Pohanský rituál (2009)

Nápad není úplně zlý, ale chtělo to trošku víc péče. Vím, že se nejedná o Americký blockbuster se stamilionovým rozpočtem, ale i tak by některé momenty mohly vypadat o něco líp a hlavně budování napětí být o něco lepší. Praxe nám už mnohokrát ukázala, že dobrý horor nepotřebuje velký rozpočet, hektolitry krve ani speciální efekty.

Krotitelé duchů: Odkaz (2021)

Potomek tvůrce krotitelů duchů natočil film o potomcích krotelů duchů. A vyšlo mu to, na tu nostalgickou strunu hraje každou vteřinu. Krásná ukázka toho, jak se dá to samé natočit jinak a ještě originálně a zajímavě. S verzí z roku 2016 se to nedá kvalitami srovnávat ani omylem. Samozřejmě je to trochu moc teen, ale to dnes prostě frčí a pro nás starší je tam taky spousta odkazů. Ubírat se to tímhle směrem a stylem, asi by mi další díl úplně nevadil.

Archive 81 (2022) (seriál)

Kdyby to byly dva dvouhodinové filmy tak by to bylo super. Hrozně dlouho tomu trvá než se to rozjede, až jsem měl párkrát chuť to vypnout a dál se nedívat, navíc hlavní hrdina je hrozně nesympatický, tak jsem mu ani nezačal fandit. Ale někde od 6. dílu to chytne trochu grády a začne to být zajímavé. Bohužel ale ne moc děsivé, protože tím jak je to roztahané a směřující jen k jednomu cíli, nemá to žádné mezipříběhy, tak to ztratí časem na napětí. Postav je tam mraky, ale stedujeme jen dvě hlavní, o ostatních se nic nedozvíme. Každopádně přechody mezi skutečností, fantazií, minulostí, současností... jsou udělané super.

Překladatelé (2019)

Nápad je super, překvapení jsou překvapivá a celé to přímo i nepřímo odkazuje na Agathu Christie, herci mi asi taky nevadili, ale budování atmosféry nebylo vesměs žádné. Určitě to šlo víc rozehrát, víc napětí, větší klaustrofobie a strach. Takhle je to až moc ukecané na to, kolik se tam toho reálně stane.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Prostě co čekáš dostaneš a co nečekáš nedostaneš. Žádná intelektuální snaha tam není, tak to budou všichni hejtovat a přitom to bude mezi oblíbenými. Myšlenku to ale má, a až na pár hodně absurdních dílů to má i nápad a příběh. Jako taková výplň mezi Tarkovskijm a Pasolinim je to ale dobré.

Stín samoty (2021)

Hrozná neděsivá nuda. Trochu snaha o nějakou atmosféru a na prvotinu se dá přimhouřit oko, ale jako celek to hrozně nefunguje.

Jak se stát tyranem (2021) (seriál)

Docela vkusně i s nadsázkou udělaný dokument. Přináší i pár ne příliš známých věcí, ale hlavně propojuje všechny diktátory v tom co mají společné a jak diktatura funguje jako taková, ne jen životopis jednotlivých lidí.

Králové zlodějů (2018)

Herecké hvězdy provádí největší loupež v dějinách Británie v tom nejnudnějším filmu v dějinách filmu. Tam nefungovalo fakt vůbec nic, žádné napětí, žádný vtip a prostě se t nějak stalo aniž by scénárista věděl vůbec jak. Strašná tragédie.

Vlastníci (2019)

Geniální konverzační a herecký koncert. Tam ladilo všechno a všichni. Dlouho jsem se tak u filmu nezasmál.

Piklírna (2021) (seriál)

Něco nového a přitom tak povědomého. Když vedle toho postavíte Futuramu, Simpsonovy, Amerického tátu a mraky dalších tak vlastně nepoznáte rozdíl. Spousta narážek a popkulturních odkazů. Ale pořád to funguje a pořád to člověka baví. EDIT: Druhá série to posílá celé do kopru, se řeší už jen rodinné vztahy a láska a z vlády světu nezůstalo nic, jen pokus o vtipy, které nejsou vůbec vtipné.

Časové pásmo bylo změněno