• Romantický

Aristokraté (2006)

Na začátku filmu jsem čekala zábavnou komedii, popisující aristokraty shánějící peníze. To se však naplnilo jen z části, aristokraté tu sice byli, ale ten film byl řekněme to lehce opatrněji o ničem. Líbilo se mi zařazení šlechty do děje, to však naprosto odrovnal fakt, že film neměl spád. Dialogy sice byly vtipné, avšak moc přehnané, celý film se mi zdálo, že mě někam tlačí, že se snaží dokopat diváka k televizi a za každou cenu si jej udržet. Film postrádal všechno, co má komedie mít, spíš se mi zdálo, že neměli na čem stavět, chyběly jim nápady a oni nutně potřebovali něco, co přinese peníze a zaplní místo v programu. Nicméně nějakou myšlenku to mělo, trochu vtipu taky, takže odpad tomu dávat nebudu. Film nedoporučuji, protože se mi nelíbil a myslím si, že nebudu jediná.

Krůček ke štěstí (2016) (TV film)

Nepřiznává se mi to snadno, ale tenhle film se mi opravdu líbil, nevím, jak ostatním, ale podle hodnocení to moc slibně nevypadá. :D Film je opravdu dobrý takový, jaký je. Nepotřebuje vylepšení, protože od něj na začátku nic extra nečekáte, ano, věděla jsem, že se osudy Codyho a Alison propletou dost zvláštním způsobem, ale už jsem netušila, že se u něj nebudu nudit. Že nebude postrádat vtip, místy napětí, toho si však divák moc neužije a dialogy, které se nepotáhnou. Když to shrnu, tak mi nezbývá než hodnotit kladně, vlastně víc než kladně, pokud to tedy vůbec jde. :) A film doporučit, souhlasím, že pro ty kteří tyto filmy nevyhledávají, to nic nebude, ale někteří mi podobní by si právě v tomto to své najít mohli. Je to však jen mé hodnocení a záleží jen a jen na koncovém divákovi, zdali se rozhodne věnovat mu těch několik desítek minut svého času.

Harlequin 12 - Návod k pomstě (1998) (TV film)

Trochu jiný formát filmu, než na jaký jsem zvyklá. Není to typický film typu Barrandova, musím uznat, že jsem od něj nic moc nečekala a překvapivě nebyl až tak špatný, chválím neuseknutý konec, napětí a zápletku, ale přesto mu něco chybělo, něco, co nedokážu jasně identifikovat. Na film jsem se podívala z jednoho prostého důvodu, knížky tohoto typu mám docela ráda, tedy když jsou k něčemu, naštěstí tuhle jsem neznala, takže nemůžu srovnávat a tím pádem ani vytýkat. Film je dobrý na ukrácení dlouhé chvíle, kdy nemáte co dělat, ale jako primární cíl bych si jej nevybírala.

Včelka Mája (2014)

„Májo, počkej. Ještě jsem ti neřekl to nejdůležitější přísloví ze všech: Vždycky musíš počkat na Vilíka." Tak tohle mě dostalo, stejně jako celý film, který se mi jen tak mimochodem moc líbil. Byl o Máje a Vilíkovi, ale i o celé louce, o přátelství a o tom, že nikdo není nevítaný a nikdo není špatný. Vilík tady, jako vždy, zazářil, je to prostě Vilík a nebojácná Mája ukázala všem, že všechno nové nemusí být ihned špatné, je zapotřebí to prozkoumat. Tady nic nebylo špatně, nic co bych vytkla a také nic co by šlo změnit, bylo to přesně takové, jaké to mělo být, i když Mája mluvila jiným hlasem. Film se hodí pro ty, kteří mají rádi Máju, zábavu a nevadí jim pohádka určená pro děti. Myslím si, že i dospělí se z ní mohou cosi naučit. Proto ji doporučuji. Dívalo se na ni jedním dechem a dneska to určitě nebylo naposledy.

Matky na tahu o Vánocích (2017)

Nevím, co napsat. Nebo respektive vím. Tohle byl hodně slabý odvar toho, co jsme viděli minule. Musím uznat, že několik světlých momentů tady bylo, líbil se mi i nápad zatáhnout do děje i matky hlavních hrdinek, dokonce i to, jak se vměšovaly do jejich životů, následné hádky a usmíření. Ale postrádalo to jiskru, kolikrát jsem si řekla, že je to zbytečné, ty dialogy mne vůbec neoslovily, děj mne nepřitáhl a nedržel. Jako by film postrádal cokoli uchopitelného a místy i pochopitelného. Samozřejmě, obsahoval spoustu vtipných momentů, zabalených do docela obstojné slupky, ale na skvělý dojem to podle mě nestačilo. Alespoň podle mě. Film není hrozný ani nijak extrémně špatný, ale nijak nepřesvědčí. Rozhodně nepatří mezi ty, na které by bylo možné dívat se opakovaně, protože při několikátém shlédnutí by se asi člověk unudil nebo přístroj raději vypnul. Z těchto důvodů film nedoporučuji a doufám, že pokud se tvůrci rozhodnou natočit další díl, dají mu podobnou jiskru, jako tomu předchozímu.

