Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

1. série 90%, 2. série 60%, 3. série 90%, 4. série 80%, 5. série 70%. První série je zatím určitě co se týče humoru a dějových linek nejlepší. Ta druhá , kdy Ted měl svý jistý a točilo se to spíše kolem Marshe a Lilly mi nějak nesedla, třetí série to zase nakopla a 4. pořád ještě se slušnými nápady a zajímavým dějovým pásmem kolem Teda. Ta 5. série už zase nic moc, jakoby dobíhala volnoběhem série předchozí, v podstatě se vývoj postav zasekne. Každopádně nadstardní komediální seriál - málokdy jdu u takového typu pořadu na 5 hvězdiček, ale tady musím.... píšu text obecně, abych neprozrazoval dopředu.

Spartakus (2010) (seriál)

1. série nebyla jen takové pozlátko namočené do pořádné spousty krve a vnitřností lítajících na všechny možné strany. Mile mě překvapila i dějová linka, vykreslení postav a až na pár vyjímek se to opravdu dalo. Závěrečný díl "Všechny je zabijte" však svému názvu dostojí - je to hodně, hodně drsné :-)

Wrestler (2008)

Co je to za život, když kromě mlácení se v ringu na efekt na vás nikomu jinému nezáleží? Jak je možné, že wrestlingový šampion z 80´ let teď po padesátce živoří v dodávce (dopadl by takhle třeba Hulk Hogan?:-) )? Na to film vlastně neodpovídá, je to jen syrová podívaná na člověka bez pořádného osobního života, živořícího mezi lahůdkářstvím a zápasy, který jisté (leč trapné) zadostiučení získává jen, když vleze do ringu. Trošku mi po dokoukání zůstala na jazyku taková pachuť. Nevím, asi to nebylo to co jsem čekal... Je to hnusný svět, dokonce jsem začal opovrhovat těmi "fanoušky", ke kterým jsem kdysi dávno sám patřil. Jo, to bylo ještě za časů Bret "Hitman" Harta, Undertakera, Yokozuny, Lexe Lugera, Shawn Michaela, Razor Ramona, Tatanky, Macho Mana, Bam Bam Bigelowa,.... pane jo, těch vlastně bylo.

Navždy a daleko (1992)

Kdysi jsem tento film letmo viděl a říkal jsem si: "Dobrý". Teď po pár letech si však myslím, že to je jeden z nejlepších romantických filmů vůbec a to hlavně díky dobře napsanému silnému vztahu dvou hlavních hrdinů, kteří ačkoliv si to vlastně nikdy neřekli, tak k sobě v té Americe patří a nemohou tam bez sebe být. No a to pro mě stačilo na plný počet....

Velký Waldo Pepper (1975)

Filmy z doby dvouplošníků a průkopníků letectví miluju a tak mi i tenhle film padl do noty. Ukázal tuto dobu jak z pohledu jisté zábavy, kterou tito letečtí pionýři mohli zažívat, tak i z pohledu kruté reality při umírání těchto "bláznů". Hvězdičku ubírám za závěr filmu, kdy vážně nerozumím tomu, co by vedlo uznávané válečné eso jakoby dokončit slavný souboj z války s nadšencem, který se nezůčastnil jediného válečného leteckého souboje. Jakoby si tvůrci řekli: "Máme tady Redforda a před ním si sedne na zadek každý...."

Lekce neslušného chování (2008)

Bohužel , namlsán velmi slušným hodnocením, jsem byl velmi zklamán. Vůbec mě to nechytlo, bez šťávy odvyprávěný příběh z anglického venkova o jedné rádoby snobské rodině. Anglický humor zastoupil pouze Firth na začátku a pak byl ještě dobrý ten Kankán. "Humornou" scénu s psíkem naprosto zabily jejím opakováním - po třetí se tomu samému už člověk opravdu nezasměje, naopak. Navíc ani ta Jessica Biel není bohužel můj typ... a to jak to celé přibližně skončí, se dá minimálně tušit už od začátku.

2012 (2009)

Tak tohle je opravdu největší kýč v katastrofických filmech. Ty hrozný řeči, vše těsně na nejposlednější chvíli a pak ten šílenej závěr.... Největší bomba bylo, když se Cusack propadal v přívěsu Woodyho Harrelsona do propasti a pak ta ruka a už se drápal ven - no to byla režie... Tu hvězdičku dávám snad jen za nějaké efekty a taky za to, že jsem se fakt nasmál ve chvílích, kdy mělo dle režiséra diváctvo plakat.

Nesnesitelná krutost (2003)

Po slibném úvodu s G. Rushem následovalo ještě pár vtipných kauz. Pak mi začaly vadit nejrůznější ksichty Clooneyho a s koncem jsem zjistil, že mi vlastně vadil celý film. Opravdu pěkná ptákovina s trapně romantickým závěrem.

Škola života (2009)

Výborně napsaná postava Jennyina otce. Molina si s ním velmi dobře poradil a už kvůli tomuto stojí film za vidění. Jinak film je velmi příjemný, ne nijak uchvacující, ale přesto na chvíli v mysli zůstane. Mimochodem C. Mulligan mi trochu připomínala Janu Hlaváčovou za mlada....

Souboj Titánů (2010)

Herecké výkony nebyly nic moc. Worthingtonovo herectví spočívá akorát ve snaze mluvit hlubokým hlasem alias Clooney nebo Crowe, leč k těmto pánům má zatím hodně daleko. Ostatní kromě Mikkelsena také špatné. Leč nějak mi toto 3D dílko sedlo. Takovéto filmy na efekt jsou v kině prostě vždy o hvězdičku víc.