Eliška a Damián - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Všude píší, že ej to seriálové dno a podlezená laťka a to nejhorší na světě... Ale kdo viděl soukupova Premiéra tak ví, že tohle bylo ještě zlaté. I tak jsem ale dal sotva deset minut a ještě otočený k televizi zády. Sledovanost to mělo beztak hlavně kvůli nápovědě od Kazmy.

Flash (2023)

Marvel má svůj Multiverse, DC stvořilo kolem Flashe takové malé cestování časem. Není to úplně blbé, má to svoje zákonitosti a snaží se to nějak fungovat. Ale celý film to neutáhne, občas to pajdá a nebýt toho, že si pro sebe celý film ukradl Batman (a jeho verze) a kousíček i Superman, byl by to totální propadák. Flash tam hraje druhé housle a nikoho vlastně nezajímal už na plakátech, natož ve filmu.

Oppenheimer (2023)

Jsou tvůrci, kteří můžou natočit cokoli a nikoho to nebude zajímat. A pak jsou možná dva-tři tvůrci, kteří můžou natočit cokoli a celý svět bude jásat. Christopher Nolan je jeden z nich. Oppenhaimerův život je vlastně děsná nuda, samá politika, halda odborných fyzikálních keců a občas nějaký ten románek. Příběhově za mne dost slabé, nic moc se tam nedělo a chvílema mne to ani vlastně nebavilo. Řemeslně ale samozřejmě boží, moment výbuchu je něco jako první zjevení dinosaurů v Jurském parku a herecky je to taky parádní koncert, Matt Damon excelentní a Roberta Downeyho Jr. bych ani nepoznal. Celkově ale těžko uchopitelný film, který se sice díky Barbie zapíše do historie, jinak ale asi bude spíš z toho nudnějšího co Nolan kdy udělal.

Constantine (2005)

Film, který naštěstí vznikl dávno před tím, než byly komiksové filmy v módě a mohl si tam jít svou vlastní cestou a ne se řídit aktuálními "pravidly" takových filmů. Vlastně předpokládám, že až donedávna nikoho ani nenapadlo, že to je komiks. Je tam perfektní vlastně úplně všechno, atmoška, Keanu, dialogy (respektive v Constantinově případě spíš mlčení), i příběh a prostě všechno. Možná je dokonalé i to, že nevznikla dvojka, mohla by být totiž příšerná, takhle se ta genialita nechává žít a nekazí se. I když nepopírám, že seriál byl taky moc fajn, tohle je prostě topka.

V ráji (2023)

Ucházející sci-fi thriller. Není to nic světoborného, ale není to ani úplná blbost. Má to pár originálních nápadů, vizuál taky není k zahození a vlastně to nemá ani nějaký trapný happy end, ani nastrčené menšiny, což musí člověk po té spoustě hollywoodských ptákovin ocenit.

ONEMANSHOW: The Movie (2023)

Kazma je zpátky v plné síle. Ale oslabený o Markuse a je to na tom znát. Dokonce není v titulcích ani v poděkování, kde Kazma děkuje i paní svačinářce z mateřské školy. Jinak je to taková kazmovina, těžko říct, co si o tom myslet. Trapně mi asi bylo jen u některých hraných pasáží, kde herectví dostalo strašně na prdel. Kdyby to celé bylo víc jako jeho pranky v OMS bylo by to lepší. Celé to spíš působí jako parodie na akční filmy, romantické filmy a blbé filmy. Každopádně je to ale pokus o největší vyznání lásky co někdo zkusil udělat, i když mu to bude asi k prdu. Hlavně doufám, že ty svoje OMS videa promýšlel víc, než jak se snažil tady ukázat. Nicméně to čeká stejný osud jako Prezidenta Blaníka, je to teď nahypované, aktuální, ale za měsíc nebo dva po tom ani pes neštěkne. Nic světoborného se opravdu nekonalo, i když mohlo.

M3GAN (2022)

Tady se nový Chucky rozhodně nekoná, pořád to má v sobě ale něco víc než Dětská hra. Nemastné, neslané, neděsivé, nevtipné, nekrvavé a nezajímavé. Prostě se zbláznil robot, zabil pár lidí, pak ho v garáži umlátila desetiletá holka a konec. Hlavně vše v děsivém střihu a zmatené kameře, aby nebylo vidět jak je ten robot špatný a aby nebylo moc krve a mohlo to mít nižší rating. Nějaké budování atmosféry se tam vůbec nekoná, dokonce ani jediná lekačka nebo dokonce zvrat. Celé to působí filmařsky hrozně nepromyšleně. Jako má to pár momentů, a jako celek se to úplně nerozpadá, někoho to může i bavit minimálně svou hloupostí a dodívat se to dá. Ale nebude z toho nic kultovního ani opěvovaného a velmi rychle to zapadne do propadliště dějin.

Purpurový vrch (2015)

Takový ten klasický viktoriánský nic moc horor. Nějací duchové, starý dům, láska a spousta stínů. Aspoň ten vizuál je fajn, i když příběh docela předvídatelný. Úplně jsem si říkal, kdo něco takového antočil a na konci vysvitl Guillermo del Toro a bylo jasno proč to je tak slabé.

Angry Birds ve filmu (2016)

Takový mišmaš všeho, spousta popkulturních odkazů, nějaké to poučení, happyend, ale implementace herního principu původní mobilní hry do filmu za mne na jedničku, nijak násilné, ale jako přirozená součást příběhu. Asi tam nebylo nic, co by bylo vysloveně blbě, ale taky nic, co by z toho dělalo událost století.

Star Trek (2009)

Na to, že nejsem žádný velký geek a fanoušek podobných věcí tak se na to dalo docela dívat. i když samozřejmě celé to bylo hrozně šablonovité jako milion jiných filmů, ale vizuál, herci a efekty to pozvedali nad průměr.