Hra na lásku (2016) (TV film)

Nejdříve chci napsat, že všechny názory, jež obsahují následující řádky, jsou mé. Někomu se nemusí líbit, někdo s nimi nemusí souhlasit, ale jednou už je napíšu, mazat je rozhodně nehodlám a ani je nechci nikomu vnucovat, je jenom na vás, jestli s nimi budete souhlasit nebo mi budete oponovat. Když jsem se podívala na obsah, připadal mi strohý, ale protože mne i těch pár řádků zaujalo, rozhodla jsem se podívat. A během těch několika desítek minut jsem došla k názoru, že má volba nebyla úplně šťastná. Hlavní hrdinové působí docela dobře, líbí se mi jejich charaktery, nápad na film taktéž není k zahození a zápletku nepostrádal. Nevím, možná ty dialogy jej protahovaly, možná chtěl lehce okořenit nebo přibarvit a rozvinout základní myšlenku celého filmu. Další, trošku menší háček je v zařazení tohoto filmu k žánru, jediné drama, které jsem v tomto počinu našla byla snaha rodiny připravit otce o jeho a potažmo i rodinný podnik. Romantikou možná tvůrci mysleli tu Jakovu snahu, získat zpět svou bývalou manželku, zdála se mi však lehce nepovedená a nedotažená do konce, ta snaha. Jinak film v celku ušel, odpad to vyloženě nebyl a alespoň tu hvězdičku si zaslouží. Na vás, jako na potencionálních divácích, je teď to, jestli se na tenhle film rozhodnete podívat, mi to jednou stačilo.

Osudová cesta (2014) (TV film)

Velice zajímavý příběh o ženě, která ztratila to, na čem jí v životě záleželo. Právě proto se vydává na cestu do míst, kde poprvé potkala své štěstí. Při cestě letadlem se seznámí se Santiagem a tady vlastně celý příběh začíná. Santiago vlastní koně a mezi nimi je i Loco, odchycený divoký kůň, toužící po svobodě. Tu mu však Santiago nemůže dopřát, protože je v rezervaci vzdálené asi 200 km. Hannah se proto vydává s Locem na cestu a potkává při tom spoustu zajímavých lidí se zajímavými názory na její problém s manželem a nejlepším přítelem. Líbila se mi hlavně možnost vybrat si z názorů ostatních, co by vlastně měla dělat. Nelíbilo se mi však, že nepotkala svou lásku, od toho by měl romantický film být. Dramatem zůstává, že ji manžel podvedl a s kým na její cestě to však nic nemění. Prožívá spoustu netradičních věcí, spí pod širákem, potká se se ženou, která má větší problém než ona a dokonce se do ní i někdo zamiluje. Problém z mého hlediska nastává ve chvíli, kdy se ona nezamiluje do něj. Po celou dobu diváka provází krásná příroda a velice poutavý příběh. Mi se film líbil, i když měl konec, jaký měl. Viděla jsem v něm skutečně silný příběh a i když se na něj zas tak brzy nepodívám, vryl se mi do paměti, možná proto jej doporučuji. Ne každému se však může líbit jako mně, každý máme svůj vlastní názor a ne každý film pochopí a sžije se s ním. Proto vy, kterým se nelíbí, vypněte ho, nemá přece smysl ztrácet čas nad dalším z mnoha průměrných filmů.

Ve stínu slunce (2005)

Co by tomu asi řekl Weldon, pokud bych napsala, že jako spisovatel nemám co napsat? Pravda, já žádný spisovatel nejsem, ale tenhle film se mi moc líbil, to se svým spisovatelským nadáním klidně napsat mohu. Měl duši, člověk se u něj pobavil a místy jsem v něm viděla i sama sebe. Někdy se člověk tak moc bojí rozhodnutí, neúspěchu a toho, že pohoří, že nakonec svůj boj vzdá. Nebo u něčeho nevydrží tak dlouho, jak by si přál. To byl i případ hlavních hrdinů, strach z neúspěchu je svazoval a nedával jim na vybranou. Velmi mne oslovilo, že se oba naučili strach porazit a našli v sobě odvahu jít dál a zkusit něco, na co si předtím netroufli. Nic bych na něm neměnila, byl střeštěný, místy jsem se opravdu válela smíchy po podlaze a splňoval všechno, co správná komedie splňovat má. Stejně tak splňoval i mé parametry pro film romantický. Takovéto filmařské počiny mne vždy osloví a mají v mém portfoliu, zdali to takto lze říci, své místo. Rozhodně jej doporučuji, je to film, u kterého se nadšenci komedií, podobní mě, samozřejmě, pobaví a ti, kteří tento ani podobné filmy nevyhledávají, ať můj komentář přeskočí. Je to přeci jen vaše volba, jestli se rozhodnete věnovat mu tu hodinu a půl.

Věčná smolařka (2012)

Vždycky se na filmu snažím najít něco pozitivního, tady to byla myšlenka, ale nic víc. Film mne neoslovil, něco podstatného mu scházelo a připadal mi nějak strohý. Chtělo by to možná vylepšit dialogy nebo ubrat na délce. Že by byl film romantický nebo komedií se říct v tomto případě nedá, nevím ani, kam jej zařadit, podle mne byl nezáživný a o ničem podstatném, co by člověka hned na začátku oslovilo a donutilo jej to film dokoukat. Někdo se v něm možná najde nebo se mu bude líbit, já jej však nedoporučuji, kdyby nebylo některých momentů a celkového nápadu na dílo, měl by ode mne odpad!.

Něžnost (2011)

Tenhle film není pro kdekoho, člověk se na něj musí cítit, není to komedie, která potěší, když jste smutní, ale film, nad kterým se musíte zamyslet. Každá chvíle v něm něco znamená a na něco navazuje. Má zajímavou a neobvyklou myšlenku, mne však nezaujal. Nevím, čím to je, ale na mne byl poněkud jiný. Očekávala jsem cosi, co nenaplnil, před mýma očima neubíhal, jen se táhl a působil pro ně velice nezáživně. Proto nepřidávám hodnocení, pro někoho může působit dobře, pro jiného méně a sem tam se najde i osoba, které prostě nesedne. Počet hvězdiček není proto, že by byl špatný, ale dávám jich tolik, na kolik film cítím, myslím si, že se najdou i tací, kteří si jej prostě zamilují.