Sirotek: První oběť (2022)

Bál jsem se, že to bude jen kopie prvního dílu a díky tomu, že je to prequel tak že to bude hrozně předvídatelné, ale přišli i s pár originálními nápady, sice ne geniálními, ale byly tam. Nicméně atmosféry tam moc nebylo a napětí taky ne. No a hlavně i přes veškerou snahu uvěřit té třicítce, že je jí 10, to by neuvěřil i ten největší slepec. Každou chvíli jinak vysoká, každý záběr jiná postava protože ji nahrazovaly dublérky a chování se ani nesnažilo být dětské. Na zvracení to není, ale podruhé už si to nikdo asi nepustí.

Tichý experiment (2014)

Herci i nápad super, i když u konce možná trošku předvídatelné. Ale zpracování takové nemastné-neslané. Přišlo mi, že se z toho dalo vytěžit daleko víc. Pomáhání si s dokumentární kamerou bylo občas až moc nápadné, když nemáš na efekty nebo chceš udělat ducha tak necháš spadnout kameru. Ta by musela být domlácená až běda.

Svatyně zla (2013)

Tam nebylo hororu ani co by se za nehet vešlo. První hodinu se ještě daří budovat jakous-takous skličující atmosféru, která se mohla přetavit v něco opravdu děsivého. Ale pak přijde onen klíčový moment celého Jonestownu a celý film jde do háje. Přitom zrovna tahle část úplně blbě natočená není, ale snaha natočit to investigativně jako Záhadu Blair Witch tomu podkopává nohy ještě víc, být to jen životopisný film o Jimu Jonesovi, respektive o jeho posledních 24 hodinách, mohlo to být fajn. Ale někdo chtěl zase udělat něco víc a nakonec si tím jen uškodil.

Lovci pokladů: Na hraně historie (2022) (seriál)

Není to tak špatné jak jsem čekal nebo jak se všude psalo. Vcelku příjemný seriál. Jen občas hodně utažené za vlasy, a paradoxně ne proto, že hledají nějaký poklad, ale to jak ho hledají, jako když se děti moc dívají na špionážní thrillery a pak si na ně hrají. Jen tady jim to překvapivě vychází. Dedukční schopnosti hlavní hrdinky taky občas nedávají smysl a dějou se náhodou než aby na něco opravdu přišla. Ajťačka s obyčejným laptopem umí mávnutím proutku věci, ve kterých jí FBI nesahá ani po kotníky a podobně. Ale když člověk vypne a nepřemýšlí nad tím, jaký to dává nesmysl tak se to hravě může řadit po bok ostatních filmů a seriálů o lovcích pokladů.

Logan: Wolverine (2017)

Další skvělá ukázka toho, že když místní samozvaný hororový rádobyexpert něco pohaní tak můžete vzít jed na to, že to bude dobré. Zase jedna komixovka, která se vymyká standartu a to ji dělá ještě lepší. Hodně syrová a brutální podívaná, která by ale klidně mohla být ještě brutálnější a vůbec by to nevadilo.

The Boy (2015)

Natahovaná atmosférická nuda. Vývoj postav skoro žádný, zápletka se nějak nedostavila a hororová byla jen ta délka. Atmosféra a řemeslo příjemné, ale hlavní postavy nudné a závěr hodně odfláknutý. Chtělo by to ubrat stopáže a přidat tomu nějakou dramatičnost.

Nebe s.r.o. (2019) (seriál)

První řada naprostá pecka. Originální ve všech směrech, jak zpracováním tak námětem. Druhá sice o něco slabší, ale zase vtipnější než ta první. Obě jsem sjel vždycky za jeden večer. Ale třetí mi přišla jako taková nuda, že jsem na ni koukal snad měsíc a ne a ne ji dokoukat. Čtvrtá je taková slabá s minimem zajímavých nápadů, proti třem předchozím, ale uteče docela rychle. Každopádně nejlepší na tom celém je Daniel Radcliffe, který ve svém snažení vymanit se z role Harry Pottera zkouší vskutku originální věci a ukazuje že má co nabídnout.

Zlatá devadesátá (2023) (seriál)

Samo o sobě to není úplně nejhorší, ale při srovnání se sedmdesátkami to je hodně slabý odvar, nic o čem by člověk vyprávěl a nic, co by v člověku zanechalo něco, na co nikdy nezapomene.

Žhářka (2022)

Naprosto skvělá Ryan Kiera Armstrong, kterou podle mne čeká velká filmová budoucnost, pokud teda zůstane u herectví, v naprosto průměrném filmu. Pro režiséra to byla skoro prvotina a ještě na ni očividně nezískal dostatečné peníze, takže efekty a výprava to sráží dál dolů.

Menu (2022)

Skvěle vystavěné menu, kde dopředu není nic tak jasné jak se zdá. Celý film si jde svou originální cestou a především hlavní protihráči, Ralph Fiennes a Anya Taylor-Joy předvádí skvělý koncert. Budování atmosféry strachu bijícího se s divadlem je super, i když před koncem se to lehce rozsype a závěrečný dezert nemá takové grády jak by měl mít. S'mores je ale i tak prostě prasárna, kterou buď miluješ nebo nenávidíš, stejně si ji ale vždy užiješ, obzvlášť když si předtím dáš pořádný cheeseburger.