Dvojčata (1988)

ted už jen z nostalgie 2 hvězdičky. Je tam strašně moc hluchý míst a někdy působí filmový Arnold až jako retard. DeVito ani zdalke nevyužívá svůj komedialní talent.

Démoni 2 (1986)

UPDATE 2021: No nakonec jsem se po letech a bezprostředně po puštěné jedničce bavil ještě daleko víc - lepší masky, zajímavější prostředí, více postav, vsuvka s gremliním skřetem, docela dost srandy. ------- V bleděmodrém to samé jako v jedničce. Ale zaprvé už jsem to jednou viděl. A za druhé už jsem to viděl lépe. I tak zběsilé tempo a příjemné gore efekty. Klidný průměr.

Kmotr (1972)

Je celkem dost úžasných filmů, které jsem nemohl dostat z hlavy ještě týden po tom, co jsem je viděl. Ale pouze na tenhle film jsem musel myslet ještě mesíc po shlédnutí. Myslím, že víc dodat ani nejde ...

Oni žijí! (1988)

Výborný nápad, ale zabitý špatnými herci a nedotažeností. Hodně strašidelně a odpudivě působí vzhled TĚCH, co jdou prokouknout specialními brýlemi. To všechna čest maskérům. Taky se mi líbil útok na konzumnost. To když se hlavní hrdina procházel ulicemi města s nasazenými brýlemi a místo všudypřítomných reklam viděl jen černobílé nápisy typu: ČTI, KUPUJ, DÍVEJ SE, NÁSLEDUJ STÁDO ... Bohužel film jako takový zabíjí kromě nedobrého castingu i strašná rozvleklost děje. 70%

Mlha (1980)

Mně to zas tak dobré nepřišlo. Sice stále nadprůměrný horor, ale Carpenter umí, nebo lépě řečeno uměl mnohem lépe. Tak lepší tři hvězdičky (70%)

Halloween III (1982)

Totalní úlet mimo celou serii. A ani nemá vůbec nic společného s předchozími díly. Dokonce uplně bez Michaela Myerse. Samozřejmě to je strašná slátanina, ale i tak jsem se celkem docela dost pobavil. Sice na účet tvůrců, no i to se počítá. Nezapomenutelná je vtíravá reklama, která vybafuje na diváky téměř po celou doboü filmu.

Vetřelci (1986)

edit po desetiletí: tak samozřejmě tohle je válka------ Tak tohle je můj stý komentář, který pravděpodobně nikdo nebude číst protože jich tu jsou mraky. Nevadí. jsem rád že jubileum vyšlo zrovna na můj nejoblíbenější sci-fi horor. Má smysl se nějak vyjadřovat ke kvalitám filmu? Cameron dvojky jednoduše umí, jak ukázal později v t2. Jednička Vetřelce byl čistý horor, kde se v klaustofobním prostředí mihl jeden vetřelec občas. Tady jich je hned celá armáda a na mnohem větším území než vesmírná lod v předchozím dílu. Nezapomenu nikdy na první konfrontaci žoldáků s alieny. To bylo dokonalé.

Bowling for Columbine (2002)

Už i zde je cítit Mooreova snaha za každou cenu vtlouci lidém jeho nazory do palice. I tak tohle potří k lepším dokumentům o násilí jaké jsem viděl A srovnávání Kanady s Amerikou je trefné a působivé.