Přednosta (2003)

Moc hezký film. Takový komorní, ale milý, jemný a vkusný. Herci výborní, hlavně Dinklage to zahrál naprosto excelentně. I skromné filmy dokáží být vynikající.

Expremiéři (2014) (seriál)

Velmi nevyrovnané. První díl o panu Pithartovi je zajímavý a slušný odraz, ačkoliv mu chybí výraznější publicistická práce. Druhý díl o panu Klausovi je sice rýpavější a má jasnější koncepci, ale chybí mu výsledek, pointa. Zatím nejzajímavějším dílem z hlediska publicistiky je díl o panu Tošovském, který byl nejzajímavěji zpracován s co možná nejvíce informacemi. Oproti tomu díl o panu Zemanovi byla opravdu tragická podívaná. Styděl jsem se za vystupování obou studentů, kteří si opravdu jen hráli na dokumentaristy. Díl neměl hlavu ani patu, vůbec nic jsem se nedověděl a na tak malé ploše zde bylo až příliš karikaturních prostřihů, které jenom zhoršovaly celkový dojem. Díl se Špidlou je zajímavý a poučný, takhle jsem si to představoval. Nezaujatě a na malé ploše jsem si dokázal udělat představu o vládě tohoto expremiéra.

Strážci Galaxie (2014)

Film se rozhodně povedl. Jenže dobrý pocit je zastíněn nevyužitým potenciálem, který Strážci Galaxie mají. Doufám, že bude-li pokračování, tvůrci se odhodlají k odvážnější koncepci a představí něco víc než jen velmi průměrný a klišovitý příběh. Herecky se obsazení povedlo a odlehčenější nota také fungovala (až na pár trapných a přehnaných scén). Ale ve výsledku jsem byl spokojený a docela se i slušně bavil.

Labyrint: Útěk (2014)

Super. Velké překvapení. Na Labyrintu je fajn, že je zde neustálá akce bez zbytečných průtahů a suché sci-fi romantiky. Škoda jen, že samotný Labyrint nebyl ještě propracovanější, ale i přesto mě Labyrint opravdu potěšil.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhý díl Kapitána Ameriky je velmi solidní Marvelovka a po Avengerech a Thorovi nejlepší. Nějak mi sedí víc než Iron Man, který mi přijde daleko prázdnější a hloupější. Zde se také jedná o víceméně šablonovitou záležitost plnou výbuchů, akce, průměrných dialogů a solidních hereckých výkonů. Jako celek je dvojka Ameriky skvělý blockbuster na vypnutí mozku, ale zároveň nezpůsobuje lobotomii, jako některé jeho podobné filmy.

Úsvit planety opic (2014)

Velmi povedený nástupce jedničky. Sice je to svým způsobem takové skromnější na děj, ale má to výbornou atmosféru a krásně to navazuje na první díl a připravuje půdu na další. Ke všemu digitální opice jsou dokonalé a nejsem si jist, zda jsem viděl kvalitnější animátorskou práci vůbec.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

První díl se mi líbil víc i přesto, že je tento epičtější, akčnější a dospělejší. Je krásně animátorsky propracovaný a je veden skvělou režií, ale bylo to na mě nějaké ploché. Neměl jsem z dvojky tak dobrý pocit jako z jeho předchůdce.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Hunger Games ve svém třetím díle zachraňuje hlavně práce režiséra, který odvedl nadstandardní práci a i z mála dokázal udělat napínavý a kvalitní film. Příběh bohužel doplácí na to, že nemá konec ani začátek a de facto se děj moc neposouvá kupředu. Hrám by určitě prospělo, kdyby se páni producenti chvilku nenechali vést svou chutí na zelené dolary a vytvořili místo dvou závěrečných dílu jen jeden.

Zakázané uvolnění (2014)

Je vidět, že tohle patří na divadla, kde to možná má efekt daleko větší. Ve filmu to chvílema vyznívá do prázdna a není úplně jasné proč se tak a tak divně chovají. Ale herecky ok, sice žádná strhující bomba, ale třeba Sokol a Stryková jsou dobří. Od Hřebejka by člověk ovšem čekal něco víc.

Jack Strong (2014)

Velmi povedené zpracování temných dějin Polska, které se i lehce otírá o osudy Československa. Po filmové stránce tomu nelze co vytknout. Herci výborní, režie i scénář taktéž. Navíc se povedlo i hudební podkreslení a skvělá kamera. Se samotným příběhem, tedy tím skutečným, srozuměn nejsem, ale předpokládám, že film si vše lehce přibarvil k obrazu svému. Ale proč vlastně ne, pokud se držet historických pilířů. Každopádně jeden z top Evropských filmů, které jsem za poslední dobu viděl a možná nejlepší Polský.