Na místě činu: Texaská vražedná pole (2022) (seriál)

Klasický nudný krimidokument Netflixu. Zbytečně natahované a zdlouhavé, bez nějakého spádu. Jen mluvící hlavy, které vypráví příběh, který ale není nijak zajímavý, aspoň teda v jejich podání.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Asi jsem divný, ale pořád přemýšlím, v čem tkví ta kultovost tohoto seriálu. Ano, je to dobrá kriminálka, nemá to asi technicky žádnou chybu. Ale nemůžu říct, že bych nikdy neviděl nic lepšího a že bych u tohohle seděl přikovaný a hltal každou minutu. Hlavně mi to přišlo ne až kdoví jak napínavé a i když jsou postavy super vykreslené a zajímavé, tak mi jako skupina nějak nefungovaly.

Osamělý jezdec (2013)

Takoví piráti z divokého západu. Škoda občas se pitvořícího Deppa, který byl k nepoznání, dokud nezapomněl v jakém filmu hraje a nezačal hrát Jacka Sparrowa. Jinak vizuálně vcelku povedené a občas i příběh nebyl špatný, ale bylo to děsně zdlouhavé a nekonzistentní jak v tempu, tak ve výkonech herců nebo právě v tom příběhu.

Úkryt (2002)

Filmařsky dokonalé, příběhově taky super, i když občas některé záběry byly spíš jen exhibicí než účelové. A hlavně od určitého momentu už to začne být docela předvídatelné. Herci mne vysloveně potěšili a jsou perfektní.

Hrubý střih (2022)

Úžasná komorní, takřka divadelně pojatá, gangsterka. Zpočátku nudný příběh, s minimem postav a na prostoru jednoho krejčovství, postupně nabírá gradaci, vrství příběhy a zápletky, a na konci je to skvělá podívaná. Nesnaží se sázet jeden nečekaný zvrat za druhým, ale pracuje s relativně banálním motivem, který postupně přetaví v několik nečekaným momentů. Možná jedno zaškobrtnutí na konci jako úlitba jednodušším divákům, které by to bez toho nezajímalo. I tak ale jsem nadšený.

Hodina dějepichu (2022) (pořad)

Honza je moderátor, komik, špatný opilec a novinář. A Tereza je... Tereza je hezká. Je dobře, že se ještě najdou tací, kteří se nebojí dělat aspoň nějaký nekorektní humor, i když samozřejmě to už nikdy nebude dosahovat nekorektnosti devadesátek. i tak to ale Slováci, Američani, sexuální menšiny, nácci a mnoho dalších schytávají v každém díle. A i když se občas najde díl, kde není po sexu ani památky je to vždycky zajímavé a zábavné jak to jen jde.

Oskar (1967)

Klasická klasika. Na velmi omezeném prostoru vyplněném Funésem je dost místa i pro ostatní a i přes obří zamotanost kufříčků a rodinných vztahů ve stylu mexické telenovely je to smysluplně odvyprávěné.

Bod obnovy (2023)

3,5*, ale dám 4, protože je to opravdu bezpochyby nejlepší české sci-fi za posledních mnoho let a nebojím se říct, že i jedno z těch lepších světově. Jasně, má to spoustu neduhů, které mají všechny vážnější české filmy, jako například strojené dialogy nebo pro nás ne úplně sedící herce, které máme, díky našemu malému českému rybníčku, nějak spojené s něčím jiným. Ale třeba efekty jsou fajn, futuristická Praha se taky povedla a není ani nějak neuvěřitelná a příběh je vlastně taky docela příjemný, neohraný a bez nějakých přehnaných klišé. A hlavně konečně film, který se netočí jen kolem naší minulosti, ale jde do budoucnosti.

Občan X (1995) (TV film)

Natočené to bylo fajn, ale chybělo tam nějaké napětí, příběhově trošku nuda, jako by scénárista nevěděl jak to uchopit. Jeho nutkání ukázat, jak to v SSSR stálo za prd bylo ale super a toho se nebál.

Podruhé mě neoklameš (2024) (seriál)

Dost převojtěné a hlavně ulhané i vůči divákovi. Tvůrci se snažili celou dobu přicházet se zvraty jak na běžícím páse, až se do toho sami zamotají, ale ten hlavní zvrat, který mohl táhnout půlku seriálu si nechali na poslední minutu a tím ho vůbec nevytěžili a celou dobu divákovi lžou o tom, jak to bylo.