Zápisník jedné lásky (2004)

Je v podstatě taky mnohokrát už zopakovaný příběh, stručně řečeno ženská neví, kterého si má vybrat:). Ale velice zdařile provedené, s vynikajícím výkonem Rachel McAdams i Ryana Goslinga. Dávám poctivé ****. EDIT 10.3.2015 Omlouvám se Rachel i Ryanovi a přidávám z původních čtyř na plný počet, tenhle film je prostě nádhernej, Rachel asi v jedné ze svých nejkrásnějších rolí.

Maverick (1994)

Výborná westernová komedie, na kterou se dá dívat i opakovaně. Jodie, Mel, ale i Jamesové Garner a Coburn jsou tu výborní.

Divoká stvoření (1997)

U téhle komedie jsem se prakticky celou dobu výborně bavil! :)

Divoké kočky (2000)

Sice to není kdovíjak vysoká filmařina, stokrát jinak omletý příběh o tom, jak chudé děvče ke štěstí přišlo, ale patřím k těm, kdo mají tenhle film rádi. Je to příjemná hudební komedie, na kterou se dá koukat prakticky kdykoliv. A to nejen proto, že se tu dá koukat na Piper Perabo, která umí vykouzlit širokou škálu širokých úsměvů:). EDIT 22.8.2017 Já si nemůžu pomoct, tuhle v zásadě hovadinu prostě buď člověk nenávidí anebo - nechci říct miluje - se k ní pravidelně vrací. Já patřím do té druhé skupiny. Ano, není v tom nic převratného, ale po hudební stránce mi to sedí dodneška a jen těžko uvěřit tomu, že už to je 17 let, co jsme v práci sjížděli soundtrack do omrzení:). Z před časem udělených 4 * nehodlám slevit ani ň:).

Pat Garrett a Billy Kid (1973)

Nevím, já jsem od jednoho z nejklasičtějších westernů čekal trochu víc.

Holka na hlídání (2007)

Vcelku příjemná komedie, nic nenáročného. P.S. Toho haranta jsem měl zpočátku chuť zabít po pár minutách:)). Pak se to naštěstí vyvinulo přece jen trochu jiným směrem:).

Za řekou je Texas (1966)

Nečekaně příjemný film, takový spaghetti western po americku s vynikajícím hereckým obsazením, ve kterém mě nejvíc překvapilo spojení A. Delon - western, a fungovalo to báječně.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Já vlastně nevím, proč jsem tenhle víc jak dvě hodiny trvající film nevypnul po dvaceti minutách:). Dokoukal jsem ho a nakonec musím konstatovat, že si mě docela získal. Ne dějem, ten je .... má to vlastně nějakej děj?? :), ale spíš tím, jak si postava Julie Roberts tu roli užívala při cestování světem a hledání sama sebe, je tam i spousta krásných záběrů, italská část je jedno velké obžerství:)._____ EDIT 13.2.2015 Po zhruba půl roce jsem si ho dal znova a musím říct, že na těch 4 hvězdičkách nehodlám cokoliv měnit. Určitě ne směrem dolů. Mě se prostě líbí, jak si Julia tu cestu/roli užívá, a kdyby nic jiného, tak je k vidění spousta krásných exteriérů a i hudba je vcelku příjemná:). Myslím si, že těch zdejších 56% je poněkud podhodnocených, minimálně o 10% navrch by slušelo víc. Podotýkám, že neznám knižní předlohu a jak nad tím přemýšlím, asi to zkusím napravit...

Tři pohřby (2005)

Viděl jsem několik filmů, ve ktrerých hraje Dwight Yoakam, a nějak se nemůžu zbavit dojmu, že by měl radši zůstat u zpívání, to mu jde mnohem líp. Většina z toho, v čem hrál, byly dost velký blbosti.

Sexy Pistols (2006)

Kdo od tohohle filmu moc nečeká, asi úplně zklamaný nebude. Jako oddychový film na odpoledne nebo na večer po duševně náročném dni se to dá. Na ústřední dvojici Salma Hayek a Penelope Cruz se i vcelku hezky kouká.