Co jsme komu udělali? (2014)

Místy vtipné, místy režijně nepříliš zvládnuté. Ale dobrý film to je, o tom žádná. Spíš jsem čekal větší pecku a byl trochu zklamaný. Téma výborné, ale chvilkama mi to zkrátka přišlo nedotažené.

Pod zemí (2014)

Mno, já čekal nějakou větší pecku. Abych řekl pravdu, moc mě to neoslovilo a kupodivu jsem se vůbec nebál a ani atmosféra mě moc nepohltila a ke konci už mi to i chvílemi připadalo lehce přehnané. Na druhou stranu chválím sympatické herce i jejich postavy. Žádný typický arogantní debilové made in USA. Možná se na to podívám po delší době znovu a dám tomu šanci, ale i tak jde o dobrý a kvalitní film. Jen mi chybělo něco navíc, kvůli čemu bych si Pod zemí pamatoval.

Ve jménu krále (2007) odpad!

Strašný odpad. Nic dobrého se o tomto filmu říct nedá.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film)

Sice místy vtipné, ale jinak brak. Nechápu, že tak schopná skvadra herců, režiséra, scénáristy dokáže udělat takovou kravinu. Potenciál nevyužit a česká pohádka zase utrpěla strašlivou ránu.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Výborný výběr skvělé Poovi povídky, kde již téma je značné plus. Filmaři se s ním poprali tak nějak standardně. Eliza Graves není žádné mistrovské dílo jako třeba Prokletý ostrov. Ale díky dobrému hereckému obsazení a slušné režii je to příjemně koukatelné a napínavé. Šlo to lépe, ale kdyby bylo víc takovýchto filmů nezlobil bych se.

Noe (2014) odpad!

Něco tak nekoukatelného jsem už dlouho neviděl. Po půl hodině jsem to musel vypnout, tohle nešlo. Režie byla tak příšerná, že by to snad i Troška natočil líp.

Vražedná hra (2012)

To je ale zmrvenej film. Panebože, jak to mohli dopustit. Tyler Perry ještě ok, není to sice bůhví jaký herec, ale není nesympatický. Fox si zahrál slušnýho magora, ale trochu přehrával. Reno paběrkuje a zbytek osazenstva je tragickej. Režijně průšvih a scénářem totální béčko, které nemá s knižní sérií pranic společného. Tragicky nezvládnutý film.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Nebylo to zlé, to ne. Poetiku Pána Prstenů to nemá a neměly ji ani předchozí hobití díly a ano, antigravitace ve Středozemí nabývá na síle, zvlášť když je v blízkosti Legolas. Ovšem nenudil jsem se a kromě pár bitevních mini-scén, které dělaly z filmu nepochopitelně frašku, to mělo tak grády. Bitva byla natočená dobře, i když na Helmův žleb to nemělo ani náhodou. Ani hrozné ani výborné, ale úplně spokojené rozloučení s Tolkienem to nějak není.

Ďáblův uzel (2013)

Líbilo se mi, jaký způsobem to bylo natočené. Tenhle styl mi sedí. Americký venkov, mnoho pohledů, a nejednoznačnost příběhu. Bohužel kladem i záporem filmu je, že je dle skutečné události, která se nikdy věrohodně nevyřešila. Nemá proto ani film pořádný konec a to jako diváka naštve. I když je to logicky pochopitelné a když se na to jdete koukat musíte prostě tušit, že takový bude...jenže pocit z filmu prostě neovlivníte. Firth výborný, i když žádné oscarové vystoupení to není, nemá ani prostor. Reese mi tady moc neseděla, ale to byl jen subjektivní dojem. Celkově pěkné, ale asi se znovu na to podívat už nechci. Podobný Prisoners je lepší i díky jednoznačnému konci.

V/H/S (2012)

Nebylo to nejhorší. Sice to chvílema nebylo nejzábavnější, ale když se rozjely hororové scény, tak fungovaly. 1. díl: Dlouhý nezáživný začátek, který trochu rozmělňuje dojem prvního dílu. Pak je to ovšem zajímavé. Part kluků si chce vrznout a narazí na podivnou holku, u které vám je hned jasné, že není úplně ok. a také že ne...:-) 2. díl: Nejhorší příběh. Není moc strašidelný a závěr je až příliš překvapující. Manžele sleduje zabiják, o kterém ví jen diváci skrze kameru. 3. díl: Klasická vyvražďovačka. Ale na tak krátkém čase funguje lépe jak některé celovečeráky. 4. díl: Velmi povedené. Video chat dívky a mladého doktora - jejího přítele má strašidelnou atmosféru i zajímavý konec. 5. díl: Nejvelkolepější, nejzábavnější, i když ne tolik strašidelné. Přesto vrchol filmu. Je to o strašidelném domě, ale velmi dobře natočeno.