní fascinuje, je, jak dokázala už v poměrně zralém věku zahrát mladou holku, stejně jako třeba o několik let později v První dámě country music.

Když Harry potkal Sally (1989)

Poctivý 3 hvězdičky. Přišlo mi to takový nemastný, neslaný, neurazí, nenadchne. Víckrát to asi vidět nemusím.

Na Hromnice o den více (1993)

Jedna hvězdička za Andie a za to, že jsem to dokoukal, po třičtvrtěhodině, už jsem neveděl ani to, jestli jsem u sebe doma nebo ne. Tohle mi vtipný fakt nepřišlo.

Blízko od sebe (2013)

Váhal jsem s hodnocením mezi 3 a 4 hvězdičkami, nakonec dávám 4. On je to dost zvláštní film, děj je vlastně takový nijaký, nikam se výrazně neposunuje prakticky v žádné rovině, celé to je jen o rodinných vztazích a jejich více či méně úspěšném bourání; je to takové "hádavé", ale svým způsobem i to má svoje kouzlo, hlavně scéna u večeře a "s rybou" je perfektní; celý film je ale naprostým hereckým koncertem především od M. Streep a J. Roberts. Julii to pořád sluší i přes přibývající roky. I ostatní herecké výkony byly dobré, ale především výkony výše zmíněných dvou dam jsou excelentní a ta čtvrtá hvězdička je hlavně za ně. EDIT 17.4.2015 Po druhém shlédnutí jsem si ještěvíc vychutnal výkony všech představitelů v čele s Meryl a Julií a přidávám na plný počet.