Top Gun: Maverick (2022)

Minule som zjedla kapustnicu a lietala som nadzvukovou rýchlosťou na hajzel. Tam ma prd vystrelil nad oblaky, až som mala pocit, že sa mi hlava otáča o 360 stupňov. Našťastie som mala padák, lebo s tým chodím na chrbte vždy, najmä na hajzel, a nejako som pristála v USA, kde mi za to dali medailu. Potom zistili, že nie som Američanka, tak mi ju strhli z krku a vykopli ma raketovou rýchlosťou späť na Slovensko. Teraz jem kapustnicu pravidelne, keďže si robím skúšky na pilotku stíhačky. No všetko, okrem tých prdov, prebieha pokojne, triezvo, bez gýčov, lebo z tých by som chodila na hajzel kvôli inému otvoru, a bez trápnej veľkoleposti vytretia zadku.

Kandisha (2020)

Tri dievčiny, čo nemajú na práci nič iné iba húliť a striekať škaredé grafity, vyvolajú vraždiaceho ducha, ktorého význam mi vôbec nie je jasný. Abrakadabra a vynorí sa Aisha Kandisha v nejakej záclone, a masakruje mužov akosi bez rozdielu. V prvom rade malo ísť o pomstu zlým mužom, aspoň tak som to pochopila, a potom zrazu máruje mužov, na ktorých tým trom babám záleží. A dokonca aj na dieťa sa jej zbiehali sliny. Takže neviem... V každom prípade som sa celkovo nenudila.

Pod kůží (2013)

Nejaká čierna figurína z obchodného domu navlečená do PVC obalu akože Scarlett Johansson láka tupých nadržaných mužov do akéhosi akvárka v starom plesnivom dome, aby ich tam chvíľu marinovali alebo čo, a potom vcucli do vesmírneho kanála, aby mali mimozemšťania na tanieroch obrovskú pochúťku. Ale ona potom, že nie, nie nie, že ona to robiť nebude, a vzniknú iba problémy. Takže sa iba tára po Škótsku. Nech sa nik nehnevá, ale vrchol filmu bol, keď schmatla lampu a zasvietila si ňou do piče.

Hrubý střih (2022)

Dobrá kriminálka, alebo skôr detektívka, kde bolo ťažké určiť, kto je práskač a ako sa to vyvŕbi. Jeden z filmov, kde vôbec neprekáža, že sa celý odohráva v troch miestnostiach. Celkom si to viem predstaviť aj ako divadelnú hru.

Šťastně až do smrti (2022)

Aj ja mám zopár kuriev na zabitie! Ale riskovať väzenie kvôli nim nebudem. Fajn, neokukaná, nápaditá krimi s typickým škandinávskym čiernym humorom. To mi úplne stačí.

Elvira (2013)

Nevrlá čúza sa nevie ani zabiť. Urobila iks pokusov a stále je nažive. A keď je už úplne deprimovaná, tak zavolá nejakému akože mudrcovi, ktorý jej za prachy odporučí metódu ruského básnika, ktorý mal kompulzívnu poruchu v nutkaní k samovražde. Dať jednu kapsulu s kyanidom do nádoby s 99. rovnako vyzerajúcimi kapsulami naplnenými cukrom. A každý deň jednu zobrať. Buď prežije, alebo nie. Ak prežije, tak má asi pocit, že musí žiť, alebo čo. Proste piča! Je stráááášne deprimujúce, keď máte starostlivú prachatú mamku, nemusíte pracovať a neviete, čo s peniazmi. By som ju poslala do Ugandy alebo do súčasnej Ukrajiny, a by videla, čo za život žijú iní. Keby prišla za mnou, tak jej ešte poradím, ako sa účinne zabiť.

Pomsta s chutí třešní (2021) (seriál)

Toto nebol ani tak bizár, toto bola skrátka sprostosť. Prvá časť fajn, mám rada tému pomsty, ale keďže mi namiesto nej naservírovali nejakú halucinogénno-trápno-iritujúcu vec, iba to posrali. Samu seba potrestala najviac.

Nepohádky (2018) (seriál)

Toto malo so známymi rozprávkami spoločný veľký smradľavý prd. Tupá zlátanina plná sprostých ľudí, od nesympatickej odutej akože Červenej Čiapočky alebo čo, po dvoch otravných sprostých akože vlkov. Nedá sa odmyslieť, že Janka a Marienku predstavovali namiesto detí feťácky go-go tanečník a vojnová veteránka, a ježibabu mafiánska mamka. Sem-tam nejaký zvrat, sem-tam nejaké prepojenie postáv v dejových líniách, za to ten jeden, aj keď vlastne neviem... Neodporúčam to nikomu.

Lovesong (2016)

Najprv nie sú lesby, potom sú lesby, potom nie sú, a zase sú, sú a nie sú... ani už sami nevedia. Ale najlepšie, že sa obidve pre istotu vydali za mužov, do vzťahov dopredu odsúdených na zánik. Boli tam pre mňa tri vysoko iritujúce prvky - hranie na gitare pri ohníčku, debilná "rozlúčka so slobodou" a svadba. A v podstate sa tam nič iné nestalo.

Notre-Dame v plamenech (2022)

Výborne natočený a spracovaný film plný tupých Francúzov.  Ich stupidita bola taká absurdná, že som nevedela, či sa mám od údesu chytať za hlavu ako postava z Munchovho Výkriku, alebo si dať plienky od smiechu. Odvaha a rozum sú rozdielne veci - tí z toho balkónika, čo hasili celú vežu jednou hadicou, boli milí, ale bolo to proste nanič, iba ohrozili seba. A nedomyslené priechody pre hasičské auto boli tiež nonsens. Tiež mi nepripadá reálne, že by holub ďobal do do elektrických káblov, ktoré boli mimochodom zaletované a na dreve... Macron ma nasral asi úplne najviac, keď súhlasil s nejakým samovražedným komandom, ktoré by to ešte nejako kus uhasilo. Proste panák debilný! Tam nešlo o nijaké životy, lebo tam už nik nebol, išlo iba o uhasenie budovy. Nijaký život za to nestojí. Ani pekné chrliče, ktoré z nej boli mimochodom najkrajšie. Pobavilo ma naháňanie sa za tŕňovou korunou - vôbec neverím, že tá "pravá" je pravá. Nejaká škaredá papečina, o ktorej niekto prehlásil: "Hľa, toto Pánova koruna." Moja riť! Tento film je o neschopnosti, a to sa mi páči. Nik nemôže vedieť, ako to presne bolo. No ak takto, tak je to film o tom, ako si Francúzi zničili jednu zo svojich najväčších pamiatok. Do Francúzov celkovo sa nebudem navážať, pretože nám zhorela Krásna Hôrka, lebo ju vraj podpálili nejaké debilné cigánske deti.