Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Super film, jen víc takových. Čekal jsem jen, že to bude větší řachanda a hlavně, že tam bude víc narážek na samotnou hru. Ale i tak super a hlavně spousta povedených detailů, tvorů a lokací. No a hlavně asi nejlepší efekty za poslední roky, žádný digibordel, i když se tam bez efektů neobešla asi ani vteřina. K naprosté dokonalosti chyběla asi jen víc akce a víc vtipu.

Wonka (2023)

Film, který jen potvrzuje, proč lidi nemají rádi muzikály a proč se filmové muzikály v trailerech a propagaci svou muzikálnost snaží tajit. Fajn příběh podaný hloupým a kýčovitým způsobem v kulisách vypadajích jak na divadle. Herců a statistů je tam sice milion, ale chybí obrovská muzikálová vystoupení a písničky, které by vás zvedly tančit s nimi, skoro všechny písničky se točí kolem jedné postavy a když už se zapojí dav, tak jen na vteřinku. Timotheé, Hugh Grant i další herci jsou sice super a asi by to byl fajn film, kdyby se ho ujal lepší režisér, který by tomu dal koule.

Mladá dáma (2024)

Tohle je, jako když vezmeš českou pohádku a necháš ji natočit v Americe. Jen tam chybí láska a udatný princ, v rámci moderní rovnoprávnosti si princezna vystačí sama. Nevím proč, ale nejvíc mi to připomínalo Za humny je drak. Jinak jako fajn, neurazí to, docela to odsýpá a i ten příběh není úplně špatný. Jen teda bohužel, na dnešní dobu už tradičně, se dalo moc peněz za Millie Bobby Brown, která mi teda přišla nic moc, a nezbylo na lepší efekty, občas to klíčování vypadalo hrozně.

Survivor Česko & Slovensko - Série 3 (2024) (série) odpad!

My to prostě neumíme. Nebo Nova to prostě neumí a Prima to neuměla ještě víc. Být to první řada, tak řeknu OK, musí to vypilovat. Ale tohle je už třetí řada (respektive pátá, když počítáme i dvě řady Robinsonův ostrov) a pořád to stojí za houno. Vůbec mi nevadí soutěžící z řad celebrit B, C a M kategorie, nevadí mi asi ani moderátor, který je neslaný-nemastný, ale dá se přežít, asi bych odpustil i to, jaký luxus soutěžící ve formě dek, remosek, prken, díry na oheň a dalšího vybavení mají. Ale ta dramaturgie, úplně stejně zmrvená jako u Big Brothera, absolutně bez nějakého napění a spádu. To, kde Američani zvládnou nacpat celý díl se tady odehrává jedna příšerně zmatená a blbě vysvětlená soutěž o odměnu. Pořád se tam kolem toho o něčem zdlouhavě kecá, vůbec se neumí pracovat s hudbou, která by dotvářela atmosféru, místo ní slyšíme otravné ruchy, zbytečně se věnuje čas tomu, jak se kmeny rozdělí na posty do soutěže nebo proč jim to nešlo, ale nejsou schopní vypíchnout to základní a důležité ze všech událostí a do sestřihu dávají minutové odpovědi o ničem. I představování hráčů taky přííííšerně dlouhé a přitom všichni melou to samé, jak oni tam se všemi zatočí, klidně tam nemuselo být vůbec. Zachraňuje to celé asi jen Mikýř, který je očividně připravený na přežití a přitom z toho dělá občas parodii. Současně by se jako velký gamechanger dal ve své fikanosti a inteligenci bez přehánění srovnat s těmi nejlepšími z originálního Survivora, v čele s Russellem. Ale to prostě nestačí. EDIT: Po pěti dílech už to nezachraňuje ani ten Mikýř, tahle show jde do kopru, krysy (soutěžící) opouští s brekem loď, moderátora už soutěžící serou každou větou, protože jen fňukají, takže bych řekl, že Golden ticket Michael asi nebude mít jak využít.

Aquaman a ztracené království (2023)

Asi kdyby to netočili před nějakými deseti lety bylo by to super, teď je to jen tisící komixová variace podle stejného musteru, se stejnou předvídatelností a stejným koncem. Ani v průběhu nepřišlo nic, co by se nějak vymykalo. Vtip tam vlastně taky žádný nebyl, ale nějak to výjimečně nevadilo a taky to, asi i díky délce, docela uteklo.

Ruiny (2008)

Pěkná atmosféra, dobří herci, nápad taky fajn, i když knížku neznám. A to vše natočené tak za nula-nula-prd v podstatě na jednom místě.

Velká čínská zeď (2016)

Velká čínská omalovánka. Není to tak špatné, jak se tady někteří snaží tvářit. Efekty jsou fajn a bojové sekvence taky nepatří k tomu nejhoršímu. K naštvání je asi hlavně to, že se ve filmu mluví převážně čínsky a tak není rozumět. Příběhově trošku nuda, dá se říct, že se tam nic neděje a celé je to prostě podle stokrát obehrané šablony, i když pár nečekaných momentů se taky najde. Ale tak já tušil co čekat a to jsem taky dostal, takže spokojený.

Muž roku (2006)

Film je jako kampaň Toma Dobbse, není moc vtipný i když se občas utrhne ze řetězu. Daleko víc se snaží vážně komentovat problémy, které jsou dnes aktuálnější než v době vzniku filmu

Parfumér (2022) odpad!

To se nedá. Díval jsem se půl hodiny a měl jsem pocit, že se dívám půl dne :-/

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil (2021) (seriál)

Poslední roky se s podobnými kriminálními dokumenty na Netflixu roztrh pytel. Tohle je ale jeden z těch opravdu lepších. I když je to delší než jiné, tak tam nejsou hluchá místa, udržuje to pozornost a hlavně je tam i nějaký závěr. Když to srovnám třeba s Texaskými vražednými poli tak je to obrovský rozdíl.