Kosmonaut z Čech (2024)

Tady se žádné sci-fi moc nekoná. Jde o exintencionální a vztahové drama jednoho sobce, který až za Jupiterem díky mimozemskému pavoukovi zjistí, že měl být radši s manželkou a dcerou. Své diváky to mít asi bude a hlavně bysme měli být rádi, že Hollywood zpracoval českou látku (i když tam ČR zase vypadá jako zaostalá sovětská kolonie), ale je to takové umělecky pomalé a pro spoustu lidí to bude i k uzoufání nudné. Ale není to určitě úplně špatné, jen rozhodně jiné než by člověk čekal. A občasné narážky na konzumní společnost jsou taky třeba fajn.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Možná to chtělo trošku přitvrdit a přidat atmosféru. Ale z nějakého důvodu ten film mám rád. Akorát tu hlavní zápletku si vytřískali moc brzo a od toho momentu už to šlo jen k předem danému konci. I když i tak se najde pár překvapení.

Volha (2023) (seriál)

To lepší, co se dalo o té době natočit. Jednoduchý, ale i dost vychcaný Staník je takový Švejk osmdesátých let a kdyby nebyl občas tak k pláči tak by byl i k smíchu. Je to vlastně kombinace všeho, co mají lidi rádi, tak proč by to nefungovalo.

Noe (2014)

Fantasy, veganská agitka, náboženská posedlost a čert i bůh ví co ještě za nesmysly v tom je. Určitě ale ne poutavý film. Arogantní a zaslepený Noe plýtvá z přesvědčení jídlem, synům zakazuje utrhnout i kytku a ukazuje nám to, proč víra není sexy, protože v jeho fanatičnosti podle něj na člověku nezáleží. Charaktery na prd, loď, která by podle všech přírodních zákonů neměla uplavat ani metr, norští trolové, kteří tu loď postavili, kouzelné houbičky na zhulení všech zvířátek a Hermiona, se kterou by sice chtěl zakládat lidstvo každý chlap, ale která tam vyjadřovala emoce úplně stejně jako ve všech dílech Harryho Pottera. Aspoň vizuálně a technicky je to fajn a nějaký ten kousek pozitiv si v tom najde asi každý.

Jízda do pekel (2001)

C-éčková klasika, ale kdyby takhle vypadaly všechny C-éčka tak by na tom světě bylo krásně.

Kick-Ass (2010)

Má to krev, má to přiměřeně vtipu, má to kozy, má to romantiku, má to hrdinu, má to nejdrsnější jedenáctiletou holku na světě a má to překvapivě i Nicolase Cage. Má to všechno a že je to nářez už tu psal každý druhý.

Červená Karkulka (2011)

Je tam holka s červeným kabátkem, vlk a i babička, s velkýma ušima. A tím podobnost s červenou Karkulkou, jak ji známe, končí. Jinak ej to jen prapodivně slepený příběh, který by se mohl jmenovat "Vesnice napadená vlkodlakem" a bylo by. Ale to by se tak dobře neprodávalo. Výprava je hezká, to se mi líbilo, ale jinak děsná rádobyzamilovaná blbost.

Problém tří těles (2024) (seriál)

Velmi zdlouhavá a nezajímavá nuda, která ale vypadá hezky. Vcelku nic se tam neděje, není tam nic, co by člověka chytlo a nutilo ho se dívat dál. Něco se děje, něco, co nedává smysl a něco, co divákovi nic nedává.

Metoda Markovič: Hojer (2024) (seriál)

Nova a Prima mají problém s tím, že Česká televize točí až moc kvalitní, pro lidi zajímavé a hlavně divácky sledované seriály a chtějí jim to zákonem zakázat. A když Nova natočí takovouhle českou verzi Lovců myšlenek, tak si ji nechá jen na Voyo a do televize místo toho dává jednu blbost za druhou a tu za třetí i čtvrtou.

Přišla v noci (2023)

Simona Peková samozřejmě exceluje a zaslouženě vyhrává. Ale jinak mne ten film nijak nechytl, hrozně se to vleče, žánr horor mi v tomhle případě taky přijde zavádějící, pokud za horor nepovažujete návštěvu tchýně nebo mít za chlapa totálního přizdisráče. Jinak ale zase něco jiného, než trapné komedie nebo filmy o naší minulosti, což je moc dobře. Atmosféru to každopádně má zajímavou, na začátku dokonce i lehký nájezd do hororu, který se pak ale bohužel úplně vytratí, herci jsou super a námět příběhu taky, byť dosti absurdní a nereálnou, i když i tak ve finále i těch slabých 85 minut působí jako děsný přepal.