Severní vody (2021) (seriál)

My beloved deep north. Zastavit se na Shetlandách – ty si ještě dlužím – a pak rovnou k zemi zelené, Cape Farewell, a podél západního pobřeží dál na sever, nechat tu loď zamrznout v ledu. Byl jsem tam, tak vím. Léto je krátké a chladné, zima se nedá přežít, pokud nevíte jak. The Terror jsem musel nedokoukat, když se tam objevil nadpřirozený lední medvídek – tady je (ještě) přirozený. Atmosféra krásná, příběh cajk, ale zkrátit to šlo v sumě o ten jeden díl, né že né, druhá půle atmosféricky bohužel poloviční oproti první. Točilo se na Špicberkách – přišlo mi to povědomé. Deep north forever in my poor heart! [80%; 2022-01-11 Home sweet home]

Dobrý ročník (2006)

Tohle vínkopopíjení, slunce svítí, šatečky na kole, vinice v západu slunce, no tak jasně, suma sumárum je to hezký film k dobrému vínu na doma s holkou, kterou chcete poznat trochu víc... ale to je tak vše. Není to málo, není to moc; asi záleží na té tetě, s kterou to zkouknete. [někdy 2015; Home sweet home]

Rozhněvaný muž (2021)

Old-school záležitost s koženým Jasonem, která i přes delší stopáž příjemně odsejpá. Je to tuctový, ale umně udělaný. Tak jako tak, v tomhle žánru je samozřejmě Heat zcela nedostižný… [70%; 2022-01-07 Home sweet home]

Já, Tonya (2017)

Tenhle příběh si pamatuju z devadesátek, tenkrát Tonya byla zlo a Nancy dobro a tak jsem to i tenkrát nakoupil. Krasobruslení je nesmyslnej přiteplenej wannabe sport, kde se dávaj známky podle toho, jak to kdo cítí. Ale zpátky k filmu. Ten nadhled a humr tomu sluší, lidská hloupost je nekonečná a red necks zapadákoff se na jednom dost podepíše. Líbilo! [70%; 2022-01-08 Home sweet home]

12 let v řetězech (2013)

Dobrej příběh, dobrá agitka, na konci Brad Pitt, co tam pustí pár mouder na placato. Šel jsem na to, protože Steve McQueen, odkoukal jsem to, líbilo se to. Je to plné takových těch přístupných emocí, člověčenství, pravda a láska, srdíčko nakreslit, naštěstí bez tříakordového Jardy mravokárce Hutky. Skoro jsem měl strach, že tam pustí Náměšť akusticky! Kecám, ne-asi. [70%; někdy asi 2015 v kině to bylo viděno]

K zemi hleď! (2021)

Jako dobré. Satira, Orwell, sockasítě, my vs. oni, nevěřící, popkultůra, průzkumy; je tam všechno. Vleče se to dost, ale stojí za to. Když moc a PR je všechno a za každou cenu. Luďom jebe a bude to jenom horší. (Říká každá generace o té po ní následující). [80%; 2021-12-28 Home sweet home]

Poslední souboj (2021)

Ridley Scott nezklamává a nezklamal ani teď. Tak jasně, ta stopáž je přestřelená, je to moc. Kdo čeká středověkou řežbu, bude spíše zklamán – je to spíše taková detektivko-politika a vztahové drama ve středověkých kulisách. Sympatické je, že ústřední postavy jsou nečernobílé, tedy vypadají reálně. Až na svatou hlavní protagonistku, která se tváří tak, že asi hledá neposkvrněné početí. Ale proč ne, každý si hledá své místo na slunci po vzoru Uwe Filtera. Lajk! [80%; 2021-12-27 Home sweet home]

Jsem tvá (2013)

Trošku multikulti vztahovka o takovém tom plácání se. Ale líbilo se mi to moc. Možná dám někdy eště raz. [70%; Febiofest asi 2015]

Tiché místo: Část II (2020)

No helemese, v nevděčném žánru sequelů to úplně nepropadá, v podstatě je to fajn pokračování. Napětí tam je dost a ty ochechule vyžraný jsou fakt hnusný. Vzpomněl jsem si na Cestu; i tady se lámou charaktery. Fajné! [70%; 2021-11-21 Home sweet home]

Není čas zemřít (2021)

Myslim, že zdařilé uzavření nejlepší (IMHO) Bondovské série. Netradiční, jiné, s odstíny melancholie. Kruh se uzavírá. Někdy si dám všech Craigovských dílů jeden po druhém. [80%; 2021-11-04 CinemaCity Slovanský dům]