Medvěd na koksu (2023)

Já dostal co jsem čekal, totální kravinu. Mohlo to být o půl hodiny kratší a o sto procent brutálnější, ale vzhledem k nízkým očekáváním to nezklamalo, vlastně ani nemohlo jak byly ty očekávání nízké. Nejvíc mne teda baví, jak jsou takovéhle filmy schopné mít lepšího CGI medvěda než kdejaký miliardový trhák.

Vítejte v KLDR! (2008)

Víc než dokument jde o takové video z dovolené. Sice zajímavé a netradiční dovolené, ale nic převratného. Účastníci nám ani nejsou nijak představeni, nedočkají se ani jmenovek pod mluvícími hlavami. Hlavní poselství je ale asi to, jak dokonalé divadlo umí Severokorejci na případné turisty sehrát, jak se tam nemá nikdo bát jet, že pro ně je každý delegace. V pár účastnících to skoro vyvolává naivní dojem, že se tam lidi nemají tak špatně. Jak ale řekla jedna z účastnic "člověk čeká že se něco stane a ono se nestane nic". Přesto mám ten dokument z nějakého důvodu rád, i když je vlastně úplně o ničem.

Sestra II (2023)

Za mne dobré, nekýčovitý příběh, nedigibordelové efekty, sympatické obsazení, obstojná atmosféra... Proti La Lloroně nebe a dudy. Občas až moc sází na lekačky, ale většinou byly doprovázeny i napětím. Scéna s časopisy je vysloveně super.

Angry Birds ve filmu 2 (2019)

Proti jedničce mne to nějak nebavilo, herní vtipné prvky i popkulturní odkazy jsem tam prakticky nenašel. Příběh a animace v rámci žánru a cílovky jako dobré, ale prostě jednička byla lepší.

Někdo klepe na dveře (2023)

Hra nervů, která moc nervní není. Celé docela předvídatelné, vraždy spíš takové upozaděné a postavy nevýrazné. Řemeslně fajn, ale spíš mi to přišlo jako film z Netflixu než z kina.

Rychle a zběsile (2001)

Tisíce sexy kozatých holek, mraky naleštěných rychlých aut a smrad benzínu co jde cítit celou dobu. A hlavně reálný svět. Škoda, že poslední díly se od tohohle tak odklonily. Takhle se to má dělat a takhle to má být, tohle je Rychle a zběsile se vším všudy.

Pátek třináctého (2009)

Jedna hvězda za úvodní dvacetiminutovku. To mohl být samostatný film, tím to skončit a nazdar. Už to samo ale značí, jak blbý film to je, když museli vzít dva víceméně stejné příběhy a dát je za sebe jako jeden film. Na jednom příběhu by nezvládli utáhnout ani 90-ti minutový film.

Asterix a Obelix: Říše středu (2023)

"V tomhle dobrodružství je příliš zamilovanosti". na to, že to nevychází z žádného sešitu není příběh vůbec špatný. Celé to ale zabíjí asi milion milostných linek, které se prostě do Asterixe nehodí. Casting taky stojí za prd, už dvacet let není nikdo schopný najít obstojného Asterixe a teď jim ještě vypadl i Obelix. O náčelníkovi nebo Kleopatře ani nemluvě. Většina postav vypadá jak laciné maškarní kostýmy. Aspoň Panoramix (Pierre Richard) a Antivirus (Zlatan Ibrahimović) se povedli a Zlatan je celkově příjemným překvapením. Jo a Suchánek jako dabér je taky šílenost.

Knižní klub zabijáků (2023)

Kde jsou ty časy, kdy Španělský horor znamenal dobrou zábavu. Tohle je jen laciná vykrádačka Vřískotu, Tajemství loňského léta a dalších slasherů. Na konci sice trochu snaha o neotřelé nápady a překvapení, ale po hodině nudy to jen vyzní do prázdna a celý film vyjde jako obrovská nuda.

Jak se stát vůdcem sekty (2023) (seriál)

O něco slabší než Jak se stát tyranem, trošku opadla ta nadsázka a bere se to víc vážně. Pořád ale fajn podívaná a pohled na to, jak takové sekty fungují a čím si získávají lidi nebo o co jim jde. Současně přehledné příběhy těch nejslavnějších sekt.