Hoši z County Clare (2003)

Celkem nezáživný příběh o rodince, kde se hraní věnuje maminka, tatínek, děti, strýcové, tetičky a ztracený bratr a nakonec se všichni sejdou a budou jistě šťastní až do smrti. Až budu chtít příště vidět Iry, zajedu si do Dublinu a až budu chtít příště slyšet dobrou irskou tradiční hudbu, pustím si Planxty.

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

Co bychom si nalhávali, žádné velké dílo Charlieho andílci nejsou, ale Ježíšku pěkně tě prosím, přines mi pod stromeček ty pěkné šaty co měla Cameron Diaz v scénce na záchodě, víš které, ty s tou červenou šňůrkou.

Jádro (2003)

naprosto vyčerpávající recenzi najdete na dfens-cz.com, jen dodám, že Jádro se pro mne stalo čestným členem TOP10 v ( na CSFD neprávem opomíjené) kategorii Kouzlo nechtěného. Od bravurního přistání Hilary Swank až po finále s hackerem, který sežral všechnu počítačovou moudrost světa se nepřestanete královsky bavit.

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Bizarnější než ezo.tv, primitivnější než Teletubbies, vtipnější než hlášky Horsta Fuchse. Půvabné scény, kdy pachatel míří na oběť propiskou a detektivové křičí - Zahoďte ten nůž. Má velká poklona českým dabérům za to, že při práci nehýkali smíchy.

Letuška 1. třídy (2003)

I červená knihovna má svoje béčka aneb není to vtipné, není to napínavé, není to zábavné ale dobře to dopadne.

Liga výjimečných (2003)

Mé skálopevné přesvědčení, že Sean Connery dokáže vytáhnout z bahna i sebehloupější film, utrpělo povážlivé trhliny. A navíc mne celé dvě hodiny pronásledovala myšlenka, jak by asi tahle slátanina vypadala v české mutaci. Švejk by mohl sezvat Káju Maříka, Dlouhé Bidlo, Pejska a Kočičku, Viktorku od splavu a Kocoura Mikeše a svorně by vyrazili třeba zachraňovat Blanické rytíře, ohrožené zákeřnou korozí. Na cestě středočeskou pahorkatinou by se vyjímali asi tak stejně, jako kapitán Nemo v ponorce uprostřed Benátek.

Neprůstřelný mnich (2003)

Umím si představit příjemný večer v obsazení: pár přátel, joint a Neprůstřelný mnich. Jsem si jistá, že nejpozději potom, co Yun-Fat Chow pronese: "You defeated an army of enemies while a flock of crane circled above" pochopíte naplno význam zkratky ROTFLOL. PS: I bez jointa jsem se pobavila náramně.

Piráti z Karibiku: Prokletí Černé perly (2003)

Nechoďte na Piráty pokud jste ochránci zvířat (chudák oslík), pokud jste feministka (chceš vědět co je bolest? Tak zkus nosit korzet) nebo pokud si staromilecky myslíte, že pirátský kapitán je hrdina bez bázně a hany. Moc dopuručuji všem v kterých zůstal kus dítěte i v dospělém věku. Takhle jsem se bavila naposledy jako malá u Fanfána Tulipána.

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003)

Přiznávám bez mučení, že jsem S.W.A.T. sledovala koutkem oka od compu. Přiznávám bez mučení, že jsem rozčílila mého syna, který film zaujatě sledoval, stupidními dotazy typu: "Jak to, že ti zlí nevidí, že ti dobří se jim plíží za zády?" a "Proč se zastřelil baterkou?". S.W.A.T je možná dobrý film pro chlapy. A možná to vůbec není dobrý film.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Depp exceluje, Salma pořád krásná, Dafoe bezva záporák, hudba šlape jak o život...a do toho se motá zoufale ztracená Banderasova postavička, děj klopýtá od ničeho k ničemu a od všeho ke všemu...Určitě existuje spousta horších filmových dvojek...ale taky dost lepších. What do you think? I don't think, I drink.