Mastema - Anděl zkázy (2022)

Se musel střihač hodně snažit, aby z toho udělal takový zmatek. Jako vypadá to pěkně, možná i prvotní nápad by byl zajímavý, ale celkově pojetím, scénářem a vším krom atmosféry to zanikne mezi tisícovkou jiných, sice nápadem možná zajímavých, ale jinak totálně tuctových a nudných, filmů.

Černobyl (2019) (seriál)

Hutný atmosférický příběh, který ukazuje asi tu nejšílenější dobu s nejšílenějšími lidmi. Občas se to trošku táhne, ale to jen podrthuje atmosféru, která tehdy nejspíš panovala. Perfektně se střídají ukecané a tiché místa, kde každé působí po svém a oboje pořádně silně.

Rychlá rota (2022)

Gigantická nálož odkazů nejen na animáky. K tomu narážky na aktuální smršť remaků a okořeněno špetkou nostalgie na původní Rychlou rotu. Jenom ten příběh takový občas nic moc, ale vzhledem k cílovce plně dostačující.

Ďábel v Ohiu (2022) (seriál)

Natahované s občas dobrou, ale většinou nudnou atmosférou. Zbytečné vedlejší linky, které mají nakrmit normy Netflixu, lesby, domácí násilí, adopce... všechno tam je, ale k ničemu. Kult jako takový je fajn, ale vlastně i když je celý seriál o něm, tak se o něm moc nedozvíme. Mohli víc kašlat na rodinu a víc rozjet vyšetřovací linku. Každopádně ale to udělat o takové tři hodiny kratší, zhutněnější a temnější a bylo by to o moc lepší.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Bolek asi potřeboval zaplatit dluhy a u flašky slivovice napsal tohle. Kromě pár, kde pár jsou dva, super hlášek jedno veliký špatný. Mám pocit, že tenhle film může za  smrt Věry Chytilové, když to viděla, tak to s ní seklo.

Jan Palach (2018)

Na Sedláčka v tomhle žánru asi až moc dobré. Velké mínus mi přijdou části mluvené rusky bez titulků, přece jen mladší generace už tam nemůžeš rozumět ani slovo, natož pochopit souvislosti. Jinak mi to přišlo trošku moc nemastné-neslané, nálada ve společnosti byla zachycená dobře, ale přerod Palacha v pochodeň číslo 1 někdy dost zkratkovitý. Vizuálně ale moc pěkné a jako obraz doby pro ty co ji nezažili taky super.

Pearl (2022)

Sólová jízda Mii Goth, kde se na pozadí jejího exhibicionismu, který mi ale opravdu přišel jen jako exhibice, nikoli jako něco, co by mne posadilo na prdel, odehrává poměrně slabý horor. Přerod postavy ve vraždící monstrum se odehrál už dávno před filmem, tady se jen dokonal. Nicméně nepopírám, že Mia umí, jen je to její "umí" občas trochu moc pitvořivé a z dramatu se stává komedie.

Zabiják proti své vůli (2019)

Taková super oddychovka bourající spoustu stereotypů. Spousta nečekaných momentů a zvratů a hlavně vtípků z toho dělají parádní film.

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Potoky krve a řev motorové pily jak jsou fandové Evil Dead zvyklí, ale nepřináší to nic nového, kromě přesunu z chaty do města a i to mi přišlo, že tam bylo jen aby se to aspoň nějak odlišilo než aby to bez toho nemohlo být.

Zrození ďábla (2014)

Zase jeden film, který má ruční kameru naprosto zbytečně. Ale jinak na to, že je to druhý film pánů Bettinelli-Olpina a Gilleta tak myslím, že to není tak zlé. Sice stokrát opakovaný příběh, ale aspoň není úplně zprasený jak to někteří umí. Dokonce bych řekl, že příběh je moc pěkně vystavěný. Ale prostě ta ruční kamera to celé posílá dolů, přitom peníze na efekty očividně byly.