Pět dní v nemocnici Memorial (2022) (seriál)

Vzhľadom na to, že toto nie je dokument, má výrazne dokumentárny charakter a podľa mňa je výborne vykreslený. Celé to tam v podstate vyzeralo tak ako keď spláchnete halzel plný splaškov, ľudí, zvierat, trosiek, a postupnej hniloby, ktorú stále splachujete na nejakých ľudí, ktorí ešte prežili. A nemáte elektriku, vodu, jedlo, lieky, pacienti sa dusia, vzlykajú od bolesti, teplo ako v riti, nijaká sprcha, nijaký spánok... Proste šialenstvo. Nečudovala by som sa, keby si tí lekári niečo šľahali, aby sa nezbláznili. Vera Farmiga ma všeobecne serie s tým jej ksichtom trpiacej Panny Márie, aj keď je dobrá herečka. Ale tej lekárke, ktorú hrala, by mali dať medailu, nie ju pranierovať ako vrahyňu. Každého, ktorý na jej počiny pičuje, by som sa spýtala, čo by urobil so 170-kilovým vyžratým Američanom na siedmom poschodí bez výťahu a bez vody a bez jedla... Možno by som ho nejako s pomocou privliekla k oknu a šplechla do tej toxickej vody. Ale to by bola vražda tak či tak. Alebo by som si prehodila cez plece rakovinovú vychrtlinu, ktorá ledva dýcha a trmácala sa s ňou po tých schodoch, pričom by mi asi desať ráz spadla, lebo sama by som nebola v dobrej kondícii. Ale to by bola tiež vražda. Takže neviem... Podľa mňa urobila to najhumánnejšie, čo mohla. Bolo tam zlyhanie mnohých faktorov, ale vláda sa na nich vysrala a myslím si, že to je hlavný problém.

Bestie (2022)

Kurvakúr sa zase skúril. Akože v súkromí asi hladká levy alebo čo, a potom sa čuduje, že niektorý z nich protestuje. Ale z úplne jednoduchého, otrepaného príbehu urobil celkom napätú tortúru plnú besného leva, ktorý skrátka nemá rád ľudí, lebo vraždia jeho druh. Asi tá tráva nebola až taká zbytočná. Akože prehúlená kravina na entú cez leva, ktorý zacíti aj môj prd na inom kontinente, ale ktorý akože nezacítil krvácajúceho človeka pod jeho hlavou, cez tupé dievočky v aute, ktoré boli akože viac nápomocné ako doktor, po chlapa so škrabancom, ktorý si polovicu filmu vegetuje pod stromom akoby nič pri akože smrtiacom levovi. Občasné výpady krvavej slintajúcej papule mi pripadali miestami smiešne, hlavne pod tým autom, to som mala pocit, že lev voláko vbehne do auta, naštartuje a úspešne ujazdí von z Afriky, ale čo už. Možno som bola sama zhúlená. No, nemáte sa trepať do Afriky. K levom. S Idrisom Elbom. Chápete?

Hříchy naší matky (2022) (seriál)

„Boli sme taká normálna rodina...“ a bla, bla. Ale žili podľa nejakej sektárskej Biblie (nie, že by tá pravá nebola plná bludov). Nejaký podivný vráskavec s blond parochňou sa obhajuje, ako dobre vychovala dcéru, ktorá sa nejako zopsula. No milá moja nie, vychovala si mega pošahanú piču, ktorá verila v skorý koniec sveta a zabila by najradšej všetkých. Raz koniec sveta určite bude, minimálne koniec ľudstva, ale fazuľu a ryžu kvôli tomu určite nakupovať nebudem vo veľkom a hádzať do špajze. To by mi aj tak nepomohlo, keby nastal koniec sveta. A keď budem vraždiť, tak z iných dôvodov. No a potom táto svätica stretla Chada Debila, ktorý akože komunikoval s Ježišom cez análny kanál alebo čo, a ten z nej urobil už úplnú svätú kurvu v mene Ježiša Krista na veky vekov. Amen. A potom nejako nie priveľmi vyberavo preriedila celú svoju rodinu, myslím že aj vrátane psa. Ľudia, to sa vám stane, keď budete chodiť do kostola. Do akéhokoľvek! Verte či nie, lepšie zvony ako kostolné, sú stále tie po opici v hlave. Seriál bol samé bla, bla, bla, bla, bla, bla... To nemám rada. Ešte, aby im nestačilo, tie esemesky aby človek furt čítal... Proste nuda o ďalších pošahaných ľuďoch, ktorých bolo je a bude vždy priveľa.

