Zrození ďábla (2014)

Zase jeden film, který má ruční kameru naprosto zbytečně. Ale jinak na to, že je to druhý film pánů Bettinelli-Olpina a Gilleta tak myslím, že to není tak zlé. Sice stokrát opakovaný příběh, ale aspoň není úplně zprasený jak to někteří umí. Dokonce bych řekl, že příběh je moc pěkně vystavěný. Ale prostě ta ruční kamera to celé posílá dolů, přitom peníze na efekty očividně byly.

Circle: Uzavřený kruh (2017)

Kritika dnešní doby, která byla ale neskutečně hloupá. Scénář byl šíleně nepromyšlený a děravý, žádná gradace, ale rovnou udělejme totalitu, vůbec ty lidi nechtějme oblbnout, prostě jim řekněme, že to bude povinné a oni nám skočí do náruče. Celé je to jako pomalý rozjezd k dramatu a přitom je to celý film, rozjíždí se, ale místo nějaké peripetie to skončí.

Stanfordský vězeňský experiment (2015)

Skvělé zpracování, napínavé i když člověk ví jak to dopadne. Podle všeho přitom asi nejvěrnější "předloze".

Lucy má děťátko (2021)

Kromě Pierce Brosnana strašná nezáživná nuda. Nějaký potenciál v tom je, ale výsledek je naprosto o ničem, bez atmosféry, bez zajímavého příběhu nebo dokonce zvratu...

Umma (2022)

Atmosférou příjemné komorní, ale hrozně předvídatelné a celkově dost nemastné-neslané a slabé. Dalo se určitě vytěžit víc.

Vinaři (2014) (seriál)

Seriál, který tady hejtí hlavně Pražáci a Jihočeši.

Ztracený symbol (2021) (seriál)

Ztracený symbol je moje nejoblíbenější "Brownovka", ale taková neúcta k předloze jako je tady se jen tak nevidí. Na to, že měli proti filmu spoustu prostoru si vyhrát s každým symbolem vynechali asi půlku knihy a tu druhou kompletně změnili. Zbytečně si tam přidávají rádobydramatické věci, které ale děj spíše ničí. Langdon je geniální asi jako Joe v Absurdistánu a charismatu nemá co by se za nehet vešlo. Celý děj je pak hrozně tahaný od ničeho k ničemu a přitom vůbec nedává smysl, skoky v něm bez udání souvislostí, chvílemi jsem se ztrácel a občas i přemýšlel, jestli se mi nepomíchaly díly. A hlavně tomu celému chybí gradace, takové to známé spojení řešení záhady s kreativní kamerou a geniální zimmerovou hudbou, kdy vám běhá mráz po zádech. Při čtení jsem tu hudbu úplně slyšel a viděl vše v jasných obrazech. Tady se Langdon podívá na symbol, řekne co to je a konec, nic mu v hlavě nešrotuje, nic se vyřešením symbolu neposouvá. Ať si o filmech od Rona Howarda říká kdo chce co chce tak ke knihám sedí a neuráží je. Ale tohle se prostě nepovedlo. Jedna hvězdička za snahu, že zpracovali tento díl, ale snaha není koksovatelná.

Shazam! Hněv bohů (2023)

Po celkem svěží jedničce podobné nic jako WW2. Proti ní to teda není úplně odpad, ale znovu to asi už nikdo chtít vidět nebude.

Tin & Tina (2023)

Naprosto boží plakáty. Ale tím to hasne, atmosféra sice je občas vhodná ke krájení a občas to slibuje neotřelé zážitky a hrůzné chvíle, ale výkony nejen dvou albínských fanatiků jsou katastrofální a na konci při velkém finále se to úplně zbortí, nepřijde ani malý zvrat, natož něco, co by vyvolalo wow efekt. Celé to vyplyne do ztracena a celé je to hrozně předvídatelné, na to, že to má dvě hodiny to nic převratného nepřinese.

matka! (2017)

Asi jako polovina lidí na světě, a asi i polovina herců, jsem to úplně nepochopil. Atmosféricky a vizuálně je to bomba, ale příběhově mi asi něco uniklo. Dívalo se na to dobře, ale na konci si člověk prostě říká "Co to kurva bylo?"