• Thriller

Hezké vstávání (2010)

Neurazí nenasere ani vyloženě nepotěší. Píčovina našvihaná blejskavejma jménama, která nenápadně vyšumí dřív než skončí. Něco jako když šuká a nemá koule..

Rodinu si nevybereš (2020)

Tak jako... je to nesmyslnej guláš. Ale taková zkrátko komedie klíďo může bejt. Malá CHAHA, je neskutečná, malá holčička věčně s cígem v ruce.. no k pomilování. Jinak chaos, totální ztráta soudnosti, nesmysly, a taky hromada neskutečnýho humoru někdy těžce za hranou chápání. Jako, večer to zapláclo, chvílema jsem se řehtal jako klisna se sloním bingem v zadku, strašně rád bych vyplodil nějakej kloudnej závěr, ale při pomyšlení na tuhle rodinu se opět začínám podivně nasmívat, takže s vřelým doporučením končím a zaléhám k dalšímu uspávadlu.

Severní Marseilles (2020)

Mrdat tučňáka do ucha by mohlo být snad lepší. nemám-li tučňáka, spokojím se s touto neskutečně propracovanou, vopravdovou filmařinou, 105min zdá se býti poněkud málo, ale přes to nelze na závěr jinak, než s radostí vydechnout.. Ach, francouzská krimoška pořád žije..

La French – Francouzská spojka (2014)

Peckovej, žabožroutskej nářez jako za starejch časů. Bez chybky, s napětím, s grácií, trošku smutný na závěr, celkově neskutečný labůžo.

Falešná hra (2000)

Trošičku překombinovaný, ale vizuálně hodně povedený uspávadlo :-)

Ronin (1998)

Kombinace Frankenheimera a De Nira nemůže nefungovat. Ronin je film kterej jednoznačně zapadá do mý TopTenky.

Proti zdi (1994) (TV film)

Super vystavěný drama, který pro svou divnou náladu stačí vidět jednou.

Ostrov Dr. Moreau (1996)

Byl to hnusnej film tenkrát, a je i dnes. Klobouk dolů za atmošku, děs kterej to ve mě zanechalo kdysi dávno ve mě zůstává dodnes, a proto se na to už doufám nikdy nepodívám. Je to bezduchá slátanina, ve který se dají ocenit asi jen ty masky.

Nebezpečné lži (2020)

Na první pocit je to takový nezáživný. Celkově se však jedná o rafinovaný, napínavý, rychle utíkající přímočarý drama, který závěrečným vygradováním vyvolal velmi příjemný pocit. Nevím teda jestli to bylo tím filmem, nebo tou hromadou čokolády, co sem k tomu sežral... Ale každopádně mi pak bylo fajn.

Dokonalá lež (2019)

Velmi milá pohodička s vybroušeným humorem, Londýnským prostředím a nádherným zamilovaným podvodníčkem, ze kterýho se nakonec vyklube totální Kokot ! :-)