Noční lovec (2018)

Nebyť tých zbytočných scén typu dieťa v škatuli či dievčina v kóji - nijaké vysvetlenie sa nekonalo, tak by to bolo u mňa plný počet. Cavill sa spamätal, že je britský herec, nie americký napumpovaný vyretušovaný vyeditorovaný chuj, ktorý "hrá" iba pred zeleným plátnom. Pokiaľ nemáte radi zbytočnosti ako oblizovance žena-muž a iné druhy tupého snaženia sa o pestrosť vo filme, toto bude film pre vás, lebo nič takého tu konečne nenájdete.

Koruna (2016) (seriál)

Nerozumiem významu tohto seriálu - v prípade hraných seriálov či filmov, ktoré znázorňujú skutočné osoby, nikdy nik nebude znázornený na 100%. Kráľovná, ktorá predvčerom zomrela s týmto počinom musela súhlasiť, inak by neuzrel svetlo sveta. Super cool herečky a herci, to sa im musí uznať, ale nejako ma to stále irituje. Churchill sa už brániť nemohol, o princovi Philipovi ani radšej nič nenapíšem... Nejako mi to nesedí.

Řezník, kurva a jednooký muž (2017)

Konečne niečo, čomu môžem dať 5. Je to proste kurva dobré. Úchylný mäsiar, jednooký v podstate tiež mäsiar a kurva - to je základ úspechu. Dvaja potenciálni samovrahovia, blato, krčma, gýčové obrázky Panny Márie a Ježiša na stene, prasatá živé, a rozporciované visiace na hákoch, pálenka kade-tade, ktorú všetci pijú priam z povinnosti... A sem-tam vraždička (vrátane zvierat). V podstate mi nič iné netreba. Tvorcovia rozhodne nemajú v hlave nasraté a myslím, že sa im podarilo znázorniť to, čo chceli.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

To bol teda malý protivný kokot! Úplná živá reklama na kondómy. Ja by som ho dala do babyboxu, kým sa ešte dalo, alebo by rovno letel z okna. Šesťročný či koľko nosil plienky a naschvál do nich sral - by som mu zasratú plienku vždy nacapila na ksicht. Ale sociopata nenaučíte... Proste neschopní tupí rodičia, ktorí vychovali vraždiacu zrudičku. Ale cool nervy drásajúci film, ktorý ma vedie k záveru, že by som opäť nastolila fyzické tresty pre deti, aj jednu preventívnu po hube.

Ďábel v Ohiu (2022) (seriál) odpad!

Zase jedna stupidita pre tínedžerov zamaskovaná na čosi hlbšie a lepšie. Zabrzdení magori sto rokov či koľko veria, že keď majú pleseň na kukurici, treba niekoho upáliť. A jednoznačne ženu. A musí byť z toho ešte celá nadšená a cez plamene sa usmievať. Ale jedna psychopatická vypúlená piča si povie, že nie, a utečie do sveta. A tam bezprízorne púli oči ďalej. Polovicu seriálu sa tam riešia tínedžerské problémy, takže tam je asi ten diabol.

Jen na skok (2022)

Konečne niečo nekončí úplne šťastným koncom. Proste smrť a bodka. S tým som kamarátka. A kriketová pálka konečne našla zmysluplné uplatnenie.

Falešná sláva (2021)

Je vtipné, keď tieto novodobé "celebrity" ovládajú davy idiotov, ktorí ich nasledujú a bezmozgovo im veria. Aj keď si odmyslím tých falošných followerov, stále je ich dosť ako múch okolo zdochliny. Najlepšie na tom je, že títo influcanceri sú iba o niečo múdrejší ako ich followúbohosti, lebo keď sa niekto tvári, že je v Paríži, pritom Eifelovka na fotku proporčne nezapadá, alebo je akože v New Yorku, a do pozadia dá fotku, na ktorej ešte stáli dvojičky..., tak to nesvedčí o nijakých normálnych ľuďoch. Najviac som sa v tomto filme pobavila na tom dekli od hajzla, ktorý na fotke poslúžil ako lietadlové okienko. No zabudli v ňom na editovanie instagramových postov. Veď niektorí títo kreténi fotošopujú tak, že sú na nepoznanie - upravujú si postavy, ksichty vlasy, zuby... všetko. Až vyzerajú akoby mali genetické poruchy, alebo boli figuríny. Sem-tam sa stáva, že má dievčina obočie na čiapke, ruku v tvare vývrtky, pozadie za ňou sa skrúca ako v Inception... Čiže to vlastne nie sú oni, ale iba akási ich predstava. Horšie je, keď tomu sami začnú veriť.